Sağlık

Geniz Akıntısı Nedir? Tedavi Yolları Nelerdir?

Geniz Akıntısı Nedir? Tedavi Yolları Nelerdir?

Geniz akıntısı, çocuk yetişkin herkeste görülebilen ve belirli hastalıkların habercisi olan bir belirtidir. Geniz akıntısı kulak burun boğaz bölgesinde meydana gelen enfeksiyona bağlı olarak geniz adı verilen boğaz bölgesinde meydana gelen akıntılara verilen isimdir. Bu akıntıların neden olduğu en büyük etken soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlardır. Özellikle kış aylarında soğuk algınlığına bağlı olarak gribal enfeksiyonların sıkça görülmesi geniz akıntısı şikayetlerinin oldukça yaygın olarak görülmesine neden oluyor.

Geniz akıntısı şikayetlerinde sadece soğuk algınlığı ya da gribal enfeksiyonlarda değil aynı zamanda farenjit gibi kulak burun ve boğaz hastalıklarında görülen belirtilerden birisidir. Geniz akıntısı sık sık tekrar eden kişilerin mutlaka bir kulak burun ve boğaz doktoruna başvurması gerekiyor. Doktorun yapacağı gerekli tahlil ve tetkikler ile kulak burun ve boğazda meydana gelen etkenlere bağlı olarak geniz akıntısı şikayetleri son buluyor.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yürüyüş Ayakkabısının Önemi

Geniz Akıntısı Nedir? Tedavi Yolları Nelerdir?

Geniz Akıntısı Tedavisi

Geniz akıntısı tedavisinde tıbbi anlamda kulak burun boğaz doktorunun gerekli tetkikleri neticesinde kullanılması gereken ilaçları önermesi ile tedavi süreci başlıyor. Verilen ilaçlar arasında yer alan ağız spreyi ile ağız ve boğaz bölgesinde mevcut olan bakterilerin etkisi hale getirilmesi hedefleniyor. Bu sayesinde kullanılan ilaçların etkisi ile de enfeksiyonların önüne geçilerek geniz akıntısı şikayetinden kurtulmak mümkün hale gelebiliyor.

Geniz Akıntısı için Bitkisel Tedavi

Geniz akıntısı şikayetleri için tıbbi müdahalenin yanı sıra bitkisel tedavi yöntemleri de uygulanabiliyor. Özellikle adaçayı gibi önemli bitkilerin kaynatılarak limon ile birlikte belirli aralıklar ile tüketilmesi kulak burun boğaz bölgesindeki ödem ve enfeksiyonun giderilmesi anlamına geliyor ki bu da geniz akıntısı şikayetlerinin son bulması anlamına geliyor. Bol bol su tüketimi de mevcut enfeksiyonların giderilmesinde oldukça etkilidir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ameliyatsız Fıtık Tedavisi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu