Moda / Fashion

Kusursuz Eyeliner Nasıl Sürülür?

Kusursuz Eyeliner Nasıl Sürülür?

Tüm kadınlar makyaj yapmaya bayılır ama tüm kadınlar eyeliner sürme konusunda başarılı olamaz. Aslında eyeliner sürmek sanıldığı kadar zor olmamakla birlikte bazı teknikler ile sizlerde kusursuz eyeliner sürebilirsiniz.

Makyajı bütünleştiren en büyük adım olarak ifade edilen eyeliner, bakışlarınızın değişmesini sağlar. Ancak genellikle sürülmesi çok zor olan bir üründür ve birkaç adımla artık bu sorun ortadan kalkacak.

Kusursuz Eyeliner Nasıl Sürülür

Eyeliner Nasıl Sürülür?

İlk defa eyeliner sürmeyi deniyorsanız, kalem tarzı eyeliner satın almalısınız. Bu şekilde kontrolü daha çabuk sağlar ve hata yapma oranınız azalır. İlk olarak gözünüzün bitiş çizgisini belirleyin ardından bitiş çizgisinden yukarıya doğru dilediğiniz uzunlukta bir yay çizimi yapın. Göz pınarınızdan göz şeklinize uygun çizgi çizin ve bu çizgiyi göz bitimine dek getirip diğer çizgi ile birleşmesini sağlayın. İçi boş bir görüntü elde edeceksiniz ve daha sonra kalem yardımı ile yavaşça içini doldurun.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2025 Sonbahar Kış Moda Trendleri

Kusursuz Eyeliner Nasıl Sürülür

Eyeliner Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Eyeliner sürerken sadece 1 renge bağlı kalmak yanlıştır. Bazen size uygun olan eyeliner kullandığınızın tam tersidir. Değişikliklere açık olmalısınız.
  2. Eyelinerı düzgün sürmek için ellerinizin titrememesine gayret gösterin. Eğer elleriniz titriyor ise, kolunuzu sabitleyerek eyeliner sürebilirsiniz.
  3. Büyüteçli bir ayna tercih edin.
  4. Çevrenizde kesinlikle kulak çubuğu ile makyaj temizleyicisi yer alsın.
  5. Baz olarak göz bazı ya da far kullanmanız gerekir.
  6. Kalem eyeliner veya likit kullanmıyorsanız, eyeliner fırçası yardımıyla yapabilirsiniz.
  7. Yeni eyeliner çekiyorsanız ve bir türlü düzgün çekmeyi başaramıyorsanız, göz kapaklarınıza noktalar koyup birde bu şekilde deneyin. Noktaları birbiri ile birleştirerek zaman içinde düz çizgi olarak eyeliner sürebilirsiniz.
  8. Eyeliner sürerken eliniz yardımı ile cildinizi gerginleştirmeyin. Yumuşak davranın çünkü, cildinizi eski haline döndürdüğünüz anda çekmiş olduğunuz eyeliner düzgün olmayabilir.
  9. Gün içinde eyelinerınız dağılmışsa, nemlendirici ya da ten renginize uygun kapayıcılar sayesinde kötü görüntüyü engelleyebilirsiniz.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dalgıç Kumaş İspanyol Paça Pantolon Modelleri

Kusursuz Eyeliner Nasıl Sürülür

Kalem Eyeliner Sürme Yöntemi

Yeni eyeliner sürmeye başlayanlar için en ideali kalem eyeliner diyebiliriz. Çünkü kalem eyelinerın kontrolü daha kolaydır ve az hata yaparsınız. Bazı kalem eyelinerlar daha kuru bazıları ise daha yumuşaktır. Kalem eyeliner sayesinde tek düz çizgi çekmek yerine üst kirpik dibine ufak çizgiler yapabilirsiniz. Göz ortanızdan başlayarak göz dış kenarına doğru devam edin ve ardından göz iç kısmından göz ortasına ulaşarak hattı bitirin.

Kusursuz Eyeliner Nasıl Sürülür

İnce Eyeliner Nasıl Sürülür?

Kalem eyeliner çok daha yoğun ve kalın çizgiler elde etmenizi sağlar. Likit eyelinerle ince çizgi çekmeniz mümkün. İnce çizgileri her zaman kalınlaştırma imkanınız vardır. Ancak kalından ince bir çizgiye dönebilmeniz için makyajı sil baştan başlamak gerekir. Bu nedenle her zaman ince eyeliner çekerek makyaja başlamak daha avantajlıdır. Likit eyeliner, yalnızca üst göz kapağında kullanılmalı asla alt göz kapağına uygulanmamalıdır. Çünkü sert ve yapay görüntü oluşturur.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2023 Sonbahar Kış Moda Trendleri

Kusursuz Eyeliner Nasıl Sürülür

Krem ve Jel Eyeliner Nasıl Çekilmeli?

Krem ile jel eyelinerlar, eyeliner fırçası ile çekilir. Likit eyelinera yakın bir efekt oluşturulur ve kontrollü likite oranla daha basittir. Ancak kuruması daha zordur ve kolay dağılması nedeni ile dumanlı göz makyajları için uygundur.

 

Bir önceki yazımız olan Her Saç Rengine Göre Balyaj Önerileri başlıklı makalemizde balyaj rengi, röfle ve saç jölesi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu