Kahverengi kıvırcık saçlar için en güzel saç modelleri

Kahverengi kıvırcık saçlar için en güzel saç modelleri
2 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 187 kez okundu.

Kahverengi kıvırcık saçlar için en güzel saç modelleri

Kıvırcık saç, doğru şekillendirmeyi bildikten sonra hacimli görünümü ile dikkatleri çeker. Özellikle de kahverengi kıvırcık saç, kendine has havası ile bukleleri daha güzel gösterir. Şimdi kahverengi kıvırcık saçlarınızı şekillendirebileceğiniz saç modellerinden bahsedeceğiz.

Kahverengi kıvırcık saç modelleri

Kahverengi kıvırcık saç modelleri

Kıvırcık saçlarınızı rahat bir şekilde kontrol edebilmeniz için en uygun saç modeli saç kesimidir. Bu saçlarınızın daha az kabarmasını sağlarken, buklelerinizin daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. Size düşense duş aldıktan sonra saçınızın nemini almak ve yardımıyla buklelerinizi belirginleştirmektir. Burada dikkat etmeniz gereken detay, saçlarınız elektrikleniyorsa, saç bakım yağı kullanmalısınız.

Kahverengi kıvırcık saç modelleri

Diğer bir kahverengi kıvırcık saçlar için uygun olan model ise, maşa ya da düzleştiriciye ihtiyaç duymadan yarım at kuyruğu modelidir. Saçlar yarım at kuyruğu yapılarak toplanırken, altta kalan saçlar saç köpüğü ile şekillendirilir. Bu modeli gece ve gündüz rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Doğal haliyle kıvırcık saç kullanmak için 7 model

Kıvırcık saçlarınızın gözünüze çok geliyorsa, bu saç modeli tam size göre… Saçlarınızın önünden kalın bir tutam alarak, kulağınıza doğru balıksırtı şeklinde öreceksiniz ve kulak arkasında lastik toka yardımıyla sabitleyeceksiniz. Daha sonra örgüleri parmaklarınız yardımıyla açtığınızda doğal ama bir o kadar şık kıvırcık saçlara sahip olacaksınız.

Kıvırcık Saç ile Doğal Görünün

Kahverengi kıvırcık saç için uygun olan diğer bir modelse, salaş topuz modelidir. Saçlarınızı tümüyle toplayarak ensede topuz yapınız ve topuzu biraz gevşettikten sonra iki kalın tutam saçı önden bırakın. Topuzdan ve önlerden çıkan buklelerinizi jöleleyerek belirginleştirin. Böylelikle salaş topuzunuzla gün boyu rahat edin.

Bir önceki yazımız olan Doğal haliyle kıvırcık saç kullanmak için 7 model başlıklı makalemizde burgu, saç köpüğü ve topuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git