Kıvırcık Saçlı Bayanlara Yumuşacık Saçlar İçin Öneriler

Kıvırcık Saçlı Bayanlara Yumuşacık Saçlar İçin Öneriler
15 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 27 kez okundu.

Yumuşacık saçlar, dünya üzerinde pek çok hanımın favorisi. Işıl ışıl görünen, dikkat çeken ve prensesler gibi hissetmenize yardımcı olacak saçlar için mutlaka doğru ürünleri kullanmalısınız. Yumuşacık saçlar demişken, bu konudan belki de en çok muzdarip olan kıvırcık saçlı hanımları da unutmamak gerekiyor. Zira kıvırcık saçlara sahipseniz, sık sık elektriklenme sorunu yaşamanız mümkün. Elektriklenme sorunları için kullanılan ürünlerin birçoğu da ne yazık ki saçta belirli bir sertleşmeye neden olabilmektedir.

kivircik-sac1

Saçlar Neden Yıpranır?

Saçlarınızın yıpranmasının birden çok nedeni bulunmaktadır. Özellikle de saçlarınızı düzenli olarak boyuyorsanız, bu durumla karşı karşıya kalabileceğinizi söyleyebiliriz. Zira boyanın içerisinde bulunan çeşitli kimyasallar, saçlarınızın zarar görmesine neden olmaktadır. Bu da saçta doğrudan doğruya bir yıpranma meydana getirmektedir.

Saçlarınız, tipi itibari ile de yıpranmaya meyilli olabilir. Özellikle ince telli hanımlar için aşırı soğuk ya da sıcaklar; yanlış tarak seçimi saç yıpranmasının başlıca nedenleri arasında yer alabilmektedir.

kivircik-sac2

Yumuşacık Saçlar İçin Öneriler

1- Zeytinyağı Kullanımı: Evet, yanlış duymadınız. Yumuşacık saçlara sahip olmak istiyorsanız has zeytinyağı bu konuda size yardımcı olabilir. Aktarlar başta olmak üzere, neredeyse her yerde bulabileceğiniz has zeytinyağları saçlarınızda beklenen etkiyi yaratabilir, bu da size yumuşacık ve canlı görünen saç olarak geri dönebilir. Haftada bir kez şampuan sonrası saçlarınızı zeytinyağında kısa bir süre bekleterek, ya da doğrudan bir kaşığını şampuanınız içine karıştırarak yumuşacık saçlara sahip olabilmeniz mümkün.

2- Hardal Maskesi: Hardal maskesi, kokusu ile sizi büyüleyen, aynı zamanda saçlarınıza da beklediğiniz yumuşacık etkiyi verebilecek olan maskeler içerisinde yer alıyor. Saçlarınızın gürleşmesini de sağlayan bu yöntem de, zeytinyağı ya da yoğurt ile  beraber uygulanabilir. hardal ve zeytinyağını karıştırarak doğrudan saçlarınızı uygulayabileceğiniz gibi, yoğurt genellikle daha çok tercih edilen bir yöntemdir. Bir kase yoğurdun içerisine, bir kaşık zeytinyağı, bol miktarda hardal ve biraz da limon sıkarak saçlarınıza uygulayınız. Düzenli uygulamanız halinde kısa sürede etki görmeniz mümkündür.

Siz de bu yöntemleri deneyerek, sağlıklı ve yumuşacık saçlara sahip olabileceğinizi unutmayın. Daha fazla bilgi için internet sitemizi takipte kalınız.

Bir önceki yazımız olan Dalgalı Saç Modelleri başlıklı makalemizde dalgalı saç, dalgalı saç modelleri ve dalgalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git