Kıvırcık Saçlar İçin Öneriler

Kıvırcık Saçları Yönetmek

Kıvırcık saçlar hemen herkesin bakımını ve şekil vermesini düşündüğü saçlardır. Tüm saç tiplerinde olduğu gibi kıvırcık saçları yönetmek için de en önemli noktalardan birisi doğru bir saç modelinin bulunmasıdır.

kıvırcık saçları yönetmek (1)

Her saç modeli her yüz tipine gitmeyeceği gibi her renk de her cilt rengine uygun değildir. Bu nedenle de başka birinde görüp beğendiğiniz kıvırcık bir saç modeli sizde hiç iyi sonuç vermeyebilir.

Bu durumda  şu  soru akla gelir: Hangi kıvırcık saç modeli hangi yüz tipine ve hangi renk hangi cilt rengine uygundur? Bu yazının amacı da bu. İşte hangi yüz tipine hangi kıvırcık saç modeli hangi cilt rengine hangi saç rengi uygundur birlikte bakalım. Önce modeller….

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Şekillendirici Ürünler

Yüz Şekline Uygun Kıvırcık Saç Modeli

Saçınıza hele de kıvırcık saçınıza yeni bir model kazandırmak istediğinizde ilk yapmanız gereken, konusunda çok iyi bir usta kuaför bulmaktır.

Genellikle usta kuaförlerin ücretleri yüksek olur ama yine de işinin ehli ama uygun fiyatlı çalışan kuaförler de bulmak mümkün.kıvırcık saçları yönetmek (2)

Doğru kuaförü bulduğunuzdan emin olmak için öncelikle izlemelisiniz. Saç modelini kuaförün belirlediği kesimleri takip edin. Kuaför salonunda vakit geçirin. Kesilen saçları görün. Hoşlandınız mı? Kesilen model gerçekten hanımda iyi durmuş mu? İnceleyin. İkna olduğunuzda saç kesimine karar verebilirsiniz.

Saç modelinize karar verirken dikkate almanız gereken iki nokta vardır: Saçınızın doğal yapısı ve yüzünüzün şekli. Eğer yüzünüz ovalse yani ideal yüzse bilin ki oval yüzde kıvırcık saçlar kısacık olmalıdır. Yüzünüz yuvarlak ise ya da kalp şeklinde ise saç kesiminizde yanlardan hafif sarkan bukleler olmalıdır. Yüzünüz kare şeklindeyse köşeli, sert hatları bulunan bir yüz şekli ise kıvırcık saçlar yüzünüzdeki sert ifadeyi yumuşatacaktır. Kıvırcık saçlar aslında tam size göredir. Üstelik hangi boyda olursa olsun.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Düzleştirme Yöntemleri

Yüzünüzün uzunluğu da saç boyunuza karar vermenizi sağlayacaktır. Örneğin yüzünüz uzunsa, bukleleriniz çenenizin biraz üzerinde bitmesi gerekir. Bu şekilde yüzünüzün boyunu kısaltabilirsiniz.

kıvırcık saçları yönetmek (4)Kıvırcık Saçlar İle İlgili Son Not

İnsanlar genellikle kendileri konusunda çok da tarafsız düşünemezler. Bu nedenle saç kesiminden önce kuaförünüzün de fikrini alın. Uzman bir kişinin gözleri bazen sizden daha tarafsız şekilde görebilir imajı.

Doğru kuaförü seçmek, kıvırcık saç modeline karar vermek noktasında da önemini ortaya koyacaktır. Kesim sonrasında gerçekleşecek olan sonucu önceden onlar da bilirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu