Kıvırcık Saçlar İçin Öneriler

Kalıcı Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Kalıcı Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Her insanın saç rengi ve dokusu farklı özelliklere sahiptir. Düz, dalgalı, kıvırcık, ince telli, kalın telli gibi çok farklı niteliklere sahip saç özellikleri bulunurken genel anlamda herkes kabarık ve dolgun görünen saçlara sahip olmak istemektedir. Şanslı olanlar doğuştan bu özelliklere sahipken; dolgun görünüme sahip olmak isteyenler farklı kesimler, krem ve şampuanlar gibi farklı yöntemleri tercih etmektedir.

Dolgun saçlar denilince ilk akla gelen kıvırcık saçlar, ne kadar ince telli saçlara sahip olunsa bile saçların hem dolgun hem de kabarık görünmesine neden olmaktadır. Kalıcı kıvırcık saçlara sahip olmak için uygulanabilecek çok farklı yöntemler bulunmaktadır.

Kalıcı Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Saçı Kıvırcık Yapmanın En İyi Yolları

Saçı kıvırcık yapmak için birçok yol olmakla birlikte doğal ve kimyasal yöntemler olarak genel olarak sınıflandırmak mümkündür. Saçı örmek, havlu kağıtla saçı sarmak, tuzlu su spreyi kullanmak, saçı havluyla kurutmak kıvırcık saç yapmak için doğal yöntemler olarak örnek verilebilir.

Kimyasal yollarla kıvırcık saç yapmak denilince akla ilk olarak perma yapmak gelirken, saç jölesi ya da saç köpüğü kullanmak, maşa yapmak gelmektedir. Kalıcılığı artırmak için saçı doğru şekilde kurutmak en önemli kriter olmakla birlikte kuru iken saça tarak ya da saç fırçası değdirmemek gerektiği de unutulmamalıdır. Saçınızın sağlıklı ve doğal kıvırcıklar eşliğinde dolgun görünmesini istiyorsanız, saç şekillendirici ürünlerle birlikte saçlarınıza belli aralıklarla bakım yapmayı unutmayınız.

Kalıcı Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Evde Kalıcı Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Saçlar stil olarak kendimizi ifade etmenin en etkin bölümü olmakla beraber saç görünüşünü değiştirmek farklı görünüm kazanmada etkili olmaktadır. Görünüm olarak değişime neden olan en etkili yollardan biri saçı kıvırcık yapmaktır. Bunun için evde kalıcı kıvırcık saç yapma yöntemleri sayesinde saçlarda hacimli bir görünüm elde edilirken, şık görünüm sayesinde istediğiniz ortama rahatlıkla dahil olabilirsiniz.

Saçlarınızda bukleler yoksa ve siz de aşağıda verdiğimiz evde kıvırcık saç yapma teknikleri sayesinde mükemmel buklelere sahip olabilir, saçlarınızın daha hacimli ve gür görünmesini sağlayabilirsiniz.

Örgüyle saçı kıvırcık yapma

Örgüyle saçı kıvırcık yapma

Doğal kıvırcık saçlara sahip olmak için akla gelen ilk yöntem örgüyle kıvırcık saç yapma olup, saçlara zarar vermeden harika buklelere sahip olma yöntemidir. Bunun için öncelikle saçlarınızı yıkayın ve sprey yardımıyla saçlarınızı nemlendirin, saçlarınızın nemi tutarak rahat taranabilmesi için saçlarınızın biraz kurumasını bekleyin. Kalın ve yumuşak bukleler elde etmek istiyorsanız, saçınızı iki örgü yapın. Şayet sık buklelere sahip olmak istiyorsanız, saçlarınızı ikiden daha fazla sayıda tutamlara ayırarak ince örgüler yapın.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Şekillendirici Ürünler

Saçlarınız için hangi örgü modelini kullanmak istediğinize tercih ettiğiniz bukle şekline göre siz karar verin ama örneğin mısır örgü modelini tercih etmeniz durumunda saçlarınızdaki buklelerin daha sık ve ince olacağını unutmayın. Saçlarınızı ördükten sonra ipek bir şalla başınızı sarın ve gece boyunca hiç açmadan o şekilde yatın. Sabahleyin örgülerinizi açın ve parmaklarınızı kullanarak örgülerinizi dağıtın.

Topuzla saçı kıvırcık yapma

Topuzla saçı kıvırcık yapma

Saçlarınız düz ise ve onları kıvırcık yapmak istiyorsanız, topuzla kıvırcık saç yapma yöntemini kullanarak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Sonuca ulaşmak için öncelikle saçlarınızı yıkayın ve sonrasında nemlendirin. Saçlarınızın işlem sırasında dolaşmasını engellemek için tarayın. Doğal bukleler elde etmek için istediğiniz bukle yoğunluğuna göre saçlarınızı tek ya da iki topuz yaparak saç tokası yardımıyla sabitleyin. Birkaç saat bekledikten sonra topunuzu açarak parmaklarınız yardımıyla saçlarınıza şekil verin.

Bük ve yuvarla yöntemiyle saçı kıvırcık yapma

Bük ve yuvarla yöntemiyle saçı kıvırcık yapma

Bük ve yuvarla yöntemiyle kıvırcık saç yapma yöntemi de yukarıdaki yöntemlere benzemekle birlikte burada önemli olan saçların geniş dişli tarakla taranmasıdır. Sonrasında dalga sabitleyici krem uygulayın ve saçlarınızın ön kısmından başlayarak küçük tutamlar alarak onları belli bir yöne doğru bükün. Bükülen tutamları saç tokası ile topuz haline getirerek sabitleyin. Bütün gece bu şekilde kalan saçlarınızın bukleli halini görmek için sabah açın ve taramadan parmaklarınız yardımıyla şekil verin.

Eski bir tişört kullanarak saçı kıvırcık yapma

Eski bir tişört kullanarak saçı kıvırcık yapma

En eski kalıcı kıvırcık saç yapma yöntemi olarak bilinen eski bir tişört kullanarak saçı kıvırcık yapma, bigudi olmadığı zaman çok tercih edilmektedir. Eski tişörtünüzü ince şeritler halinde kesin ama şeritlerin uzun olmasına özen gösterin. Saçlarını yıkayıp havlu yardımıyla kurutun ve tarayın. Küçük tutamlar halinde saçlarınızı ayırın. Tutamları bezin üstüne yerleştirdikten sonra bezi saç tutamının ucuna bağlayın ve saç derisine ulaşacak şekilde yukarı doğru sarın. Sarma işlemi bittikten sonra düğüm atın ve tüm saçlarınızı bu şekilde sarın. Gece boyunca saçlarınızın bu şekilde kalmasını sağlayın ve sabahleyin düğümleri çözerek, parmaklarınızla saçınıza şekil verin.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Tatlı Kahve Saç Renkleri

Çorap kullanarak saçı kıvırcık yapma

Çorap kullanarak saçı kıvırcık yapma

Çorap kullanarak saçı kıvırcık yapma etkili bir kıvırcık saç yapma yöntemi olup, saçların tamamen değil sprey yardımıyla nemlendirilmesi istenilen sonuca ulaşmak için önemlidir. Nemlendirdiğiniz saçlarınızı birkaç bölüme ayırın ve çorap kullanarak saçlarınızı örün. Bilinen örgüde saçlar üçe ayrılarak örülür ama burada bukleler elde etmek için örgünün üçüncü parçasının çorap olması gerektiğine dikkat edin. Tüm saçları bu şekilde ördükten sonra gece boyunca bu şekilde saçlarınızı bekletin ve sabah saçlarınızı çoraplardan nazikçe kurtararak parmaklarınızla saçlarınıza şekil verin.

Kalıcı Kıvırcık Saç Yapmak için İpuçları

Kalıcı Kıvırcık Saç Yapmak için İpuçları

Kalıcı kıvırcık saç yapmak için bukle yapmaya başlamadan önce saçlarınızın nemli olmasına özen gösterin. Saçlarınızın kabarmasını ve dökülmesini önlemek için saç uçlarınıza saç kremi uygulayın. Kullandığınız yöntem önemli olmaksızın kalıcı bukleler elde etmek için saçınızı toka ya da lastik bantla sabitleyin. Buklelerinizin bozulmaması için şekil verirken tarak ya da saç fırçası yerine parmaklarınızı kullanın. Ayrıca ısı kullanmadan bukleler elde etmek için belirttiğimiz yöntemler dışında bigudiler yardımıyla da kalıcı kıvırcık saç modeli elde edebilirsiniz.

Kalıcı Kıvırcık Saç Kuaförde Nasıl Yapılır?

Kalıcı kıvırcık saç kuaförde farklı yöntemlerle yapılmaktadır. Saçlarının kıvırcık ve hacimli görünmesini isteyenler için şampuanlar, saç şekillendirici kremler kullanıldığı gibi maşa ve perma gibi yöntemlerle de kalıcı bukleler elde edilmektedir.

Kalıcı kıvırcık saç için şampuan kullanma

Kalıcı kıvırcık saç için şampuan kullanma

Saçların kıvırcık formda kullanılabilmesi çeşitli şampuanlar bulunmaktadır ki şampuanların doğru uygulanması durumunda doğal ve hacimli kıvırcık saçlara sahip olunabilmektedir. Bu şampuanlar kuaförler tarafından uygulanabildiği gibi evde duş esnasında da uygulanabilmektedir. Doğru ürün tercihi konusunda kuaförünüzden yardım alarak saçlarınızın hem kıvırcık hem de parlak bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Evde kalıcı kıvırcık saç elde etmek içinde saçlarınızı yıkayın ve fazla suyu saçlarınızdan aldıktan sonra saç bakım kremini uygulayın. Parmaklarınız yardımıyla buklelerinizi belirginleştirin ki hem bukleleriniz doğal görünürken hem de hacimli görünecektir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2018’in Trendi Tartışmasız Kıvırcık Saçlar

Isı kullanmadan kıvırcık saç yapma

Isı kullanmadan kıvırcık saç yapmak için kuaförlerde uygulanan birçok yöntem bulunmaktadır. Saçlara hacimli bukleler kazandıran uygulamalar arasında saç şekillendirici spreyler yer alırken, saçlar yıkandıktan sonra nemi alındıktan sonra uygulama yapılır ve saçlar kurutularak hacimli ve dolgun kıvırcıklar saçlar elde edilir.

Kalıcı Kıvırcık Saç için Perma

Kalıcı Kıvırcık Saç için Perma

Kalıcı saç modeli olarak bilinen “Permanent hairstyle” kısaltması olan perma, kimyasal bir solüsyon yardımıyla saçları kıvırcıklaştırmak, düzleştirmek ya da dalgalı hale getirmektedir. Daha çok düz saçların dalgalı ya da kıvırcık saç haline getirilmesi tercih edilen perma, kalıcı kıvırcık saç yapmak için çok tercih edilen bir yöntemdir.

Perma yapılırken düz saçlar saç çubuklarına sarılarak üzerine solüsyon uygulanarak yapılır ve istenilen dalga boyutuna göre günümüzde sıcaklık kontrollü çubuklar ya da dijital perma tercih edilmektedir. Permada saçınızın doğal moleküler yapısı parçalanarak ısı sayesinde etkinleştirilerek çubuklar sayesinde saçlar şekillendirilir.

Perma sırasında kimyasal maddeler ve ısı kullanımı nedeniyle saçlarda hasar söz konusu olmaktadır. Ama uygulama profesyoneller tarafından yapılırsa, doğru bakım önerileri sayesinde hasar minimum düzeye indirilirken; düzgün bakım yöntemleri sayesinde saçlarda 6 aya kadar etkisini koruyabilir.

Permanın uzun süre kullanılabilmesi için ipuçları

Permanın saçtan tümüyle çıkması sadece saçın uzamasıyla mümkün olmaktadır ve bu süreçte saçlar doğal görünüme sahip dalgalar halinde uzamaktadır. Kalıcı kıvırcık saç perma ile sağlanırken, permalı saçta istenilen sonuçlara ulaşılması açısından anahtar kelime bakımdır. Saçlara düzenli bakım yapılması hem saçın yıpranmasını engellerken hem de permanın daha uzun süre kullanılmasını sağlamaktadır. Ayrıca perma yapılan saçlarınızı boyatmak istiyorsanız, en az bir hafta bekledikten sonra boyatmanız saçlarınızın zarar görmesini engelleyecektir.

Saçlarınıza perma yaptırdıktan sonra en az 2 gün saçlarınızı yıkamayın ve ıslatmayın. Isı ile şekillendirme araçlarını çok az kullanın. Nemlendirici şampuan ya da işlem görmüş saçlar için formüle edilmiş şampuan tercih edin. Uyuma sırasında elektriklenmeyi engellemek için bone kullanarak saçınızı sabitleyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu