Kuru Cilt Neden Olur?

Kuru Cilt Neden Olur?
30 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 1 kez okundu.
Spread the love

Neden Olur?

Her insanın farklı bir biyolojik yapısı olduğu için hepsinin farklı cilt yapısı vardır. Günlük hayatta en çok dış etkenlere maruz kalan yer kişinin yüz çevresidir. Dolayısıyla kişi kendi cildinin ne olduğunu anlamalı ve ona göre ürünler kullanmalıdır.

Cilt tipleri çok önemli olduğu için her cilt tipi için ayrı ayrı ürünler vardır. Ayrıca bu ayrımlarında bin bir çeşidi vardır. Yani kuru cilt olan herkesin cildi eşit derecede kuru değildir. Kişi kendinin cildini anlamalıdır. Öncelikle cildinizin kuru olduğunu ciltler için üretilmiş vardır. Gerekli bölgelerinize bu çubukları temas ettirdiğinizde beliren noktalara göre cildinizin yapısını öğrenebilirsiniz. Bunun yanın sıra ciltte kuruluk çok bariz görülebilir bir şekilde olabilir.

Kuru Cilt Neden Olur?

Kuru Cilt Özellikleri

Genel olarak yüzde görülen parçalanmalar ve beyaz şekilde ölü derilerin sürekli görülüyor olması kuru bir cilde sahip olduğunuzu göstermektedir. Bunun yanı sıra dudakta da kuruluk miktarı diğer ciltlere göre fazladır. Öncelikle kuru cilt az su tüketimi yüzünden olabilir. Su tüketimini artırmalısınız. Ayrıca güneşe aşırı maruz kalmak da cildinizi kurutacaktır. Özellikle sıcak günlerde de su tüketimini artırmalısınız. Bunun yanı sıra cilt genetik unsurlardan dolayı kuru olabilir. Bunu anlamak için ise ailenizin cilt tipine bakabilirsiniz.

Kuru Cilt Neden Olur?

Kuru Cilt İçin Neler Yapılmalıdır?

Kuru cilt için öncelikle cildinizdeki yağ miktarını temizleyen ürünlerden kesinlikle kullanmalısınız. Cildinizde yeterli yağ miktarı olmadığı için ciltte kuruluk görünür. Eğer bu kalan yağ miktarını da kurutursanız tamamıyla cildiniz kuruyacaktır. Bunun yerine nemlendirici özelliği olan sabun, yüz temizleme jelleri ya da yüz temizleme köpükleri kullanmalısınız. Her mutlaka cildinizi nemlendirmelisiniz. Nemlendirme miktarını artırmak cildinize daha iyi gelir ise nemlendirici miktarını artırmalısınız.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  2018-2019 Sonbahar Kış Sezon Trendleri

Cildinizin yağını almaktansa cildinizi beslemelisiniz. Aksi takdir de hiçbir makyaj malzemesi cildinize uymayacaktır. Nemlendirici sabunlar ile ise direk yıkayıp kurulamanız yeterlidir. Bunun ardından tonik kullanabilir ve gözeneklerinizi küçültebilirsiniz. Tonik için ise gül suyu kullanabilirsiniz. Gül suyu içeriğinin doğal olması ile cildinize yardımcı olacak ve gözeneklerinizi kapatacaktır. Nemlendirici ile bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kışın Cildinize İyi Gelecek 7 Besin başlıklı makalemizde , ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Kuru Cilt Neden Olur?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git