- Advertisement -

- Advertisement -

Örgülü Dağınık Topuz Modelleri

0 686
Spread the love

Örgülü Dağınık Topuz Modelleri

Havaların ısınmaya başlaması ile birlikte düğün sezonu da açıldı. Kadınlar arası rekabetin yoğun yaşandığı düğünlerde genelde saç modelleri açısından kadınlar adeta bir yarış içerisinde oluyorlar. Peki bu yıl hangi saç modelleri popüler? Öncelikle uzun saçlı kadınlar için bu yıl örgülü dağınık topuz modelleri oldukça popüler…

Örgülü Dağınık Topuz Modelleri

Örgülü Dağınık Topuz Modelinin Yapılışı

Çoğunlukla saçlar iyi bir şekilde tiftiklendikten sonra örgülü dağınık topuz modeli uygulanıyor. Ancak bu tiftiklenme olayı ne yazık ki saçların aşırı derecede yıpranmasına yol açıyor. Ayrıca saçınızı yıkarken çok zorluk çekmenize neden oluyor. Ancak örgülü dağınık topuz modeli seçerken saçınızı fazla yıpratmayan modelleri tercih etmenizde fayda vardır. Bu şekilde saçlarınız tiftik işlemi görmeden de bu model ortaya çıkarılabilir. Modeli yaptırmadan önce kuaförünüz ile konuşmanız sizin için daha uygundur.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır

Örgülü Dağınık Topuz Modelleri

Örgülü dağınık topuz modelini yaparken ilk olarak saç yıkanıyor ardından at kuyruğu olarak örülürken ara kısımlardan dağınık topuz oluşturabilmek için bir tutam kadar saçlar bırakılmaktadır. Yapılan örgü üst taraftan firkete ya da paravan siyah tokalar ile iyice tutturulur. Bukleler oluşurken ortaya muhteşem bir görüntü çıkmaktadır. Saça takılan aksesuarlar da bu saç modelinde oldukça şık görünüm kazandırıyor. Özellikle kır düğünleri için örgülü dağınık topuz modelleri çok fazla tercih ediliyor.

Örgülü Dağınık Topuz Modelleri

Elbette ki sadece düğünler için değil işte, günlük hayatta da örgülü dağınık topuz modelini tercih edebilirsiniz. Örgü uzun zamandır çok fazla sevilen bir modeldir ve okul döneminden evlilik dönemine kadar kadınların her yaşta tercih ettikleri saç modelleri arasında yer alır. Örgülü topuz modelleri birden çok çeşitliliğe sahip ve her bir model birbirinden iddialı ve güzeldir. Örgülü dağınık topuz modelleri yapılırken yan taraflardan örülen ya da ensede örgünün toplandığı modeller de kadınların en beğendikleri arasındadır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yarım Ay Çıt Çıt Saç

Örgülü Dağınık Topuz Modelleri

Örgülü dağınık topuz modelini ister kuaförde isterseniz de evde kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak saçlarınızın ön tarafını 2 yana ayırın ve klasik örgü şeklinde bir tarafını örerek ucuna ince toka takın. Ardından saçınızın bir diğer tarafını yeniden benzer şekilde örerek toka ile tutturun. En son olarak da saçlarınızı ense tarafında topuz şeklini verin ve tel toka yardımıyla destekleyin. Örgünüzün bazı kısımlarını gevşetip bazı saçlarınızı da dışarıya doğru bırakın. Dışarıda kalan saçları maşa yardımıyla kıvırın.

Örgülü Dağınık Topuz Modelleri Örgülü Dağınık Topuz Modelleri Örgülü Dağınık Topuz Modelleri Örgülü Dağınık Topuz Modelleri Örgülü Dağınık Topuz Modelleri Örgülü Dağınık Topuz Modelleri

Bir önceki yazımız olan Kadın Saç Kesim Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.