- Advertisement -

- Advertisement -

Kadın Saç Kesim Modelleri

0 1.375
Spread the love

Kadın Saç Kesim Modelleri

Kadınlar için saçlar en önemli unsurdur ve kıyafet tercihinden daha fazla saçları ile ilgilenirler. Nedeni de saç modelleri kıyafeti, makyajı, yüz şeklini tamamen ortaya çıkarıyor olmasıdır. Genellikle kadınlar mevsim geçişlerinde saçlarında baz değişiklikler yapmayı seçerler. Bu durum da kadın saç kesim modelleri hakkında araştırmalar yapmalarını sağlar.

Diğer bir ihtimal de sürekli olarak kullandığınız saç modelinden sıkıldınız ve değişiklikler aramaya başladığınız anlarda kadın saç kesim modelleri devreye girer. Kadınlar depresyon halinde, aşırı yıpranmış saçlara sahip olduklarında veya değişiklik istediklerinde genelde saçlarını kestirirler.

Kadın Saç Kesim Modelleri

Kadın Saç Kesim Modelinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kadınlarda dikkat çeken en önemli dış görünüş saçlardır. Kadın saç kesim modelleri bu yüzden sizin bütün imajınızın belirlenmesinde önemli bir etkendir. Eğer saçlarınızın kesimi yüz hatlarınız ile uyum halindeyse tüm dikkatler saçlarınızda toplanır. Bunun için yüz şeklinize en uygun saç kesimini tercih etmenizde yarar vardır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri

Bir başka faktör de saç tipinizi bilmenizdir. Kadın saç kesim modelinizi belirlerken saçlarınızın canlı olmasına ya da ince, kalın telli olmasına göre kesim yapılmasını talep etmelisiniz.

Kadın Saç Kesim Modelleri

Saç Kesim Modelleri Nelerdir?

Çok sayıda saç kesim modelleri bulunur. Son dönemde en çok adını duyduğumuz ve popüler olan saç kesim modelleri şunlardır;

  • Pixie saç kesim modeli
  • Kısa saç kesim modeli
  • Katlı saç kesim modeli
  • Küt saç kesim modeli
  • Dalgalı saç kesim modeli
  • Kaküllü saç kesim modeli

Kadın Saç Kesim Modelleri

Kısa Kesim Lob & Bob Modeli

Kısa saçlar için en fazla kullanılan modeller arasındadır.

Kadın Saç Kesim Modelleri

Küt Kesim Saç Modeli

Omuz hizasında kesilen bob ile lob modellerine benzerlik göstermesi ile bilinir. Uzun süredir küt saç modelleri birçok değişim geçirdi. En sonunda katlı küt olarak yeni trendi yakaladı.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Omuzda Saç Kesim Modelleri

Kadın Saç Kesim Modelleri

Kaküllü Saç Kesim Modeli

Bu saç modeli seçilirken yüz hatlarınız çok önemlidir çünkü, kaküllü saç kesim modeli her yüz tipine uygun değildir.

Kadın Saç Kesim Modelleri

Dalgalı Saç Kesim Modeli

Bu saç modeli her zaman popülerliğini korumayı başarmıştır. Genelde kadınlar saçlarını kısa kestirmeye cesaret edemedikleri için uzun saçlarına kat verdirmeyi tercih ederler. Kat kat kestirdiğiniz saçlarınızı maşa ile şekil vererek dalga görüntüsü oluşturabilirsiniz.

Kadın Saç Kesim Modelleri

Kadın Saç Kesim Modelleri Kadın Saç Kesim Modelleri Kadın Saç Kesim Modelleri Kadın Saç Kesim Modelleri Kadın Saç Kesim Modelleri Kadın Saç Kesim Modelleri Kadın Saç Kesim Modelleri Kadın Saç Kesim Modelleri Kadın Saç Kesim Modelleri Kadın Saç Kesim Modelleri Kadın Saç Kesim Modelleri Kadın Saç Kesim Modelleri

Bir önceki yazımız olan Bal Köpüğü Saç Rengi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.