Saç Bakımı

Saç Bakım Maskesi Suna Dumankaya

Saçlarımız, düzenli bakım gerektiren, kadınların aksesuarı ve erkeklerin dökülmesinden korktuğu tüylerimizdir. Saçlarımıza daha önce yaptırdığımız kuaför işlemleri, açma-boyama, renk değiştirme, yanlış ürün tercihi gibi durumlar, kolayca yıpranmasını ve hızlı dökülmesini sağlamaktadır. Çok yıpranan saçlarınızı canlandırmak için ihtiyaç duyacağınız saç bakım maskeleri, evinizde yapabileceğiniz ve doğal ürünler içeren malzemelerden olmalıdır. Saç bakım maskesi Suna Dumankaya tarifleriyle harikalar yaratabilirsiniz.

Parlayan ve Işıldayan Saçlar İçin

Parlak saçlar her kadının ve erkeğin isteğidir. Mevsim koşulları ve uygulanan işlemler sonrasında, saçlarımız kendi parlaklıklarını kaybetmektedir. Bunun önüne geçmek için:

  • Bir adet greyfurtu sıkın ve suyunu bir kaba alın,
  • Bir yemek kaşığı balı içine ekleyin ve karıştırın,
  • Bir yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin,
  • Bir yemek kaşığı deniz tuzuyla karışımı bitirin.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Uzatma Yolları Nelerdir?

Daha sonra iyice homojen kıvama getirdiğiniz ürünü saçınıza uygulayın. Doğal bileşenlere sahip olan maskeyi saçınızda, iki saat ve üzeri bekletebilirsiniz. Durulayarak saçlarınızı kurutun.

Güçlü Saç Dipleri Hayal Değil

Güçlü ve kopmayan saçlar kadın ve erkek fark etmeksizin, herkesin hayalidir. Bu tarif için gerekli olan malzemeler:

  • Bir çay bardağı kefir,
  • Bir çay bardağı elma sirkesi,
  • İki yemek kaşığı portakal suyu

Malzemelerinizi pişirmeden, sıcak bir suyun içine oturtarak ısıtın. Hem daha iyi karışacak olan ürünlerin pişmeden yumuşamasını bu şekilde sağlayabilirsiniz. Saçlarınıza sürdükten sonra yarım saat bekletmeniz yeterlidir.

Saçlarınız Sürekli Kırılmasın

Saçlar sıcak işlem uygulamaktan ve sürekli olarak kuru kalmaktan kırılmaktadır. Bunun önüne geçmek yine sizin elinizdedir. Saçlarınıza havuç tohumu yağı, biberiye yağı, limon suyuyla oluşturacağınız özel karışımınızı sürerek bekletebilirsiniz. Neme aç olan saçlarınız hızlı bir şekilde yağı bünyesine kabul edecektir. İşlem bittikten sonra saçlarınızı sarıp iki saate yakın bekletebilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Diplerinde Kaşıntı ve Dökülme

Yağlı Saçlara Dökülmeme Çözümü

Yağlı ve çabuk dökülen saçlara özel bir formül de bulunmaktadır. Bu formül için gerekli olan ürünlerin en başında susamyağı gelmektedir. Susamyağı saç dipleriniz kadar kaşlarınızı da beslemektedir. Susam yağının içerisine defne tohumunun yağını ekleyerek karıştırmalısınız. Daha sonra çam terebentin esansı ve çörekotu ekleyerek ürünü saçlarınıza sürebilirsiniz. Yine yaklaşık 2 saat bekletmeniz yeterli olacaktır. Durulayarak saçlarınızı kurutabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu