Saç Bakımı

Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Yapılan saç boyaları bazen istenilen düzeyde olmadığından ve güzel durmadığından dolayı tekrar eski haline getirmek adına saç boyası nasıl akıtılır? Sizlere açıklayacağız.

Saç boyaları bazen kutusunun üstünde duran mankenlerde ki gibi aynı şekilde uygulayan kişide durmayabiliyor. Yapılan bu hatalardan dolayı bazen geri dönüşler geç kalındığı takdirde gayet zorlaşıyor. Bu yüzden çok geç kalmadan saça uygulanmış olan saç boyasını akıtmak için birçok yöntem de bulunuyor.

Limon Kullanarak Saç Boyası Akıtma Yöntemi

Limon içerisindeki asit ile saç boyasını akıtma konusunda oldukça iyi bir yöntemdir. Saç boyasını limonla birlikte akıtmak için, saçlarınızı limon suyu ile durulayıp 30 dakika bekleyin. Ardından saçlarınızı tekrar durulayın. Bu yöntemle saçlarınızdaki boya akıp gidecek.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Nasıl Hızlı Uzar

Karbonat Kullanarak Saç Boyası Akıtma Yöntemi

Karbonat saçlarınızın boyadan kurtulması için çok yardımcı olacaktır. Ayrıca karbonat doğal ve oldukça pratik bir yöntemdir.

Bu yöntemle birlikte saç boyasını akıtmak istediğinizde yapacağınız işlemler şunlar olacak:

  • Kullandığınız şampuana 3 çay kaşığını geçmeyecek şekilde karbonat ekleyin.
  • Daha sonra saçlarınızı yıkayın.
  • Yıkama işleminden sonra 5 dakika bekleyin.
  • Son olarak saçlarınızın durulama kısmını gerçekleştirin.

Böylece bu yapılan yöntemle birlikte saçlarınızdaki boya akacak ve eski haline dönecek.

Sıcak Su Kullanarak Saç Boyası Akıtma Yöntemi

Sıcak su ile boya akıtma yöntemi en çok bilinen yöntemlerin başında gelir. İyi bir sonuç vermesi adına yapılan boyanın saçta uzun süre beklememesi gerekir. Her duşta sıcak su ile birlikte saçlarınızı yavaşça yıkayın. Fakat aşırı sıcak olduğundan yanmamak için dikkat edin. Üst üste bu işlemi tekrarlayın her dakika saçlarınızın renginin açıldığını göreceksiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Koleston Saç Renk Kataloğu

Beyaz Sabun Kullanarak Saç Boyası Akıtma Yöntemi

Beyaz sabun içerisinde barındırdığı renk silici özelliği ile boy akıtma da en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor. Boya akıtma aşamasında saçlarınızı beyaz sabunla iyice köpürtün.

Birkaç dakika bekledikten sonra durulama işlemini gerçekleştirin. Bu işlemi birkaç defa uygulayın. Son durulamadan sonra saçlarınıza saç bakım kremi sürmeyi ihmal etmeyin. Sabun kurutucu özellik taşıdığından saçlar krem ile nemlendirilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu