Saç Bakımı

Saç Cilası Nasıl Yapılır?

Saç bakımına önem veren hanımlara saç cilası nasıl yapılır? Açıklıyoruz.

Saç Cilası Nedir?

İlk olarak bilinmesi gereken konu saç cilası hazırlarken oksidan kremin kullanımı yapılmamasıdır. Oksidan sadece saç boyasını sulandırıcı özelliği taşımaktadır. Saç cilasının asıl amacı yeniden tüm saçları boyamak değil, saç boyaması yapıldıktan sonra bazı bölgelerin açık veya farklı renk tonlarında kalan bölümleri renklendirme yapılması içindir.

Oksidan Krem ile Saç Cilası Kullanımı

Genellikle saç cilasında oksidan krem kullanılmamaktadır. Fakat bazen bu durum ısrarlara göre değişebiliyor. Oksidan krem bilindiği üzere saç boyasının saçlara daha çok nüfus etmesini ve rengin daha iyi tutmasını sağlamak için kullanılıyor. Ama mutlaka saç cilası yapımında oksidan miktarının çok iyi ayarlanması gerekiyor. Aksi halde tüm saç renkleri değişiklik gösterebilir ve istenmeyen sonuçlar ile karşılaşılabilir. Hazırlama esnasında oksidan krem miktarının çok düşük seviyede yani %3 veya %6 seviyesinde olması gerekir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Uzatma Yolları Nelerdir?

Saç Cilası Nasıl Yapılır?

Eğer saç cilasına ihtiyaç duyuyorsanız en basit yolla evde saç cilası yapma tarifleri bulunmaktadır. Saç cilası hazırlamak biraz zor geliyorsa, piyasada bulunan pek çok f markanın hazır olan saç cilaları bulunuyor. Saçlarını devamlı olarak kuaförde boyatan ve saç boyalarını hazırlama tecrübesine sahip olmayan hanımlar, saç cilası yapabilmeleri için mutlaka kuaför desteği almalıdırlar. Saç cilasını hazırlama esnasında dikkat edilmesi gereken önemli nokta, kesinlikle saçın rengine göre uygun olan saç boyasının seçilmesidir.

Evde Saç Cilası Nasıl Yapılır?

Saç cilası yapabilmek için şu kuralları takip etmeniz gerekiyor:

  • Saç cilasını hazırlama esnasında saçların uzunluğuna göre saç boyasının yarısı veya çeyreği kullanılması gerekir. Çay bardağı içerisine ılık suyu doldurun ve saç boyasını da üstüne ilave edin. Burada önemli olan boyanın yoğun bir kıvam almamasıdır. Sulu kıvamı elde edene kadar karıştırın. Eğer saç boyanızın yarısını kullandıysanız, içerisine tekrar çay bardağının yarısı boyutunda saç kremini ek olarak ilave ediniz.
  • Karışım uygulaması yaparken saçların nemli olması şarttır. Normal bir boya sürer gibi saç uçlarından yukarı doğru uygulamayı gerçekleştirin.
  • Saç cilası karışımı saçlara uygulandığı andan itibaren 30 dakika bekleyin ve daha sonra durulamayı yapın.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Nasıl Uzar?

Bu işlemde saç cilası kesinlikle yoğun olmamalıdır. Yoğun ve koyu bir şekilde saçlarınıza uyguladığınız takdirde saç renginiz değişebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu