- Advertisement -

- Advertisement -

Saç Yağlanmasına Ne İyi Gelir

0 28
Spread the love

Saçlar bir insanın en fazla göz önünde olan unsurudur. Özellikle kadınlar için saç bakımı, yapısı ve kesimi çok önemlidir. Saçların her zaman temiz ve bakımlı olabilmesi için bazı kuralları da yerine getirmek gerekir. Ancak bazı kişilerin saçları diğer insanlar göre daha sık yağlanmaktadır. Bunun en büyük sebebi cildin yağlı olması olarak bilinmektedir. Saç yağlanması ise bireylerin en son isteyeceği durumdur. Bu sebepten dolayı saç yağlanmasına ne iyi gelir sorusu ise kafaları oldukça karıştırmaktadır. Saç yağlanmasında gerekli ve önemli püf noktalar…

Saçların Yağlanma Sebepleri

Çok sık yağlanan saçlara sahip olmak özellikle fizyolojik ve psikolojik yönden oldukça kötü etkilenmesine sebep olmaktadır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Saçların normalden daha kısa sürede yağlanıp yapışmasının birçok sebebi vardır. Görünüm ve sağlık açısından da istenmeyen bu sağlık sorunu doğru atılan adımlarla kısa sürede çözüme kavuşturulur. Saçların yağlanma nedenlerinin bazıları;

  • Kullanılan yanlış şampuanlar ve bakım kremleri,
  • Sürekli dumana, egzoz gazına ve kire maruz kalan saç
  • Fön, maşa ve düzleştiricilere maruz kalan saç telleri
  • Kullanılan ilaçlar ve dış takviye hapları
  • Saç derisinin çok fazla yağlı yapıya sahip olması
  • Sürekli saç tellerinin ellenmesi
  • Saçları çok sıcak suda yıkamak
  • E vitamini eksiklikleri saçı çabuk yağlandırır
  • Genetik faktörlere bağlı saç dökülmesi

Belirtilen bu nedenlerden dolayı saç telleri olduğundan daha hızlı yağlanır. Saç yağlanmasının sebepleri bilindikten hemen sonra çözüm için gerekli araştırmaların yapılması ise önem araz eder.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yeşil Ceviz Kabuğu ile Saç Boyama

Saçlardaki Yağlardan Nasıl Kurtulabiliriz?

Beslenme alışkanlarını değiştirerek yağlanmayı azaltabilirsiniz. Çok fazla yağ içeren besinleri sofranızdan çıkarın. Çok kuru saçların dipleri de yağlandığından dolayı doğru ürünlerle nemlendirilerek yağlanma önemli ölçüde azaltılabilir. Saçlarınızı her gün değil en fazla gün aşırı yıkamak yağlanmayı azaltacaktır. Saçların çok yıkanması saçın nemini bozacağından yağlanması da çok fazla olur.

Saç Yağlanmasında Doğal Kürler Nelerdir?

Saçların yağlanmasını önlemek için lavanta kürü, çay ağacı yaprağı, elma sirkesi, limon suyu ve jojoba yağları uzmanların önerileriyle kullanılmaktadır. Saçlarınızı daha gür ve yağsız yapabilmek için bu kürleri belli dönemlerde kullanmanız yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Saç Ne Kadar Sürede Uzar? başlıklı makalemizde Saç Ne Kadar Sürede Uzar, Saç Uzaması ve Saç Uzatma hakkında bilgiler verilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Koyu Küllü Kumral Saç Rengi

Leave A Reply

Your email address will not be published.