Saç Modelleri

Yüz Şekline Göre Saç Kesim Modelleri

Saç kesimini belirleyen en önemli faktörlerden biri yüz şeklimizdir. Yanlış saç kesimi tüm doğallığınızı, görüntünüzü bozacak ve sizin için olumsuz olacaktır. Saç kesimi ne kadar modern ve iyi olursa olsun Yüz şekline göre saç kesim modelleri ile uyumlu değilse yüzünüzde kötü duracaktır. Yüzünüze göre yapılan saç kesimi sayesinde yüzünüz ön plana çıkacağı gibi saçlarınız daha havalı görünecektir.

Yüz Şekliniz Nasıl

Yüz şeklinizi belirleyerek saç modelini seçebilirsiniz. Yüz tipleri birçok kişiye göre farklılık göstermektedir. Yüz şekliniz;

  • Yuvarlak
  • Kare
  • Elmas
  • Oval
  • Dikdörtgen
  • Kalp

Yüzünüzün şeklini bilmeniz saç modeli belirlemeniz açısından en önemli unsurlardan biridir.

En Şanslı Yüz Oval Yüz Tipi

En şanslı yüz tipi şüphesiz ki oval yüzlerdir. Oval yüz tipine sahip kişiler saç modellerinde oldukça şanslıdır. Hemen hemen her tip saç modelleri çok yakışmaktadır. Yüz hatları düzgün olduğundan yüzlerini ön plana çıkaracak saç modelleri tercih edebilirler.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bayan Küt Saç Modelleri

Kare Yüz Tipi

Kare bir yüze sahipseniz dikkati köşeli çenenizden saçınıza çekebilmek için doğru saç modelini tercih etmelisiniz. Küt saç modelleri ve kahkül sizin için en uygun model olacaktır. Bu sayede yüzünüz daha küçük görünecektir. Çok kısa saç tercih etmiyorsanız saçlarınızı asimetrik olarak kestirebilirsiniz.

Yuvarlak Yüz Tipi

Yüzünüz yuvarlak ise, daha uzun ve ince görünmesini doğru saç modeli ile sağlayabilirsiniz. Yuvarlar yüzler uzun saç modellerini tercih etmelidir. Ayrıca yana doğru kesilen perçemler yüzünüzün daha ince görünmesine yardımcı olacaktır.

Kalp Yüz Tipi

Kap bir yüze sahip iseniz mutlaka alın açıklığını ve çene yapınızı geri plana atacak bir saç kesimini tercih etmeniz gerekecektir. Alnınızın genişliğini yandan ayrılmış bir perçem ile doğru şekilde kapatabilir, dengeli saç ayrımı ile elmacık kemiklerini yumuşatabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ​İnce Telli ve Seyrek Saçlar İçin Saç Modelleri

Elmas Yüz Tipi

Elmas yüz tiplerinin en favori saç modeli lob modellerdir. Saçlarınızı doğru şekilde ayrım yaptırarak kemik yapınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Güçlü elmacık kemikleri saç modelini belirlemeniz açısından size doğru bir yol gösterecektir.

Bir önceki yazımız olan Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri başlıklı makalemizde Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri ve saç renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu