Sağlık

Aletli Plates Çeşitleri

Aletli Plates Çeşitleri

Plates, her grubuna ait olan bireylerin yapabileceği bir spor tekniğidir. Esneme, germe, hareketsiz olan noktaları aktif hale getirmek için uygulanan teknikleri sayesinde vücudunuzda sıkı bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Bunun için platesin kendi arasında bölünmüş çeşitleri vardır. Spor salonlarında genel olarak uygulanan bu dalda yapılması gereken hareketler ve düzenli olarak uyulması gereken kuralları vardır.

Aletli Plates Çeşitleri

Plates Yaparken Uyulması Gereken Kurallar

Öncelik olarak uyulması zorunlu olan kuralları vardır. Tek başınıza ya da ekip halinde çalışabilirsiniz. Aletli platese bakıldığında lastik ve top eşliğinde yapılan plates egzersizleri vardır. Bu egzersizler dambıl, makine, minder üzerinde de yapılabilir. Kişilerin vücut şekillerine ve orantılarına göre uygun olan hareketler seçilir. Sırası ile yapılmaya başlanır. Plateste en önemli detay vücut bölgelerinin düzenli olarak çalıştırılmasıdır. Bu yüzden özellikle kollar, omuz ve sırt bölgesinden çalışmalara başlanır. Ardından vücut ısındıkça diğer bölgeleri açmak ve esnetmek için çalışmaya başlanır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Elisa Testi Normal Değerleri Nasıl Olmalıdır?

Aletli Plates Çeşitleri

Platesin Önemi Nedir?

Kasların esnek bir hal alması ve daha sık bir kondisyona sahip olmak isteyenler için tavsiye edilen bir spor şeklidir. Evinizde ya da bir spor salonunda yapabileceğiniz uygulamaları vardır. Düzenli olarak yapılan aletli platesler hızlı kilo verimini arttırır. Kilo verirken herhangi bir sarkma yaşamadan istediğiniz kiloya düşebilirsiniz. Aynı şekilde istediğiniz vücut görüntüsünü yakalamış olursunuz. Bayanlara tavsiye edilen ve kilo vermek istediklerinde özellikle önerilen sporlardan biridir. Farklı farklı teknikleri vardır. Bölgesel olarak çalışmanın ve spor yapmanın en zevkli halidir. Bu yüzden plates yaparken farklı tekniklerini aynı anda kullanma şansını yakalamanız gerekir. Dambıl ile çalışırken, esneme amaçlı lastikleri ve toplarından da faydalanabilirsiniz. Aletli platesler de ayak bilekleri, kollar, bel bölgesi ve kollar için takılan ağırlık ürünleri de vardır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Güneş Lekelerine Ne İyi Gelir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu