Sağlık

Çatlaklarınızdan Kurtulmak için Doğal Yöntemler

Çatlaklarınızdan Kurtulmak için Doğal Yöntemler

Vücudun aşırı gerilmesine ve kuru kalmasına bağlı olarak göbek, kalça ve göğüs başta olmak üzere birçok bölgede çatlak oluşabiliyor. Bu çatlaklar özellikle kadınlar için büyük bir stres ve gerginliğe yol açıyor. Özellikle hamilelik döneminde çok artan bu çatlaklar, kadınlar tarafından en büyük cilt sorunlarından biri olarak görülür. Bu çatlaklardan kurtulmak için sayabileceğimiz birçok doğal tedavi yöntemi bulunuyor.

Buğday Tohumu

Buğday tohumu ciltteki pigmentasyonu düzenleyerek cildinizin daha canlı olmasını sağlar. Uygulandığı bölgedeki dolaşımı hızlandırdığı için kırışıklık ve çatlakları gidermede çok etkili bir ürün olarak kullanılır. Piyasada buğday tohumunu yağ halinde kolayca bulabilirsiniz. Bu yağı bir pamuk yardımıyla çatlağın olduğu bölgeye sürün. Bir müddet bu şekilde kurumasını bekledikten sonra bölgeyi temizleyin. Bu yöntemi gün içerisinde 2-3 kez uygulayabilirsiniz. Düzenli yapılmasını sonucunda kısa sürede etkili çözümler üreten bir yöntemdir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kışın Cildinize İyi Gelecek 7 Besin

Çatlaklarınızdan Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

Limon Suyu

Doğal bir temizleyici olan limon suyu, ciltteki ölü hücrelerin yok edilmesini sağlayarak cildi yeniler. Ayrıca limonun içinde bulunan asitler cildi nemlendirerek çatlakların ortadan kalkması için olumlu etki yapar. Ancak bu yöntem için hazır limon sularını kullanmayın. Direkt olarak bir adet limonu ortadan ikiye bölün ve çatlakların üzerine dairesel hareketlerle uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla vücudu yıkayabilirsiniz.

Yumurta Akı

Yumurta akının içerisinde çok fazla aminoasit bulunduğu için çatlakları ortadan kaldırabilir. Bu yöntemle 2 hafta gibi kısa bir sürede etkili çözüm alabilirsiniz. Bir kasede yumurta akını çırptıktan sonra bir sünger yardımıyla çatlakların olduğu bölgeye sürün. 10 dakika bekledikten sonra cildi temizleyebilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kanser Hastalarında Ölüm Belirtileri

Sızma Zeytinyağı 

Sızma zeytinyağının içerisinde birçok besleyici vitamin olduğu için cilt için çok faydalıdır. Özellikle sızma zeytinyağını hafif ısıtarak cilde uygularsanız kan dolaşımını arttırır. Bu da çatlakların ve kırışıklıkların daha kolay ortadan kalkmasını sağlar.

Bir önceki yazımız olan Dengeli Hamilelik Beslenmesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu