Sağlık

Ameliyatsız Fıtık Tedavisi

Ameliyatsız Fıtık Tedavisi

Bel ve boyun fıtığı rahatsızlıklarında ameliyata lüzum olmadan tedavi imkanı bulunuyor. Patlamış fıtık yok ise, felce gidecek kadar güçsüzlük hissetmiyorsanız, idrar kaçırma ve büyük abdest kaçırma bulunmuyorsa; fıtık ameliyatına gerek kalmadan tedavi edilmektedir.

Ameliyatsız Fıtık Tedavisi

Ameliyatsız Fıtık Tedavi Yöntemleri

Ozon Nükleolizis

Fıtığa neden olan diskin içerisine ozon verilmesi, aynı sonuçlara neden olan uygulanan faydalı ve cerrahi işleme gerek kalmaksızın yapılan bir yöntemidir. Ozon nükleolizis olarak isimlendirilen bu işlem yaklaşık 10 dakika kadar sürmektedir. O gün kişi evine gidebilir. Bu yöntem ile tüm fıtık olgularında (patlamış olup olmaması fark etmeksizin) dejenere disk rahatsızlığında uygulanan bir sistemdir. Yan etkileri neredeyse yok denecek kadar az olan oldukça başarılı bir yöntemdir. Bu işlemden hemen sonra bazı kişilerde yanma hissi ve ağrı yaşayabilirler. Bu tedavi yöntemi ile de son derece hızlı ve başarılı bir operasyon geçirebilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dionseps Keratinli Saç Bakım Sütü

Ameliyatsız Fıtık Tedavisi

Epidural

Tecrübeli ellerde oldukça emniyetli ve güvenilir bir yöntemdir. Hasta sahiplerinin vaziyetine göre boyun veya bel fıtıklarının her safhasında uygulanabilir. Kortizonun sistemik uygulamasında görülen yan etkiler görülmez. Boyun ve bel fıtığı, medikal tedavi açısından güçlü bünyeye sahip kişilerde ilk tercih edilen yöntemlerdendir. Bu yöntem ile fayda görmeyen hastalar, ileri teknolojik girişim için aday olarak görürüz.

Bu yöntemin tercih edilmesindeki neden;

  • Fıtık dokusu civarındaki ödemi (şişlik) azaltmak, siniri rahatlatmak bu yönle ağrıya mâni olmak,
  • Ağrıya sebep olan maddenin fıtık (disk)dokusundan salınımına mâni olmak.

Bu yöntem ile 20 gün süre ile iki kez yapıyoruz. Senede 3 defa yapılabilir. Oldukça tesirli bir yöntemdir. Orta vadeli sonuç getirir. Fıtığın bazı hastalarda, fıtığın bir daha tekrarlanmadığı gözlenmiştir. Ancak bazı hastalarda tekrardan fıtık rahatsızlığı ortaya çıkabilmekte.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yürüyüş Ayakkabısının Önemi

Ameliyatsız Fıtık Tedavisi

Lazer Mikrodiskektomi

Ameliyathane koşullarında tamamen steril şartlarda hazırlanan hasta görüntüleme cihazı beraberinde yaklaşık 2 dakikada tamamlanır. Bir saat sonra hasta evine gönderilir. İki gün yatak istirahati ve özellikle ilk hafta, ayakta çok fazla zaman geçirmemesi ve ağır şeyler kaldırmaması tavsiyesi ile hasta taburcu edilir. Görüldüğü gibi son derece pratik ve basit bir operasyondur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu