- Advertisement -

- Advertisement -

Arkası Kısa Önü Uzun Saç Modeli

0 124
Spread the love

Kullanım kolaylığı sağlayan “yıka ve çık” saç kesimleri arasında sayılan arkası kısa önü uzun saç modeli rahatlığın temsilcisidir. Kısa saç kesiminin hayata getirdiği avantajı deneyimlemiş olanlar yüz tiplerine uygun saç kesimleriyle her zaman kısa saçlarla farklı bir görünüm yakalayabilirler.

Modern Kısa Saç Modelleri

Dağınık kullanıma imkân veren kısa saç kesimleri, farklı yaşlardan hemen herkesin tercihidir. Saç rengi fark etmeksizin herkese yakışacak olan modern kesimler, uzun yıllardır en trend saç modası olarak gösterilebilir.

  • Burun hizasında başlayan katların yanı sıra
  • Saçın tek yanının daha kısa diğer yanının daha uzun olduğu kesimler

Geniş bir kitle tarafından severek kullanılır. Sanıldığından daha kolay olan kısa saç şekillendirme işlemleri, banyo sonrasında nemli saça yapılacak basit uygulamalarla kişinin tarzını net bir şekilde yansıtabilir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ten Rengine Uygun Saç Rengi Seçimi

Sokak Stilini Belirleyen Kısa Saç Modelleri

Kimi zaman çene hizasında biten ön kesim, arka kısımda kulak üstüne kadar çıkabilir. Sokak stilini belirleyen arkası kısa önü uzun saç modeli, seçilen kıyafet stiline uygun olarak fönlü ya da dalgalı olarak kurutulabilir.

Ön kısımları hareketli olan kısa saç kesimleri, cool bir görünüm için farklı şekillerde taranabilir. Farklılık ve yerine göre biraz asi bir tavır için önde kalan uzun kesimler tokalarla farklı örülebilir. Yandan ayrılan saçlarda bu kesimi tercih edenler ise katlar sayesinde doğal bir hacim yakalayabilir.

Asimetrik Kısa Saçlar

Asimetrik kısa saçlar pratik kullanımın yanı sıra şık görünüşüyle de dikkat çeker.

Farklı;

  • Yüz tipleri
  • Ten rengi
  • Saç rengi ve
  • Yaşam stiline
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Açık Küllü Kumral Üzerine Altın Sarısı

Uygun olarak kesilecek saçlarla dış görünümde kalıcı bir yenilenme ve etkili bir tavır sergilenebilir. Saç şekillendirmek için en fazla 5 dakikaya ihtiyacı olan kısa saçlı kadınlar, seçtikleri kıyafet, kullandıkları aksesuar ve yaptıkları makyajla enerjik bir görünüm elde edebilirler.

Minimum Şekillendirme Etkili Sonuç

Kahkül kesimle desteklenecek olan arkası kısa önü uzun saç modeli orta uzunlukta saça ve geniş bir alna sahip olanların tercihidir. Sağlıklı saçlara sahip olan kadınlar seçtikleri kesimle çok fazla zaman harcamadan en etkili sonuca günün her saati ulaşabilirler.

Bir önceki yazımız olan Saç Örgüsü Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Saç Örgüsü, Saç Örgüsü Modelleri ve Saç Örgüsü Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Oval Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Leave A Reply

Your email address will not be published.