Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik

- Advertisement -

- Advertisement -

Balık Yağının Yararları

0 34
Spread the love

Balık Yağının Yararları

Balık yağı insan vücudunda birçok işe yarayan ve bu işlerde de önemli destekleri olan bir ilaçtır. Hap şekilde kullanılan balık yağının aşağıdakiler gibi yararları vardır.

1- Kalbi Korur

Balık yağı hapı hava kirliliğinde kalp üzerinde olumsuz etkilere sahip olan durumları ortadan kaldırarak kalbi korumaya yardımcı olmaktadır. 2012 yılında Amerika’da yapılan bir araştırma ile 4 kişiden 2 kişiye düzenli olarak balık yağı kullandırılmış, her gün bu 4 kişi düzenli olarak kirli havaya maruz bırakılmıştır. Daha sonra ise bu kişilerden balık yağı kullanan kişilerin ikisinin bu hava kirliliği durumundan balık yağı kullanmayanlara göre daha az bir seviyede etkilendikleri görülmüştür.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Çocuklarda Çekingenlik

2- Kireçlemelere Karşı Kemikleri Korur

Bristol Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre kireçleme sorunu olan kişilerin omega-3 balık yağı kullanmaları durumunda bu kireçleme sorunundan yüzde 50 oranında kurtulacakları belirtilmiştir. Bristol Üniversitesinde genetik olarak kireçleme rahatsızlığı olan deney farelerinden balık yağı kullanan farelerde belli bir süre sonra kireçleme sorununun yüzde 50 ye düştüğü görülmüştür.

Balık Yağının Yararları

3- Yaşlanma Belirtilerini Azaltır

Balık yağı kişilerin hayatlarını olumlu yönde etkilemeye devam etmekle beraber yaşlanma belirtilerini de azaltmaktadır.

4- Kemikleri Güçlendirir

Balık yağının belli bir süre kullanımı sayesinde kemikleri güçlendirdiği görülmüştür. Kemikler için gerekli kalsiyum, D vitamini ve magnezyum eksikliğinde kullanılan balık yağı hapı sayesinde kemiklerde eksik olan güç yeniden kazanılmış olur.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Argan Yağı Zararları Var mı?

5- İnsanlarda Egzersiz Performansının Artmasına Yardımcı Olur

Balık yağı kas sıkıntısı çeken ve egzersiz yapmada sorun yaşayan kişiler tarafından kullanıldığında ve yine düzenli olarak egzersiz yapan kişilerde egzersiz performansını arttırmaya yardımcı olur. Aynı şekilde kas sentezi ve kas bozulması durumlarında da kullanılarak kas sıkıntılarını gidermeye yardımcı olur.

Bir önceki yazımız olan Arı Sütü Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.