Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik

- Advertisement -

- Advertisement -

C Vitamini İle Saç Açma

0 162
Spread the love

Salonlarda saç renginizi açmak için farklı prosedürlere rastlayabilirsiniz. Çoğu zaman saçlara farklı kimyasal işlemler yapılarak açık ton renkler elde edilir. Saçlarınıza yaptıracağınız bu tür işlem fiyatları ise oldukça pahalıdır. Doğal yöntemlerle saç açma mümkün mü? Saç açma için hangi yöntemleri evde kullanabilirsiniz?

Saç Açmak İçin Pratik Yöntemler

Saçlar güneş ışıklarından etkilenerek rengini açar. Fakat güneşin saç renginizi açabilmesi için uzun süre güneşte kalmanız gerekir. Bu yöntem güneş çarpmaları ile sonuçlanabilir. Bu nedenle saçları açmak için daha doğal yollara başvurmalısınız.

Bitkisel çözüm en ideal yoldur. Saç rengini açmak için farklı maskeler kullanabilirsiniz. Ev yapımı maskeler yalnız saç rengini açmakla kalmaz, aynı zamanda saç köklerini güçlendirir, kepek sorununu çözer, saçlara ışıltı katar ve onların sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Saç Bakımı Fiyatları Nelerdir?

Saç Açmak İçin Uygulanan 4 Basit Kural

Evde saç açmak için uygulayacağınız yöntemlerin hayal kırıklığı yaşatmaması için 4 kurala uymanız gerekir.

  • Nemli saçlara maske uygularsanız daha çabuk istenilen sonuca ulaşabilirsiniz.
  • Koyu renkli saçlar kesinlikle ilk uygulanan maskede istenilen açık tonlara ulaşmaz. Bunun için birkaç kere maske uygulamanız gerekecektir.
  • Saç açmak için her gün maske uygulamanız saçlarınızı yıpratır. Saç açma yöntemlerini ayda en fazla 3 kere denemelisiniz.
  • Saç açmak için bilmediğiniz ilaçları kesinlikle kullanmamalısınız.

C Vitamini Güzel Sonuçlar Verebilir

Saç açmak için kullanılan en yaygın yöntem askorbik asit ve C vitamini kullanımıdır. C vitamini (askorbik asit) eczaneden toz, kapsül veya tablet formunda satın alınabilir. Toz halinde C Vitamini (askorbik asit) maske için en uygun olanıdır. Askorbik asit (C vitamini) saçlar için çok yararlıdır:

  • C vitamini saçın yapısına zarar vermeden rengi kolayca yıkar;
  • Askorbik asit saçlarınızı aşırı yağdan kurtarabilir;
  • C vitamini (askorbik asit) kullanımı saçınıza hacim katar;
  • Baş derisinin kan damarları aktivitelerini arttırır, böylece C vitamini olan ürünleri kullandıktan sonra saç büyümesinin hızlanmasına katkıda bulunur.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir?

C vitaminini şampuana katarak saçlarınızı yıkarsanız ilk yıkamada açık tonlar elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğum Kontrol Hapı Saç Çıkarır mı? başlıklı makalemizde Doğum Kontrol Hapı, Doğum Kontrol Hapı Saç Çıkarır mı? ve Saç Çıkarma Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.