- Advertisement -

- Advertisement -

Çikolata Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

0 117
Spread the love

Söz konusu saçlar olduğunda çok fazla seçenek bulunmaktadır. Son yıllarda en çok rağbet gören ise karamel tonlarıdır. Kış mevsimine girdiğimiz şu günlerde karamel tonlarıyla sıcak bir görüntüye sahip olmak mümkündür. Çünkü karamel tonları doğal bir görüntüye sahip olmanızı sağlayan en güzel renk tonlarını içermektedir. Bu tonlar; krem karamel, balköpüğü karamel, karamel kahve tonları, altın karamel, küllü karamel, dore karamel, kızıl karamel ve çikolata karameldir. Her renk karamel tonu farklı ten rengine uygundur. Bu yüzden saçlarımıza uygulayacağımız en uygun rengi bulmak için ten rengimize uygun olanını seçmek gerekir. Özellikle karamelin en yoğun tonlarını seveler için ise çikolata karamel en idealidir. Öyleyse çikolata karamel saç rengi kimlere yakışır ve kimler tercih etmelidir?

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir

Hangi Ten Rengi Çikolata Karamel Rengini Kullanmalıdır?

Çikolata karamel doğal ve koyu bir renk tonudur. Bu nedenle renk tonu seçerken ten rengine uygun olan renk saçlara uygulanmalıdır. Çikolata karamel saç rengi kimlere yakışır değdiğimizde ise;

  • Beyaz tenliler
  • Kumral Tenliler
  • Buğday tenliler

Çikolata karamel hem yüz hatlarına ortaya çıkarması hem de koyu bir karamel tonu içerdiğinden açık renkli tene sahip olanların tercih etmeleri daha uygundur.

Çikolata Karamel Saç Bakımı

Çikolata karamel rengini ister kuaförünüzde ister evde uygulayabilirsiniz. Boya sonrası bakım kremini uygulamak önemlidir. Bu hem rengin kalıcılı hem de saçların boyadan dolayı yıpranmasının önüne geçer.

Ayrıca Çikolata karamel rengi içerisinde ışıltı barındırdığından boyanın kalıcılığını sağlayan yağlar ve bakım kürleri uygulamak önemlidir. Bilindiği üzere saç boyamak uzun vadede saçı yoran bir uygulamadır. Saçın hacmini, canlılığını, rengi ve nemini korumak amacıyla keratin bakımı ve her yıkama sonrası besleyici kremler kullanmak saçlarınızın sağlığı için gereklidir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Çikolata Karamel Rengine Uygun Saç Modeli

Doğal bir renk olması sebebiyle çikolata karamel en çok uzun saçlarda tercih edilmektedir. Hafif iri dalgalı saç modeli en çok kullanılan modeller içerisindedir. Aynı zamanda düz ve su dalgası modelleri de çikolata karamelin ışıltısını yansıtan modellerdir.

Çikolata Karamele Uygun Makyaj Seçimi

Kendi içerisinde ışıltılı olan bu renkte makyaj seçimi daha çok soft tonlarda yapılmalıdır. Kirpikleri ön plana çıkartacak koyu renk bir rimel uygulaması yapılabilir. Kahve tonlarının uygulanması saç renginizi ön plana çıkartacaktır. Dudaklarda ise nude tonlarını kullanmak özellikle kış günlerinde doğal bir görünüm kazanmanızı ağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Çikolata Kahve Saç Rengi Tonları Kataloğu başlıklı makalemizde Çikolata Kahve Saç Rengi, Çikolata Kahve Saç Rengi Tonları ve Saç Rengi Tonları Kataloğu hakkında bilgiler verilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adet Döneminde Saç Boyanır mı?

Leave A Reply

Your email address will not be published.