Doğru Makyaj Yapma Yöntemleri

Doğru Makyaj Yapma Yöntemleri
5 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 3 kez okundu.
Spread the love

Doğru Makyaj Yapma Yöntemleri

Kadınlar için kesinlikle vazgeçilmezleri arasında yer alır. Ancak çoğu kadın doğru makyaj yapmasını bilmiyor. Hatta çoğu kadınları sadece yüzlerini boyamış bir şekilde görmekteyiz. Bu da onların daha kötü bir görüntüye sahip olmalarına neden olmaktadır. Halbuki makyaj ile yüzümüzdeki tüm kusurları ortadan kaldırabilir ve hatlarımızı daha da belirginleştirebiliriz. İşte doğru makyaj yapmak için sizlere birkaç ipucu;

Doğru Makyaj Yapma Yöntemleri

  • Nemlendirici Kullanın: Cilt tipinize uygun olan bir nemlendiriciye sahip olmalısınız. İlk olarak cildinizi ılık bir su ile yıkayın ve ardından kuruladıktan sonra nemlendiricinizi ile oval hareketler yaparak cildinize uygulayın. Bu şekilde makyaj sonrasında parlama, akma yaşanmayacak ve makyaj malzemeniz cildinize zarar vermesini önleyeceksiniz.
  • Kapatıcı Kullanmak: Cilt renginize en uygun tonda bir kapatıcı ile problemli bölgelere ince tabaka şeklinde uygulayın. Cilt renginiz ile aynı tonda olmasına dikkat edin. Sivilce ile göz altı torbaları, lekelere uygulamanız mümkün.
  • Fondöten Kullanın: Fondöten tercihiniz cilt renginizin bir üst ya da bir alt rengi olabilir. Diğer bir ifade ile bir ton koyu veya açık olmasıdır. Çok fazla koyu tonları tercih etmeyin nedeni ise, boyun bölgenizde renk farklılıkları ortaya çıkıyor. Bu da sizin iyi görünmenize engel oluyor. Fondöteninizi yumuşak bir sünger ile eşit olacak şekilde cildinize uygulayın. İşlem bittikten sonra pamuk ile fazla olanları alabilirsiniz.
  • Pudra Kullanın: Pudra alırken ipek pudra almaya özen gösterin. Kalın değil, ince ve yumuşak olmalıdır. Kalın fırça yardımı ile yüzünüze uygulayın ve her yerin eşit olmasına özen gösterin.
  • Eyeliner Çekin: Göz pınarınızdan geriye doğru eyeliner uygulayın ve bunu yaparken bir diğer elinizle gözünüzü gerdirin. Tek bir hareket ile eyeliner çekmeye çalışın ve dağılmasından asa korkmayın. yardımı ile dağılanları temizleyebilirsiniz.
  • Göz Farı Kullanmak: Göz farını uygulamadan önce göz yapınızı iyi bilmelisiniz. Koyu renk farlar gözlerinizi küçük görünmesini sağlar. Bu yüzden eyeliner üzerine kısa çizgi çekin ve göz yuvası çizgisine koyu far uygulayabilirsiniz. Bu yöntem gözlerinizin büyük görünmesini sağlar. Kaşın alt tarafına süreceğiniz pırıltılı beyaz ya da açık tonlar gözünüzün çekik görünmesini sağlar.
  • Maskara Kullanın: Maskara kullanmanın en doğru şekli, kirpiklerde kesinlikle kalıntı bırakması olarak görülür. Bunu yapabilmek için maskarayı kutusundan çıkarırken birkaç defa kenarlarını aldırın ve aşağı tarafa bakıp kirpiklere sürün. Alt kirpiklerinize az uygulamalısınız çünkü, yaşlı ve ağlamış gibi ifade oluşturabileceğiniz gibi göz altına maskara dağıldığı takdirde yorgun ve torbalı görüntü oluşabilir.
  • Uygulayın: Burada dikkat edilmesi gereken dudak kaleminizin rujunuz ile aynı renge sahip olması gerekir. Nedeni ise dudak kontürünüzü ortaya çıkarmaktır. Kesinlikle sadece dudak kalemi sürerek dışarı çıkmamalısınız.
  • Ruj Kullanın: Makyaj renginize ve cilt renginize en uygun olan ruju seçmeniz çok önemlidir. Bu yıl kırmızı tonda rujlar moda ve parlatıcılarda modayı takip ediyor.

Bir önceki yazımız olan Kusursuz Eyeliner Nasıl Sürülür? başlıklı makalemizde eyeliner fırçası, Eyeliner Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve ince Eyeliner Nasıl Sürülür hakkında bilgiler verilmektedir.

Doğru Makyaj Yapma Yöntemleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git