Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık Saç Bakımı

Saçlar ve özellikle kıvırcık saçlar kış günlerinde gerek soğuk hava gerekse soğuklarda kullanılan saç kurutma aletleri nedeni ile iyice yıpranır ve nemini kaybeder. Cansız, kabaran ve zor şekil alan saç görünümü böylece ortaya çıkar.

Kış günlerinde yıpranan saçları korumak ve tekrar sağlıklı hale gelmesini sağlamak için özel uygulamalar yapmak gerekir. Saçın genel görünümündeki kabarmaları ortadan kaldırabilecek özel kıvırcık saç bakımı malzemeleri ise tabii ki hemen her evde bulunan yağlar olacaktır. Bir de küçük bazı detaylara dikkat ederek saçlar sağlıklı görünümü tekrar geri kazanırlar.

Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık Saç Bakımı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle ne olursa olsun saçlarınızı yüksek ısı derecesindeki makineler kullanarak kurutmayın. Ayrıca çok sıcak su ile saçlarınızı yıkamayın.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Köpükler

Saçların doğal nem dengesini kesinlikle bozan bir uygulama olan yüksek sıcaklık, saça en çok zarar veren durumlardan birisidir. Saçınızı kurutmak zorundaysanız, kurutma öncesinde durulanmadan kullanılabilen kıvırcık saç bakımı kremi uygulaması yapmalısınız. Bu bakım kremi saçın yüksek ısıdan zarar görmesini engelleyecektir. Aynı zamanda daha kolay şekil almasını da sağlayacaktır.

Kıvırcık Saç Bakımı

Saçın doğal sağlığını bozan etkenlerden birisi de kimyasal uygulamalarıdır. Bunların en başında da saç boyaları gelmektedir. Saçın kendi renginden çok açık renge boyanması için yapılan uygulamalar, saçın katilidir denilebilir. Bu nedenle çok açık bir renk uygulaması yapılmamalıdır. Mutlaka açık renk saç isteniyor ise en azından kademeli olarak saç rengi açılmalıdır.

Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık saçların taranması da oldukça zordur. Bu nedenle saçın tarama esnasında zarar görmesini engellemek için kalın dişli tarak kullanmalı ve taramadan önce ıslak ya da kuru saça uygulanabilen kıvırcık saç bakımı kremleri kullanmalısınız.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar İçin Muz Maskesi

Uzun vadeli sonuçlar arıyorsanız sülfatsız ve gliserinli şampuanlar seçin. Gliserin saçın nemini hem dıştan hem de içten koruyacaktır. Ayrıca kullanılan şampuan alkolsüz olmalıdır. Alkollü şampuanlar da saçın kabarmasına neden olmaktadır. Özellikle kabarık kıvırcık saç mağdurları bu konuda dikkatli olmalıdır.

Kıvırcık Saç Bakımı

Kabarık Saç Bakımı Yağları

Sızma zeytinyağı, bebek yağları, badem yağı, jojoba yağı, emu yağı, avokado yağı gibi besleyici yağlar kıvırcık ve kabarık saçların doğal bakım yağları arasındadır.

Hiçbir kullanım şekli bilinmese bile sadece bu yağlardan bir miktar alınarak saçlara masaj yaparak uygulama ve bir saat bekledikten sonra yıkamak bile saçların kalitesini arttıracaktır. Kıvırcık saç bakımı yağlarını temin etmenizde ayrıca çok basit. Hemen hemen tüm marketlerde bile satılıyor. Bu yüzden hiç vakit kaybetmeden saçlarınıza bakım yapmayı unutmayın.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar İçin Saç Bakımı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu