Saç Modelleri

Düzleştirici ile Saç Modelleri

Düzleştirici ile Saç Modelleri

Düzleştirici ile saç modelleri arasında pırıl pırıl ve görkemli bukleler yer alırken, düz saçlarda düzleştiriciler sayesinde yapılabilir.

Saçlarını şekillendirmek eskisi gibi saça zarar vermek anlamına gelmemekle birlikte, ısı yoluyla saçları şekillendiren aletler bu noktada işimizi kolaylaştırmaktadır. Düzleştiriciler deyince akla ilk önce düz saçlar gelse de, sadece saçları düzleştirmek için kullanılmamaktadır. İster düz isterse dalgalı hatta kıvırcık saç modelleri için bile düzleştiriciler işimizi kolaylaştırırken, gelin görkemli ve pırıl pırıl bukleler ile dümdüz saçlar düzleştirici ile nasıl yapılır birlikte inceleyelim.

Düzleştirici ile Saç Modelleri

Düzleştirici ile Saç Düzleştirme

Saç düzleştirici genel olarak saç düzleştirmek için kullanılsa da düzleştirici ile saç modelleri de yapılabilmektedir. Saç düzleştirici ile saçlar düzleştirilerek, ipeksi ve pürüzsüz saçlar elde edilirken; dikkat edilmesi gereken hususlar göz ardı edilmemelidir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri

Saç düzleştirici kullanılmadan önce saçları ısıya karşı koruyacak olan saç bakım spreyi öncelikle saçlara uygulanmalıdır. Saç düzleştirici ile saçı düzleştirme işlemine saçın alt bölümünden başlanılmalı ve saç alt ile üst olmak üzere iki bölüme ayrılmalıdır. Uygulama sırasında düzgün bir sonuç elde etmek için saçlar, küçük tutamlara ayrılmalıdır.

Alt bölümlerden başlanılarak, üst bölümlere doğru düzleştirme işlemi uygulanmalıdır. Saç çok da zarar vermemek adına üst üste aynı yere birçok kez uygulama yapmak yerine, hızlı hareketler eşliğinde 2-3 kez uygulamak daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. Düzleştirme işlemi bittikten sonra saçlarınızın daha parlak görünmesi adına da bakım yağı kullanabilirsiniz.

Düzleştirici ile Saç Modelleri

Düzleştirici ile Dalga

Düzleştirici ile saç modelleri içerisinde yer alan bir diğer model ise, yumuşak dalgalardır. Saç maşası kullanılmadan yapılacak işlem sayesinde iri dalgalar elde edilebilir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Okula Giderken Yapılabilecek Saç Modelleri

Düzleştirici ile dalga oluşturmak için öncelikle saçlarınızı güzelce tarayın ve tutamlara ayırın. Daha sonra saçınızın kalınlığına göre yaklaşık 5 cm kalınlığındaki saç tutamlarınızı düzleştiricinin arasını koyun ve kıvırın. Birkaç saniye beklemenin ardından tutamları açın ve tüm saçınıza aynı uygulamayı yapın. Tüm saçlar bittikten sonra eliniz yardımıyla tüm saçlarınızı dağıtın ve sabitleyici sprey yardımıyla en son halini verin.

Farklı bir yöntemde uygulayabilirsiniz ve saçlarınızı bu yöntemde düzleştiricinin arasına yerleştirin. Saç tutamını düzleştirici ile beraber geriye doğru katlayarak, aşağıya çekin. Bu işlem bir öne bir arkaya doğru yapılırsa, saçlarınızda farklı kıvrımlar elde edebilirsiniz.

Düzleştirici ile Saç Modelleri

Düzleştirici ile Bukle Yapma

Düzleştirici ile saç modelleri denilince akla en son gelecek bukleler yapmak olsa da aslında buklelerin en kolay elde ediliş şeklidir. Saçlarınıza düzleştirici ile işlem yapmadan önce buklelerinizi belirginleştirmek adına saç köpüğü uygulayın ve 4-5 cm tutamlar alarak saçlarınızı örün. Buklelerinizin ne kadar fazla hacimli olmasını istiyorsanız, o kadar saç köklerine yakın olarak örün. Örgülerinizi, saç düzleştiricinin arasına yerleştirin ve bunu tüm saçınıza sıra ile uygulayın. Burada saçlarınızı örmek yerine burgu yaparak da farklı görünümler elde edebilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bakır Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu