Kıvırcık Saç Modelleri

En Güzel Kıvırcık Saç Çeşitleri

En Güzel Kıvırcık Saç Çeşitleri

En güzel kıvırcık saç çeşitlerini merak ediyor musunuz ? Kaç türlü kıvırcık saç tipi olduğunu öğrenmek, kıvırcık saç modelleri konusunda detaylı bilgiye sahip olmak için konuya göz atabilirsiniz.

Kıvırcık saçlarınıza nasıl bakım yapacağınızı belirlemek için, saçınızın kıvrım tiplerini belirlemenizde fayda olacaktır. Farkındalık, kıvırcık saçlara bakım yapmanın ilk adımıdır. Saçınızın tipini belirlemek için kıvırcıkları 4 ana bölüme ayırabilmek mümkündür. Aşağıda listelenen başlıklardan kıvırcık saçların kategorilerini öğrenebilir, saçınızın ne tür kıvırcık olduğunu kendiniz öğrenebilirsiniz.

En Güzel Kıvırcık Saç Çeşitleri

Gevşek Kıvırcıklar

Kıvrımlarının arası açık ve geniş bir “S” harfine benzeyen bu kıvırcık saç şekli; saç kökü başlangıcında düz, ortalarda dalgalı, sonda ise yine düz bir forma sahip olur. Vücudun su ve yağ kaybetmesiyle birlikte kıvrımlar giderek sertleşebilir veya saç uçlarındaki kıvrımlar zamanla deforme olabilir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kısa Kıvırcık Saç Modelleri 2018

En Güzel Kıvırcık Saç Çeşitleri

Klasik kıvırcık Saçlar

Kararlı bir “S” şeklinde uzayan bu kıvırcıklar, en çok karşılaşılan kıvırcık tipidir. Bu şekildeki saçlar kökten uca kadar kıvrımlıdır. En sağlıklı kıvırcık şekli olan klasik kıvırcıkları durulamadan sonra bukle bukle olabilir, kısa kesildiği zaman da, daha keskin kıvırcıklar elde edilebilir. Saçlarınızı sert bir şekilde durularsanız, doğal kıvırcıkları zedeleyebilmeniz imkân dahilindedir.

En Güzel Kıvırcık Saç Çeşitleri

Sıkı Kıvırcık Saç

Tirbüşön şekline benzeyen bu kıvırcık şeklinin karakteristik özelliği, bukle ve kıvrımların çok sık olmasıdır. Genelde siyahilerin saçlarında karşılaştığımız sıkı kıvırcıklar sürekli genişleme ve saç geneline yayılma eğilimindedir.

En Güzel Kıvırcık Saç Çeşitleri

Karmaşık Kıvırcık Saç

Bu kıvırcık saç şeklinde ise saç telleri “S” harfi yerine “Z” harfine benzer bir kıvırcık desenine sahiptir. Baştan sona kadar Z harfini andıran ve çok sıkı olan teller, saçın yüzde 75’e varan bir oranda hacim kazanmasına da yol açar. Reklamlardan aşina olduğumuz “Bonus kafa” da bu kıvırcık saç şekline verilen bir diğer isimdir. Bu türden saçlar her ne kadar sert ve dayanıklı gibi görünüyor olsa da çok narin bir yapıya sahiptir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri

En Güzel Kıvırcık Saç Çeşitleri En Güzel Kıvırcık Saç Çeşitleri En Güzel Kıvırcık Saç Çeşitleri En Güzel Kıvırcık Saç Çeşitleri En Güzel Kıvırcık Saç Çeşitleri

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu