Kıvırcık Saçlar İçin Öneriler

Evde Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Evde Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Evde kıvırcık saç nasıl yapılır merak ediyor musunuz? Doğal bir şekilde kıvırcık saç yapmak için sizlere önerilerimiz olacak.

Kıvırcık saçlar için öneriler kategorimizin ilk yazısına başlıyoruz. Kıvırcık saçlara sahip olmak isteyen hanımlar, yazımızı okumaya devam edin.

Evde Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Hayalini kurduğunuz kıvırcık saçlara kavuşmak için kuaförlere para saçmak zorunda kalmadığınızı biliyor muydunuz? Evet, siz sıcak koltuğunuza yayılıp elinizdeki dergiyi okurken kibar bir kuaförün saçınızla uğraşması ilk bakışta gayet zevkli gibi gelebilir, ancak sandığınızdan çok daha pahalıya da mal olabilir. Doğru malzemeleri kullandıktan ve kendinize güvendikten sonra kendi saçınızı kıvırcık yapabilmeniz pek tabii mümkün. “Nasıl?” diye soruyorsanız, yazıyı okumaya devam etmeniz yeterli.

Evde Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Kaliteli bir saç kurutma makinesine yatırım yapın

Annenizin çeyizinden kalan, muhtemelen 10 yaşını geçen eski saç kurutma makineleriyle şansınızı zorlamaktansa yeni bir saç kurutma makinesi almak çok daha sağlıklı bir yöntem olacaktır. En az 1,500 watt güce sahip, saçınızı hızlıca kurutma yeteneğine sahip markalardan yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Unutmayın, kıvırcık saç istiyorsanız profesyonel bir kurutma makinesi şart. Parlux, Ceriotti ve Turbobella gibi markaların modellerine göz atabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kalıcı Düzleştirme Yöntemi İle İlgili Merak Edilenler

Evde Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Saç fırçanız hazır mı?

Saç kurutma makineniz hazır olduktan sonra fırça satın almak için kolları sıvayabilirsiniz. Büyük yuvarlak fırçalar saçlarınızı kıvırmak için idealdir. Kürek şeklindeki geniş aralıklı fırçalardan daha iyi performans gösterecektir.
Hazırsanız başlıyoruz!

Evde Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Saç kurutma makinesi ve saç fırçanızı hazır ettikten sonra, saçlarınızı kıvırmak için gerekli işlemlere başlayabilirsiniz.

1. Duştan yeni çıktıktan sonra hafifçe durulanmış, nemli saçlarda işlem yapmak çok daha kolaydır. Havluyla saçınızın ıslaklığını alın, ancak kolay şekil verebilmek için nemli kalmasını da sağlayın. Eğer saç telleriniz çok sertse, duştan sonra da şekil vermekte zorlanıyorsanız, bunun için saç kremi kullanabilirsiniz.

2. Saçlarınızı başınızın ortasından sağa ve sola doğru ikiye ayırdıktan sonra, her bir taraf için saat yönünün tersine kıvırma işlemi uygulamanız gerekiyor. Başınızın sol tarafına düşen saçları sağa doğru, sağına düşen saçları ise sola doğru kıvırmalısınız.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlara Işıltı

3. Saç fırçasını kıvırmak istediğiniz bölgedeki saçların kökünden başlayarak sonuna doğru hareket ettirin. Bunu yaparken bir yandan da saç kurutma makinesiyle şekil vermeyi hızlandırmak için sıcak havadan faydalanın.

Evde Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

4. Saç kurutma makinesiyle şekil verdikten sonra, işaret ve orta parmaklarınızı birleştirin, saçınızın uçlarını bu iki parmağınıza sonuna kadar dolayın. Saçın tamamı parmaklarınıza dolandıktan sonra, başınıza doğru bastırın ve çıtçıtla sabit kalmasını sağlayın. Düğüm haline gelen saçın geri açılmaması için bir veya iki tane çıtçıt kullanabilirsiniz.

5. Yukarıda saydığımız adımları saçınızın geri kalan bölümleri için tekrarlayın. İkinci maddede de yar aldığı gibi, kıvırdığınız saçların her zaman yüzünüze doğru bakması gerektiğini unutmayın.

Evde Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra saçınızdaki çıtçıtların en az 3 saat boyunca sabit kalması gerektiğini de hatırlatmış olalım. Eğer saçınızın tamamı kurumadıysa çıtçıtları yine çıkarmayın. Eğer aceleniz varsa saç kurutma makinesini hafif seviyede kullanarak kuruma sürecini hızlandırabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlı Bayanlara Yumuşacık Saçlar İçin Öneriler

Uzun süre sabit kaldığı için çıtçıtları çıkardığınızda kıvırcıklarınız çok sert olabilir. Parmaklarınızı kullanarak kıvrımları yumuşatabilmeniz mümkündür.

Evde Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır? Evde Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır? Evde Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
  japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
  kowalskypage

  Ablacım dediğiniz gibi yaptım ve hiç umudum yoktu ama şahane bir şey ortaya çıktı. Resim yüklemekten anlasam buraya koyacaktım ama yapamadım bir türlü. Çok teşekkür ediyorum

 2. bende sık sık evde kendim yapıyorum ve çok güzel kıvırcık saç modelleri oluşturuyorum. hiçte göründüğü ya da düşünüldüğü gibi zor değil. sadece bir kaç dakikanızı ayırarak herkesin yapabileceğini düşünüyorum.

 3. Bende sürekli evde kendi kıvırcık saç modelleri yapıyorum. Kuaförler bir dünya para olmuş. Zaten bu sıkışıklıkta bir dünya parayı oraya vermek haramdır. Evde alasını kendim yapıyorum.

 4. Kıvırcık saç modeli evde yapmaya kalktım ama ben beceremedim. Karman çorman oldu saçım, siz nasıl yapıyorsunuz vallahi hayret ediyorum. Büyük başarı gerçekten

 5. Adım adım nasıl yapabileceğimizi anlatmışsınız gerçekten çok iyi. Bu akşam dışarı çıkacağım öncesinde yapmayı deneyeceğim, yapamazsam arkadaşımdan yardım isteyeceğim 🙂 Bakalım inşallah yapabilirim, kıvırcık saç yapmak gerçekten yorucu ve her seferinde uğraştıran bir durum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu