- Advertisement -

- Advertisement -

Erkekler Kıvırcık Saçlarını Nasıl Düzleştirebilir?

4 314
Spread the love

Kısa, kıvırcık saç bir meydan okumadır. Daha pürüzsüz, daha düzgün bir görünüm istiyorsanız, kıvrımları düzeltmek için saç kurutma makinesini kullanamayabilirsiniz. Saç düzleştiricileri, kısa saçlar için en iyi sonucu verir,  ne kadar kısa olursa olsun her kıvrımı düzeltebilirsiniz. Kıvırcık saç kuru olmaya eğilimlidir bu nedenle saçınızı nemli tutmak öncelikle önemlidir. Konu kıvırcık erkek saçı ise ürün kullanımı biraz düşük olabiliyor fakat iyi görünmek istiyorsanız kullandığınız ürünlere dikkat etmeli ve doğru ürünleri bulmalısınız. Erkekler için kıvırcık saçı düzleştirmek zorlu bir iş gibi gelebilir fakat bazı ipuçlarıyla bunun üstesinden gelebilirsiniz.

erkeklerde saç düzleştirme

Erkekler İçin Özel Olarak Üretilen Kıvırcık Saç Ürünleri

Saçlarınızı kıvırcık saçlar için üretilmiş bir şampuan ve saç kremi ile yıkayın. Kıvırcık saçlar, özellikle saç tellerinizi düzeltmek için ısıtılmış şekillendirme aletleri kullandığınızda neme daha fazla ihtiyaç duyarlar. Saçınızı uygun bir şampuanla neme doyurarak, fön ya da düzleştirme için hazırlamalısınız. Yıkamayı bitirdiğinizde saçlarınızı kuru tutun. Saçları havluyla ovmak saç derisini kabarık haldeyken dağınık bırakır. Özellikle ipuçlarına konsantre olarak, fındık boyutunda bir serum miktarını saçınıza dağıtın. İpuçları saç milinin en kurak kısmıdır ve en kuru, donuk ve kıvırcık görünümlü kısım burasıdır. Ekstra ağırlık vermesi için silikon esaslı bir serum seçin ve saç kurutma makinesini atlayın. erkeklerde saç düzleştirme (3)Kısa, kıvırcık saçlarınız varsa, saçlarınız düz bir fırça veya yuvarlak fırça ile tam olarak kavrayamayacak kadar kısa olabilir ve dolayısıyla saçta düz bir görünüm elde etmek daha zor olacaktır. Bunun yerine saçlarınızın kendi halinde kurumasına izin verin. Kuru saçlarınızın çok kıvırcık bölümlerini izole etmek için düzleştirici kullanın, düzleştirici ince tabanlı olmalı. Düzleştiriciyi saçın etrafına sıkıştırın ve düzleştirme için yavaşça aşağıya doğru sürükleyin. Saçınız tamamen düzelene kadar devam edin.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2019 - 2020 Erkek Saç Modelleri ve Fiyatları

Ellerinizin arasına bezelye boyutunda mumlu bir ürün koyun ve ürünü saçlarınızdan geçirmek için parmak uçlarınızı kullanın. Saç spreyi, alkol bazlı olup, saçlarınızı koparabilir. Bir wax ürününün daha fazla ağırlığı vardır ve nemi sızdırmaz hale getirir, böylece düz görünüm nemli havalarda bile şık durur.

Bir önceki yazımız olan Erkekler için Kıvırcık Saç Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

4 Comments
 1. Neşe says

  Eşimin saçları aşırı kıvırcık, aslında herhangi bir problemi yok fakat düz saç saçlara karşı içinde hep bir uhdesi vardır. Bu sebeple eşimin saçını nasıl düzleştirebiliriz araştırma yapmak istedim. Konunuzdaki düzleştirici cihazını kullanmayı pek sevmiyor, bu yüzden wax ürünler ile sorunu çözmek daha uygun olacak.

 2. Erdem says

  Sizinde belirttiğiniz gibi saç düzleştirici ve saç kurutma makinesi kullanıyoruz ama o da saçları çok yıpratıyor. Kıvırcık saçları düzleştirmek için, bitkisel bir krem veya o tarz birşeyler bilen var mı?

 3. Ekrem says

  Benim saçlarım hem kalın telli hem de çok kıvırcık. Biraz olsun düzleştirmek için denemediğim yol kalmadı diyebilirim. Şuan özel bir şampuan kullanıyorum ama o da pek işe yaramadı. Sizlerin önerebileceği doğal bir yöntem var mı acaba?

 4. serkan says

  Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Ama benim bir sorunum var. Saçlarımı iyice kurulamazsam başım ağrımaya başlıyor ve mide bulantısı halsizlik gibi tesirleri oluyor. Belki sıcak yaz günlerinde kurulamazsan sıkıntı olmaz. ama az bir cereyen olsa rüzgar görsem çok kötü oluyorum. Acaba sinüzit gibi bir sağlık sorunum mu var?

Leave A Reply

Your email address will not be published.