- Advertisement -

- Advertisement -

Kıvırcık Saça Fön Çekme

0 390
Spread the love

Havalı, doğal ve samimi görünen kıvırcık saçlar, bakım açısından oldukça zorlayıcıdır. Sürekli dolaşan, taraması zor, elektriklenme ve kabarma sorunu yaşanan kıvırcık saçlı kadınlar, zaman zaman düz fön çektirerek saçlarının kullanımını daha kolay bir hale getirmek istemektedir.

kıvırcık saça fön (3)

Kıvırcık saçlara evde fön çekme işlemi de oldukça zorlayıcı olabilmektedir. Bu nedenle mutlaka kıvırcık saça fön çekme teknikleri konusunda fikir sahibi olmak gerekir. Evde kıvırcık saça ön çekerken tıpkı kuaförden çıktığınızdaki sonucu elde etmek istiyorsanız kıvırcık saç düzleştirme püf noktaları hakkında bilgi almanız önemlidir.

Kıvırcık Saça Düz Fön Çekme

Kıvırcık saça sahip kadınlar, saç formlarını beğenmedikleri veya daha kolay bir kullanıma sahip olmasını istedikleri için düz fön çektirme şeklinde kullanmayı tercih etmektedir. Fakat kıvırcık saçlara fön çekerken dikkat edilmesi gereken noktalar dikkat edilmediğinde istenilen düz saçlara sahip olmak mümkün değildir. Çünkü doğru teknikler kullanılmadığında kıvırcık saçlardaki kabarma ve elektriklenme sorunu burada da karşınıza çıkacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Şampuanlar

kıvırcık saça fön (2)

Birçok saç uzmanı, işlemin daha kolay olması açısından kıvırcık saça ıslakken fön çekme yöntemini kullanmaktadır. Kıvırcık saçlar ıslakken daha kolay açıldıkları, dolaşma problemi yaşanmadığı için daha kolay şekilde fön çekilebilmektedir. Fön çekerken aynı zamanda saçların yanmaması için yüksek ısı kullanılmamalıdır.

Kıvırcık saça fön çektikten sonra kalıcılığını artırmak, kabarma ve elektriklenmeyi önlemek için yatıştırıcı saç bakım ürünleri ve saç spreyleri kullanabilirsiniz.

Düzleştirici İle Kıvırcık Saça Fön Çekme

Kendinize fön makinesi ile fön çekmeniz zor bir işlem olabilmektedir. Ancak düzleştirici cihazlar daha kolay bir şekilde kontrol edildiğinde evde kıvırcık saçı düz yapma esnasında daha çok tercih edilmektedir.

Saçlarınızı öncelikle yıkayıp ıslakken tarayın. Dolaşmaması ve daha çok kabarmaması için bu çok önemlidir. Saçlarınızı kurutma işleminin ardından saçlarınızı tutamlara ayırarak tokalar ile tutturun. Böylece düzleştirmeniz daha kolay olacaktır. Düzleştiriciyi uygun ısıya ayarladıktan sonra küçük tutamlar halinde düzleştirmeye başlayabilirsiniz. Ancak uç kısımlarına biraz hacim vermek için düzleştirme esnasında hafifçe içe doğru kıvırın. Tüm saçınız bittiğinde parmaklarınızla tarayıp sabitlemek için saç spreyi uygulayarak düzleştirme işlemini bitirin.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlara Özel Saç Kesim Şekilleri

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızı Kıvırcıklaştırma Yöntemleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç, saç kıvırcıklaştırma ve saç tipi hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.