Erkek Saç Modelleri

Son Zamanların Trendi Anatomik Saç Kesimi Nedir?

Son zamanların trendi Anatomik Saç Kesimi nedir? Nasıl yapılır? Anatomik saç kesimi yapan yerler, fiyatı ve diğer merak ettiğiniz tüm soruların cevabı içeriğimizde...

Son Zamanların Trendi Anatomik Saç Kesimi Nedir?

Kadın ve erkek açısından dış görünüş denilince akla gelen saç; kuru, kıvırcık ve düz gibi farklı özellikleri nedeniyle şekil vermek açısından birçok kişi için sorun olmaktadır. Sorunu çözmek açısından farklı saç modelleri denenmesine rağmen kişiye özel saç modeli kesilmemesi nedeniyle istenilen sonuç elde edilemediği gibi zaman açısından da kayıplara neden olmaktadır.

Bu nedenle son zamanların trendi anatomik saç kesimi yoğun ilgi görmektedir ki belli bir şablona göre saç kesimi yerine kişiye özel bir şablonla saç kesimi saçların hem doğal hem de havalı durmasına yardımcı olmaktadır. Anatomik saç kesimi denilince akla kesinlikle bir saç modeli gelmemelidir. Sadece saç kesimi öncesinde saç modeli kişinin kafa ve yüz şekline göre özel olarak tasarlanmaktadır.

Son Zamanların Trendi Anatomik Saç Kesimi Nedir?

Anatomik Saç Kesimi Nedir?

Kadir Alkan tarafından geliştirilmiş olan anatomik saç kesimi, saç modeli olmanın çok ötesinde kişiye özel saç modeli geliştirilmesine yardımcı olan bir metottur. Altın Oran Kuralı adı verilen hesaplama şekliyle kişinin kafa ve yüz kemikleri dikkate alınarak özel saç modeli tasarlanmaktadır. Anatomik saç kesimi hakkında seminerler ve workshoplar aracılığıyla yöntemi öğrenen kuaförler tarafından da profesyonelce uygulanabilmektedir.

Anatomik Saç Kesimi Ne Demek?

Anatomik saç kesimi ülkemizi her zaman çok başarılı şekilde temsil eden ve dünya ikinciliği ile mesleğindeki başarısını taçlandıran Kadir Alkan tarafından 2015 yılında ikiz müşterilerine yapacağı saç kesimi sırasında fark ettiği detaylar sonucunda ortaya çıkan bir saç kesim metodudur. İkiz müşterilerinin saç renginden saç kalınlığına hatta enselerindeki saç dönüşlerine kadar saç ile ilgili birçok özelliğinin aynı olmasına rağmen kafa kemiklerinin yatma yönlerinden dolayı aynı olmadığını fark etmesi üzerine geliştirdiği bir metottur.

Kişilerin kafa kemiklerinin farklı olmasına bir de yüz şekillerindeki farklılıklar eklenince kişiye özel saç modelinin belirlenmesinin zorunluluk olduğunu düşünmüştür. Genel olarak yöntemin ilkesi de kafa anatomisi ile ilgili olduğu için Kadir Alkan tarafından altın oran kuralıyla oluşturulan saç kesimi metoduna ‘’Anatomik Saç Kesimi’’ adı verilmiştir.

Son Zamanların Trendi Anatomik Saç Kesimi Nedir?

Anatomik Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Anatomik saç kesimi yapılmadan önce vücudun önemli bir parçası olan kafanın çok iyi tanınıyor olması gerekmektedir ki kişiye özel model tasarlanmasında bu kolaylık sağlayacaktır. Saç kesiminde başta önemli olan referans noktaları; iç, dış, kret, yanlar, ön, arka, çevre, taç, ense, saçak ve oksipital olarak farklı alanlardan oluşmaktadır.

Kafatasının en geniş yerine tepe adı verilirken, iç kısım tepede bulunan bütün alanı kapsamaktadır. Kafa tepesinin altında bulunan kısma dış kısım; yüzden kulaklardan başlayarak başın arkasındaki kulaklara olan kısım ön ve arka kısım denilmektedir.

Saçak iç küçük bir bölüm ve ön kısmına denilirken; oksipital kemik kafasının alt arka kısmında yerini almaktadır ki başın arka kısmı ellendiği zaman çıkıntılı olan kemik hissedilmektedir. Ense kafasının merkezinde ve oksipital kemik ile çapraz sırt gözlerden oluşan taç altında yer alır. Taç kısmı ise, büyüme modelinin oluşturulacağı kısımdır ve saçları kısa kesmek ya da saçın yapışmasını engellemek açısından en önemli kısımdır.

Anatomik saç kesimi yapılmadan önce yüz şekillerinin de çok iyi bilinmesi gerekmektedir ki estetik açıdan en hoş ve güzel olan yüz şekli ovaldir. Yüz şekline uygun saç şekli belirlenmeli ve özellikle oval yüz şekli hariç diğer yüz şekillerinde uygulanacak saç kesim yöntemlerinin iyi bilinmesi doğru sonuca ulaştıracaktır.

 • Yuvarlak yüz şeklinde yüz yuvarlaklığını dengelemek için kafanın katmanları kesilerek şekillendirilmeli ve tepeye yükseklik eklenmesi gerekmektedir.
 • Kare yüz şeklinde yüz şeklini uzatmak için yükseklik eklenmelidir. Saç kesiminde kıvrımlı çizgiler ya da yuvarlaklık oluşturulmalıdır. Yuvarlaklık oluştururken yanak kemiklerinin hemen alt kısmından başlamak ve açılı bir şekilde kesime devam etmek gerekmektedir. Yüz şeklindeki açıları azaltmak için genişlik katacak katmanların eklenmesi daha şık duracaktır.
 • Üçgen yüz şekli armut biçimli yüz şekli olarak da bilinmektedir. Çene bölgesinin geniş ve tepe kısmının dar olması nedeniyle tepe bölgesinde genişlik ama çene çizgisinde şıklığın olduğu modeller tercih edilmelidir.
 • Uzun yüz şekli dikdörtgene benzemesi nedeniyle kafa kenarlarında bulunan saçlara hacim verilmesi gerekmektedir. Yüz uzunluğunu kısaltmak adına saç modellerine patlama da eklenebilir.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

Anatomik saç kesimi için kafa ve yüz şekli belirlendikten sonra saç çizgisinin nasıl kesileceğinin belirlenebilmesi için boyun ve omuzlara dikkat edilmelidir.

 • Şayet kesim yapılacak kişinin boynu kısa ise, yükseklik eklenmiş saç kesimi tercih edilirken; kişinin boynunun uzun olması durumunda baş ile omuzlar arasındaki boşluğu kapatmak adına saç kesiminde genişlik yaratan modeller tercih edilmelidir.
 • Boyun ile ilgili seçim yapıldıktan sonra omuzlara bakılmalı ve geniş omuzlu kişiler için yuvarlak ya da kavisli saç çizgileri, dar omuzlu kişiler için kare şeklinde saç çizgisi tercih edilmelidir.

Son olarak kişinin kafasındaki saç yoğunluğuna ve saçların hangi yönde uzadığı gibi biyolojik özelliklere bakıldıktan sonra anatomik saç kesimi için tüm engeller ortadan kaldırılmış olacaktır.

Son Zamanların Trendi Anatomik Saç Kesimi Nedir?

Neden Anatomik Saç Kesimi?

Öncelikle bilinmesi gereken anatomik saç kesimi kişiler için bir ihtiyaçtır ki doğru bir saç kesimi sonunda kişi dış görünüşünde olumlu yönde bir değişiklik yaşayacaktır. Herkese aynı saç kesimlerinin uygulanması görüntü ve saç kullanımı anlamında sorunlara neden olabileceği gibi tek düze yapılan saç kesimleri profesyonelliği de ortadan kaldırmaktadır.

Kafa, yüz, boyun, omuz ve saç tipi gibi birçok özelliğin değerlendirilmesi sonucunda kişiye özel saç kesiminin ön plana çıktığı anatomik saç kesimi kişilerin sadece fiziksel açıdan değil ruhsal açıdan da kendilerini daha özgüvenli ve mutlu hissetmelerini sağlayacaktır.

Son Zamanların Trendi Anatomik Saç Kesimi Nedir?

Kadir Alkan Anatomik Saç Kesimi Fiyatı

Kadir Alkan Anatomik Saç Kesimi Fiyatı hakkında araştırma yapıyorsanız, öncelikle klasik saç kesimlerine göre çok yüksek ücretler ödemeyeceğinizi belirtmek isteriz. Gaziantep’ten İstanbul’a, Bursa’dan İzmir’e pek çok ilimizde kuaför salonlarında anatomik saç kesimi ‘’Kadir Alkan’’ tarafından verilen eğitimler sayesinde uygulanırken, saç kesimi için yapılanacak işlemler değişkenlik gösterebileceği için sabit bir fiyat vermek söz konusu olmamaktadır. Bunun için randevu alırken detaylı bilgi alabilir ve birebir Kadir Alkan tarafından anatomik saç kesimi yapılmasını istiyorsanız, İstanbul Etiler’de bulunan salon için randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Son Zamanların Trendi Anatomik Saç Kesimi Nedir?

Anatomik Saç Kesimi Modelleri

Anatomik saç kesimi modelleri yüz hatlarına uygun olan saç kesimi sonucunda ortaya çıktığı için kişinin görünümünde ciddi bir değişikliğe neden olmaktadır. Zaten yapılan araştırmalar sonucunda kişinin tarzını doğru yansıtmasında ve özgüvenin yüksek olmasında saç modelinin çok etkili olduğu görülmektedir. Görünüş olarak değişiklik yapmak isteyen kişiler ilk olarak saçlarıyla değişime başlarken, yanlış yapılan saç kesimleri nedeniyle olumsuz sonuçlara neden olabilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sarı kıvırcık saçlara özel 5 yeni saç modeli

Saç kesimi modelleri çok fazla çeşitlilik göstermekle birlikte herkese her model yakışmamaktadır. Başkasında çok hoş duran bir model yüz ve kafa anatomisi nedeniyle siz de aynı güzellikte durmayabilir ki burada anatomik saç kesimi modelleri kapsamında tercih yapmak en doğru karar olacaktır. Kesim öncesinde yüz ve kafa ölçüleri dikkate alınarak saç modeli seçimi yapıldığı için kesim sonrasında istenilen değişime ulaşılması kolaydır.

Saçların kavuşacağı stil ve tasarım için saç modeli seçildikten sonra saç ölçüsü de dikkate alınarak kesim işlemine başlanır. Örneğin yoğunluğu az ve ince saçlar için uzun saç ölçüsü tercih etmek saçların daha lifli ve basık görünmesine neden olurken, kısa saç ölçüsü de özellikle açık renk saçlarda saçların görsel olarak görünmesini engelleyecektir. Bu nedenle anatomik saç kesimi modelleri içerisinden orta saç ölçüsüne sahip bir modelin tercih edilmesi saçların daha dolgun ve hacimli görünmesini sağlayacaktır.

Anatomik Saç Kesimi Eğitimi

Anatomik saç kesimi eğitimi Kadir Alkan tarafından hazırlanmış olan seminerler eşliğinde ve çalışma ortamında uygulayarak öğretilirken, telif hakları ücretsiz olarak sunulur ve kuaförler salonlarında profesyonel olarak uygulayabilmektedir. Eğitim duyuruları internet sitesi üzerinden yapılırken, verilecek olan en yeni eğitim 9 Kasım 2021 tarihinde Antalya’da verilecektir.

Düzenlenecek olan seminerde uzun saç kesimi, gri renklendirme, perma teknikleri, müşteri ilişkileri, salon yönetimi, sosyal medya kullanımı ile kısa ve orta boy anatomik saç kesimi metotları hakkında eğitim verilecektir. Seminer sonunda katılımcılara ‘’Anatomik Saç Kesimi Telif Belgesi’’ verilecek olup, seminer sonunda düzenlenecek yarışma sonunda da sponsor firmalar tarafından 400.000 TL değerinde hediye ürün dağılacaktır.

Son Zamanların Trendi Anatomik Saç Kesimi Nedir?

İstanbul’da Anatomik Saç Kesimi Yapan Yerler

İstanbul’da anatomik saç kesimi yapan yerler incelendiğinde salonların genel olarak kadın ve erkeklere hizmet ettiği görülmektedir.

 • Kadir Alkan Hair Artist İstanbul Etiler Kadın Erkek Kuaför Salonu
 • Kadir Alkan Hair Artist İstanbul Beylikdüzü Kadın Erkek Kuaför Salonu
 • Kadir Alkan Hair Artist İstanbul Fatih Sultanahmet Kadın Erkek Kuaför Salonu
 • Kadir Alkan Hair Artist İstanbul Bahçelievler Erkek Kuaför Salonu

Ankara’da Anatomik Saç Kesimi Yapan Yerler

Ankara’da anatomik saç kesimi yapan yerler incelendiğinde salonların erkeklere hizmet ettiği görülmektedir.

 • Kadir Alkan Hair Artist Ankara Erkek Kuaför Salonu

İzmir’de Anatomik Saç Kesimi Yapan Yerler

İzmir’de anatomik saç kesimi yapan yerler incelendiğinde salonların kadınlara ve erkeklere hizmet ettiği görülmektedir.

 • Kadir Alkan Hair Artist İzmir Kadın Erkek Kuaför Salonu

Bursa’da Anatomik Saç Kesimi Yapan Yerler

Bursa’da anatomik saç kesimi yapan yerler incelendiğinde salonların erkeklere hizmet ettiği görülmektedir.

 • Kadir Alkan Hair Artist Bursa Erkek Kuaför Salonu

Sıkça Sorulan Sorular

Günümüzde anatomik saç kesimi ile ilgili birçok konu merak edilmekte olup, çok fazla ilgi gören saç kesimi metoduna yönelik birçok soru sorulmaktadır.

Son Zamanların Trendi Anatomik Saç Kesimi Nedir?

Kadir Alkan tıraş ne kadar?

’Kadir Alkan tıraş ne kadar?’’ sorusu çok merak edilen bir sorudur ki Kadir Alkan salonlarında tıraş olmanın bedeli 300 TL’den başlamaktadır. İstenilen hizmete göre fiyatlar değişirken, isteyen kişi VIP paketlerinden tercih ederek özel odalarda hizmet alabilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dalgalı Saç Modelleri Erkek

Anatomik saç kesimi kim buldu?

Anatomik saç kesimi 2015 yılında ikiz müşterilerine hizmet verirken kesim sırasında her şeyin aynı olmasına rağmen kafa yapısındaki farka dikkat etmesi sonucunda Kadir Alkan tarafından bulunmuştur. Kafa anatomisi üzerine geliştirilen metot sayesinde yüz şeklinden saç tipine kadar birçok özellik dikkate alınarak kişiye özel saç tasarımı yapılarak kesim işlemi yapılmaktadır.

Kadir Alkan kimdir?

1982 yılında İstanbul Sultanahmet’te doğan Kadir Alkan dedesiyle başlayan ve babasıyla devam eden kuaförlük serüvenine ilk 12 yaşında babasına yardım ederek başlamıştır. Aynı zamanda eğitim hayatına da devam eden Kadir Alkan üniversite eğitimi dışında eğitimli ve donanımlı bir kuaför olmak adına diksiyon eğitimden beden dili eğitimine, teknik kesimden renklendirmeye hatta ürün eğitimlerine kadar birçok alanda yurt içinde ve yurt dışında eğitmenlerden eğitim almıştır.

İtalya’da 2015 yılında gerçekleştirilen bir organizasyona katılarak dünya ikinciliği kazanan Kadir Alkan, meslektaşlarına da patent sahibi olduğu ‘’Anatomik Saç Kesimi’’, salon işletmeciliği, sosyal medya kullanımı ve müşteri ilişkileri gibi konularda meslektaşlarına eğitimler vermektedir.

Kadir Alkan hangi şehirde?

’Kadir Alkan hangi şehirde?’’ sorusu da çok sorulan bir soru olup, Kadir Alkan İstanbul Etiler’de ‘’Kadir Alkan Hair Artist İstanbul Etiler Kadın Erkek Kuaför Salonu’’ adlı kendine ait olan salonda müşterilerine hizmet vermektedir. Ayrıca merkezi Etiler’de yer alan salonu dışında Bahçelievler, Sultanahmet, Beylikdüzü, Bursa, Ankara, Trabzon, İzmir, Denizli, Gaziantep, Samsun, Denizli, Sivas, Kocaeli, Bolu gibi farklı yerlerde de şubeler açarak hizmetlerine devam etmektedir. Ayrıca Türkmenistan, Bulgaristan, Hollanda, İngiltere ve İskoçya gibi ülkelerde de salon anlaşmaları yaptığı için şubeleri bulunmaktadır.

Kadir Alkan argan yağı nasıl kullanılır?

’Kadir Alkan argan yağı nasıl kullanılır?’’ diye merak edenler için argan yağının yıkanmış ve havlu ile kurulanmış saça uygulanması gerektiğini belirtmek isteriz. Saç uzunluğu ve dolgunluğuna uygun miktarda alınan argan yağı, eller yardımıyla masaj yapılarak saça uygulanır. Uygulama sonrasında saçta 1 saat bekletildikten sonra saça isterse fön çekilebilir isterse sadece şekil verilerek canlı görünüme sahip olan saçlar kullanılabilir.

Kadir Alkan sakal serumu nasıl kullanılır?

’Kadir Alkan sakal serumu nasıl kullanılır?’’ diye soranlardansanız öncelikle yüzünüzü yıkayarak temiz yüze uygulamanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Yeteri kadar sakal serumu ele döküldükten sonra masaj yapılarak beş dakika kadar sakallara uygulanması gerekmektedir. Sonra 1 saat bekletildikten sonra yüz ılık su ile durulanmalıdır. Üründen istenilen sonucun alınabilmesi için her gün düzenli kullanılması gerekmektedir.

Fizyonomik Saç Kesimi Nedir?

Fizyonomik saç kesimi kısa saçlarda kullanılan bir kesim olduğu için daha çok erkeklerde uygulanmaktadır. Kafa ve yüz hatlarının dikkate alındığı saç kesimine yönelik örnek vermek gerekirse, geriye doğru saçlar tarandığında önden görünen saç çizgisi dar ise saçlı alanın uzun bırakılması; geniş ise saçların kısaltılması gerekmektedir.

Fizyonomik saç kesimi dar alınlı küçük yüzlü bir kişiye uygulanacaksa saçın ön kısımları yukarıda şekil alacak şekilde kesim yapılmalıdır. Kısa saçlarda çok tercih edilen fizyonomik saç kesimi tekniği tescilli bir teknik olup, Türkiye Milli Takımı ile CMC CAT’te ‘’Hair Artist’’ olarak yer alan Ömer Kaptan’a aittir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu