Kıvırcık Saçlar İçin Öneriler

Dalgalı veya Kıvırcık Saçlar İçin Nasıl Tarak Kullanılmalı?

Kıvırcık saç, follikülün dışına çıktıktan sonra kendisinin etrafında dönme eğilimi gösterir ve saç telleri birbirine kıvrılmak üzere bir araya toplanır. Saçlarınız yoğun ve kabarık ise, durum daha da zorlaştığından fırça veya düzleştirme yapmak sizin için daha kötü olur.

kıvırcık saç tarakları (2)Sadece geniş dişli tarak kullanılmalı ve fırçaya kesinlikle hayır demelisiniz, çünkü fırçalar düz saçlar için tasarlanmıştır ve üzerindeki boğumlar kıvırcık saçlardaki gibi birlikte hareket eden saç telleri için değil, düz saçlarda tek tek hareket eden saç telleri için tasarlanmıştır. Fırça geleneksel taraktan bile daha kötüdür, çünkü kıvırcık saçlarınızı o kadar kıvırcık yapar ki insanlar elektrik çarpması olup olmadığınızı merak eder. Kesinlikle o görünüşü istemiyorsun değil mi?

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sarı Kıvırcık Saç Modelleri

Geniş dişli tarağın en iyi kısmı, geleneksel tarak gibi onlara zarar vermek yerine buklelerin oluşumunu teşvik etmesidir. Sadece doğal mahreminize saygı duyuyor!

 Geniş Dişli Tarak Nasıl Kullanılır?

Kıvırcık saçları dizginlemek ve şekillendirmek için geniş dişli tarak kullanılabilir. Saçınızı taramadan önce, düğümlerinizi yumuşatmak için bir miktar kremi uygulamalısınız ve daha sonra var olan herhangi bir düğüm ve karmaşıklıkla başa çıkmak için geniş dişli tarakla tarayınız. Dişli bir tarakla ele alınamayan çok sayıda karışıklık varsa, parmaklarınızla karışık kıvrımlardan tutun ve bu kıvrımları dişli tarak yardımıyla nazikçe çıkarın.kıvırcık saç tarakları (1)

Geniş Dişli Tarak Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu tarakların genişliği ve kalınlığı farklıdır, bu nedenle saçınızın tipine göre mükemmel tarağı bulmak çok kolaydır. Tip 1 ile tip 5 arasında değişen çeşitli kıvırcık saç türleri vardır. Kıvrılmanız tip 1’e ait ise, o zaman dar dar alana sahip bir tarak sizin için daha iyi çalışacaktır, ancak saçınız 5 türü ise çok geniş aralıklarla tarak olacaktır. Kıvırcık saç tipinizi nasıl bulabileceğinize dair bir ipucu; Tip 1 de kıvırcık saç oluşturan saç uzunluğu oranı daha az iken, Tip 5’e doğru gidildikçe kıvırcık saç oluşturan saç uzunluğu oranınız artar. Yani tip 1 dalgalı iken tip 5 çok kıvırcıktır. Tarağınızı kıvırcıklık oranına göre belirlemelisiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saça Nasıl Şekil Verilir?

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu