Saç Modelleri

Esmer Tene Yakışan Saç

Saç rengi seçerken özellikle yapılan en büyük hatalardan birisi de ten rengini göz ardı etmektedir. Saç rengi arasında ki bağlantı çoğu zaman unutulmaktadır Saç rengini gösteren detay daima ten rengidir. Bu yüzden ren renginize uygun olmayan saç rengi tercih ettiğiniz de aradaki uyumsuzluk oldukça ortaya çıkacaktır.

Günümüz de çeşitli markaların ve zengin içerikte ki çeşit renk boyalar ile bu dertten kökünden kurtulabilirsiniz. Ombre de dâhil tüm renk ve model seçenekler çok fazladır. Bilmelisiniz ki her renk her tene aynı uyumda olmamaktadır. Yapmanız gerek tek şey teninize uygun rengi seçmektir.

Hangi Renk Boyanmalıdır?

Esmer ten rengi diğer buğday ve beyaz ten renklerine göre cilt kusurlarını minimum derece göstermektedir. Aksine esmer ten renginin cilt kusurları kapatıcı da etkisi bulunmaktadır. Şimdi sizlere esmer tene yakışan saç renkleri için birkaç renk önereceğiz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bal Köpüğü Ombre Modelleri

Bunlar;

  • Kumral Saç Rengi,
  • Karamel Saç Rengi,
  • Altın Kahve Saç Rengi,

Gibi renkler esmer ten renkleri için oldukça uyumlu olacaktır.

Kumral Saç Rengi

Son dönemde oldukça trend olan bu renk esmer tenli kadınlar için oldukça talep edilmektedir. Bunun en büyük sebebi ise doğal bir görünüm olmasıdır. Çoğu zaman kendisini olduğu konumda belli etmektedir. Koyu ten renge sahipseniz kullanılabilecek kumral tonları şöyle de sıralayabiliriz. Küllü kumral saç rengi, karamel kumral saç rengi, altın kumral saç rengi, koyu kumral saç rengi gibi tonları da kullanabilirsiniz.

Karamel Saç Rengi

Esmer tene en çok yakışan bu renk açık tonuyla da esmer tene oldukça yakışmaktadır. Yumuşak bir renk olmasından dolayı klasik saç modellerinde oldukça tamamlayıcı etkisi bulunmaktadır. Dağınık veya dalgalı doğal bırakılmış saç modellerinde kullanmanızı daha çok tavsiye edilir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Modelleri ve Kadınlar

Altın Kahve Saç Rengi

Özellikle esmer ve buğday tene yakışan bir saç rengidir. Bu rengi tercih edenler için ombre modellerinden faydalanmasını öneririz. Özellikle dalgalı saç modeline sahip olan kişilerde saça oldukça hareket katacaktır.

Açık Kızıl-Kahve Saç Rengi

Esmer olan kişilerinde daha çok dikkat çekmesini sağlamaktadır. Ela veya kahverengi göz renkleriniz ile daha belirgin olmanızı sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır başlıklı makalemizde Karamel Saç Rengi ve Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu