Saç Modelleri

Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır

Karamel saç rengi tercih edilen bir saç rengidir karamel saç rengi kimlere yakışır sorusu da merak edilen sorulardan birisidir. Karamel saç rengi kış aylarında içimizi ısıtacak renklerden birisidir. Solgun ve cansız saç görünümüne sahip kişiler karamel saç rengi ile canlı ve enerjik görünümü elde edebilirler.

Karamel Saç Rengini Kimler Tercih Edebilir?

Karamel tonları arasında herkese yakışan bir saç rengi vardır. Karamel saç rengi ten renklerine göre sıralandığında;

  • Açık tenliler krem karamel rengini tercih etmeleri doğru bir seçim olacaktır. Ten rengi ile harika bir görünüm elde edilebilir.
  • Buğday tenliler ise bal karamel saç rengini tercih etmelidir.
  • Esmerler ise altın karamel rengini denemelidirler. Saçlarda daha parlak görünüm elde edilebilir.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bal Köpüğü Ombre Modelleri

Karamel Saç Rengi Evde Nasıl Tutturulur?

Saçlara evde de karamel rengi boyanabilir. Eğer saç sarı ve kumral tonlarında açık bir renk ise marketlerde alınan karamel saç boyası ile saçlar direkt olarak boyanabilir. Siyah ve koyu saç rengine sahip kişiler ise önce saç renklerini açmalıdırlar. Önce saç rengini açan boyalar kullanılarak saç rengi sarı tonuna kadar açılır daha sonra karamel saç boyası saçlara uygulanır. Böylece karamel saç rengi elde edilmiş olur.

Karamel Saçın Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Karamel saç renginin uzun süre parlak ve canlı görünmesi için saçları boyattıktan sonra saç bakımının yapılması gerekmektedir. Altın karamel saç renginde bulunan fındık özlü bakım kremi, krem karamel ve bal karamel renklerinde bulunan bal özlü saç bakım kremleri saç rengi daha uzun süreli ve parlak görünümde olacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Okula Giderken Yapılabilecek Saç Modelleri

Saç bakım kremleri boya işlemlerinden sonra da uygulanmalıdır. Boyama sonrasında saçlar her yıkamada boyalı saçlara özel şampuan ile yıkanmalıdır. Aynı seriden olan saç bakım kremleri de kullanılmalıdır. Haftada bir veya iki kere de renk koruyucu saç maskesi uygulanmalıdır bu sayede saç renginin parlaklığı uzun süre korunabilir.

Karamel Saç Tonları

Karamel saç renkleri arasında en çok tercih edilen renklerden birisi koyu karamel kahvedir. Koyu karamel kahverengi en çok bronzlara ve esmerlere yakışmaktadır. Saçlarda doğal ve canlı bir görünüm sunar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu