Saç Bakımı

Evde Ombre Saç Yapımı

Evde Ombre Saç Yapımı

Ombre uzun yıllardır birçok ünlü tarafından kullanılan bir model olmakla birlikte son birkaç yıldır trend saç modelleri arasında yer almaktadır. Dipleri koyu ve uçları açık olan saç modeli o kadar sevildi ki farklı tekniklerle kullanılmaya da başlandı. Sadece kuaförde değil maliyetli olması nedeniyle evde ombre saç yapımı bile denenmeye başladı.  Ama saçlarınız omuzlarınızın üzerinde ise, ombre saç modellerini denemek için mutlaka kuaföre gidin.  Çünkü kısa saçlarda ombre modellerini uygulama hem zor hem de yorucu olabilir. Çünkü yapım sırasında arkadaki saçlarınızda boya sürdüğünüz yer net göremeyeceğiniz için saç diplerine de boya değdirebilirsiniz. Bu da açık renkli bir uygulama olduğu için sap diplerinizde hoş olmayan bir görüntüye neden olur.

Evde Ombre Saç Yapımı

Ombre Saç Yapımı

Ombre model saçlara sahip olmak için ya kuaföre gideceksiniz ya da evde ombre saç yapımı seçeneğini tercih edeceksiniz.  Eğer bu konuda kendinize güvenmiyorsanız mutlaka profesyonel kişilerden yardım almanızı tavsiye ederiz.  Ama saç boyaları ile ilgili daha önceden bir deneyiminiz varsa, ombre modellerinde de zorlanmayacak, istediğiniz sonuca rahatlıkla ulaşabileceksiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Koyu Küllü Kumral Saç Rengi

Evde Ombre Saç Nasıl Yapılır?

Evde Ombre Saç Nasıl Yapılır?

Evde ombre saç yapımı için birden fazla alternatifiniz bulunmaktadır. Çünkü artık tüm boyalara ve setlere çok rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Sadece burada el beceriniz ile tecrübenize güvenerek ombre saç yapımına başlayabilirsiniz.

Evde hazır ombre boya setlerini kullanarak ombre yapımı

Evde hazır ombre boya setlerini kullanarak ombre yapımı

Kozmetik mağazalarında hazır ombre setleri satılmaktadır. Hazır boya markaları ombre setlerini hazırladılar ve daha önceden aldığınız röfle ve balyaj setleri gibi ombre setlerini de alabilirsiniz. Hazır ombre setlerinde birçok farklı renk bulunmaktadır. Önemli olan saç ve ten renginize uygun olan seçimi yapabilmektir. Ombre boya setleri içerisinde dip ve uç boya renkleri olmak üzere iki farklı boya bulunmaktadır. Bu boyalar sayesinde doğru uygulama sonucunda evde ombre saç yapımı sayesinde istediğiniz saç modeline sahip olabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Rengi Nasıl Açılır?

Evde hazır boya kullanarak ombre yapımı

Evde hazır boya kullanarak ombre yapımı

Sadece saç uçlarınızı boyamak için mevcut saç renginizden 3 ton açık olan bir boya alarak, ombre saç modellerinden siz de kendinize uygulayabilirsiniz. Sadece buradaki püf noktası, saç uçlarına uyguladığınız boyanın güzelce taranarak, saçlarınıza iyice yedirilmesidir.

Evde açıcı (oriel) kullanarak ombre yapımı

Evde açıcı (oriel) kullanarak ombre yapımı

Uygulamadan etkili bir sonuç almak için saç açıcılardan yardım alarak, ombre modelleri içerisinden beğendiğinizi deneyebilirsiniz. Saçlarınızı öncelikle tutamlara ayırarak, krepe atın ve lrepesiz kalan saçlarınıza açıcıyı sürerek, folya ile paketleyin. Ara sıra kontrol ederek paketleri, istediğiniz rengi ulaşınca saçlarınızı güzelce yıkayın.

Evde ombre saç yapımı basit olmakla birlikte önemli olan inceliklere dikkat ederek, en iyi sonuca ulaşmaktır. Belirtilen hususlara dikkat edildiği sürece evde ombre saç yapımı sayesinde canlı ve ışıltılı saçlara ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu