- Advertisement -

- Advertisement -

En Etkili Dalgalı ve Kıvırcık Saçları Kurutma Teknikleri

0 10
Spread the love

Kıvırcık saçları doğru ve zamanında kurutmak her zaman zor ve yorucu bir iş olmuştur. Doğru saç kurutma yöntemleriyle günlük hayatınızda zamanınızı çok daha verimli kullanabileceksiniz. İşte sizin için seçtiğimiz kıvırcık ve dalgalı saçlarınızı kurutmak için en iyi yöntemler;

Havada Kurutmak:
Bu yöntem muhtemelen saçlarınızı kurutmak için en iyi seçenek. Saçlarınız nemlendiğinde saçlarınıza normalde kullandığınız ürünleri uygunlayın, fazla suyu süzün ve saçlarınızın kurumasını bekleyin. Saçlarınız tamamen kuruyana kadar dokunmayın ve sonucu görün.

Akordeon:
Bu tekniği kullanarak saçlarınızı “akordeon” haline getirin ve saçın doğal şeklini koruyarak kurumasını bekleyin. Bu yöntemle saçlarınız çok daha hızlı kuruyacak ve daha az kıvrıma sahip olacak. Diğer yöntemlere göre biraz daha uğraş verici olmasına rağmen en etkili yollardan birisi.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Şekillendirici Ürünler

akordeon saç kurutma

Difüzör:
Saçlarınızı daha hızlı kurutmak için difüzörünüzü saç kurutmak makinanıza tutturun. Bu işlem ayrıca saçlarınıza hacim kazandıracaktır ve düzleştirmek için mükemmel bir seçim olacaktır.

Klipsler:
Eğer saçlarınızı düzleştirmek istiyorsanız, bukleleriniz kuruduğunda metal klipsler kullanabilirsiniz. Saçlarınız tamamen kuruduktan sonra, klipsleri çıkarın buklelerinizi silkeleyin.

Açık Pencere:
Muhtemelen bu yöntem kış ayları için pek mantıklı olmayacak ancak havanın iyi olduğu zamanlarda en etkili yöntemlerden biri. Islak saçlarla arabanızla ufak bir gezintiye çıkar ve camları tamamen açarsanız, dışarıdan gelen hava dalgası saçlarınızı çok hızlı bir şekilde kurutacaktır.

açık pencere saç kurutma

Mizample Makinesi:
Ne yazık ki dalgalı ve kıvırcık saçlara sahip olan herkesin evinde bir mizample makinesi yok. Genelde çok pahalı aletler olarak bilinmesine rağmen son zamanlarda fiyatları çok düştü. Bütçenizi biraz zorlar ve bir adet alabilirseniz evde kurutma dertlerini kökünden çözmüş olacaksınız.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar İçin İki Süper Nem Maskesi

Bu yazımızda sizin için en etkili saç kurutma yöntemlerini derledik. Bu ve bunun gibi saç ipuçları için sitemizdeki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Ve Gür Görünen Saçlar İçin Zigavus şampuan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.