Saç Bakımı

Hızlı Saç Uzatma Formülleri

Hızlı Saç Uzatma Formülleri

Kısa saçlarınızı uzatmak istiyorsanız, oldukça zorlu bir süreç siz bekliyor demektir. Çünkü hem saçlarınızın uzaması zaman alır hem de bu süreçte saçlarınıza şekil vermek zorludur. Bu nedenle saçlarınızın kendi kendine uzamasını beklemek yerine evde uygulanabilecek hızlı saç uzatma formülleri sayesinde saçlarınızın sağlıklı bir şekilde hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Saç Uzama Hızını Arttıran Yağlar

Hızlı saç uzatma formülü olarak kullanabileceğiniz bazı yağlar sayesinde hem saçlarınız hızlı uzayacak hem de daha parlak ve canlı görünecek.

Hızlı Saç Uzatma Formülleri

  1. Zeytinyağı

Zeytinyağı içerisinde bulunan E vitamini sayesinde saçlarınızın daha güçlü olmasını sağlarken, saç diplerinizi besleyerek ve kan dolaşımını hızlandırarak, saçlarınızın da hızlı uzamasını sağlar.

Saçlarınıza yetecek miktarda zeytinyağını bir küçük kapta ısıtın ve ılıdıktan sonra saç diplerinize masaj yaparak sürün. Bone ya da streç filmle saçlarınızı sararak, 1 saat bu şeklide bekleyin ve ılık su ile saçlarınızı yıkayın. Bu yöntemi haftada 2-3 kez saçlarınıza uygulayarak, saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

  1. Badem yağı

İçerisinde A, B, K, E vitaminleri, fosfor, çinko, demir, magnezyum, kalsiyum bulunan badem sayesinde saçlarınızın daha parlak ve canlı görünmesini sağlarken, hızlı uzatma saç formülü olarak da kullanabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Ne Kadar Sürede Uzar?

Duş almadan 30 dakika önce badem yağını saç diplerinize ve saçlarınıza güzelce sürün ve streç film ile güzelce sarın. Ilık su ile saçlarınızı yıkayın.

Aynı zamanda bu yöntemi saçlarınızı yıkadıktan sonra nemli saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu sefer saçlarınızı durulamaya gerek olmaz. Bu yöntem sayesinde saçlarınızı dış etkenlere karşı da korumuş olusunuz.

Hızlı Saç Uzatma Formülleri

  1. Lavanta yağı

Lavanta yağı, saç derisinin beslenmesine ve saç diplerinde oluşan problemlerin çözümlenmesine yardımcı olurken, saçların hızlı uzamasına da yardımcı olur. Aynı zamanda yeni saç oluşumunu da destekler.

Lavanta yağının çok keskin olması nedeniyle zeytinyağı ya da Hindistan cevizi yağı ile kullanılmadan önce seyreltilmelidir. Hazırlayacağınız karışım için birebir ölçüler kullanın. Saç diplerinden uçlarına kadar hazırladığınız karışımdan sürün ve 1 saat boyunca streç filmle sardığınız saçlarınızı bekletip, ılık su ile durulayın.

  1. Argan yağı

Aryan yağı, omega 9 asitleri ve antioksidan açısından zengin olmakla birlikte A, C ve E vitaminleri de içermektedir. Saçtaki deformasyonlara iyi gelen argan yağı, hızlı saç uzatma formülü olarak da kullanılır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Evde Ombre Saç Yapımı

Aryan yağının temiz saça uygulanması etkisini daha da arttırır. Yıkanmış olan saçlarınıza argan yağı iyice sürülür ve burada dikkat edilmesi gereken az argan yağı kullanılmasıdır. Çünkü çok sürüldüğü zaman saçların yağlı görünmesine neden olur.

Hızlı Saç Uzatma Formülleri

  1. Nane yağı

Nane yağı, kan dolaşımını hızlandırır ve saç derisini besleyerek, saç sorunlarını iyileştirir. Aynı zamanda saçın uzamasını hızlandırır. Fakat nane yağı saf halinde saçlar için kullanılmaz. Zeytinyağı ya da badem yağı ile karıştırılarak kullanılır. Biraz zeytinyağının içine 3-4 damla nane yağı yeterli olur. Elde edilen bu karışım saçlara sürülür ve 45 dakika bekletmenin ardından saçlar yıkanır. Haftada en fazla 2 kez kullanılması yeterlidir ve eğer istenirse şampuanın içine de nane yağı damlatılarak da uygulama yapılabilir.

  1. Biberiye yağı

Biberiye yağı, hızlı saç uzatma formüllerinde biri olarak; kan dolaşımını hızlandırır ve hücre bölünmesini arttırır. Bu özelliğinden dolayı saçların da hızlı uzamasını sağlar. Biberiye yağı da sade kullanılmaz. Hindistan cevizi yağı ya da zeytinyağı ile karışım hazırlanır ve haftada 1 kez saçlara uygulanır. Karışım saçlara sürülürken, saç diplerine masaj yapılarak sürülür ve böylece saçlar daha hızlı uzar.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Dökülmesi İçin Hangi Doktora Gidilir

Hızlı Saç Uzatma Formülleri

  1. Hint yağı

E vitami ve omega 3 yağ asitleri içeren hint yağı, saçların uzamasına yardımcı olurken; saçlarda elektriklenmenin de önüne geçer.

Benmari usulü ısıtılan hint yağı, temiz saç diplerine masaj yapılarak sürülür ve 30 dakika bekletildikten sonra ılık su ile saçlar yıkanır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken, 10 dakikada bir saç diplerine masaj yapılmasıdır.

  1. Susam yağı

Susam yağı, E vitamini açısından zengin olduğu için hızlı saç uzatma formülleri içerisinde yerini alır. Aynı zamanda saç diplerindeki mantar hastalığına ve kepek sorununa da iyi gelir.

Susam yağı direk olarak saçlara uygulanabilir ve haftada en fazla 2 kez uygulanması yeterli olur. Sap dizlerinize masaj yaparak sürdüğünüz susam yağını 1 saat kadar saçlarınızda bekletin ve ılık su eşliğinde saçlarınız yıkayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu