Saç Bakımı

Ay Takvimine Göre Saç Kesimi

Ay Takvimine Göre Saç Kesimi

Bitkilerin büyümesinde ve uzamasında Ay’ın etkili olduğu bilinir ve bahçe işleri ile uğraşan kişiler Ay’ın Dünya’ya göre değişen pozisyonunu dikkate alarak çalışmalarını planlar. Ama yapılan bazı çalışmalar sonucunda Ay ile saçların arasında bir ilişki olduğu ortaya çıktı. Ay takvimine göre saç kesimi arasında bir ilişkinin var olduğu tespit edildi.

Ay takvimi ile saçlarınızın uzaması arasında ilişki kurarak avantaja dönüştürebilirsiniz. Saçlarınızın güzel görünmesi için saçlarınızı kestirdiğiniz zaman ya da değişiklik olsun diye saçlarınızı kısa kestirip daha sonra uzatmaya çalışırken sabırsız davranır hemen uzamasını istersiniz.  İşte burada Ay’ın pozisyonlarından faydalanarak, saçlarınızı daha çabuk uzatabilirsiniz.

Ay Takvimine Göre Saç Kesimi

Saçların Çabuk Uzaması İçin Ne Zaman Kesilmelidir?

Saçlarınızda değişiklik yapmayı planlıyorsanız ya da kırıklarını aldıracaksanız ve çabuk da uzamasını istiyorsanız, ay takvimine göre saç kesimi yaptırabilirsiniz. Bunun için Ay’ın büyüdüğü dönem olan yeni aydan dolunaya geçiş süresini tercih etmelisiniz. Bu dönemde kesilen saçlarınızın çabuk uzadığını siz de görebileceksiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saça Nasıl Şekil Verilir?

Ay takvimine göre saç kesimi sırasında kararsız olmak, işlerin tam tersi yönde ilerlemesine neden olabilir. Yani istediğiniz saç boyuna ulaşmak için saçlarınızı hep aynı burçta kesim yapmak zorundasınız. Ay, aslan burcundan geçerken saçlarınızı kestirdiyseniz, on gün sonra yay burcundan geçiş yaparken kestirmeniz sonucunda saçlarınız daha hızlı uzayacaktır. Çünkü her saç kesimi, rast geldiği burcun özelliklerine göre yolunu belirlemenizi sağlar. Bu nedenle saçlarınız dahi olsa verdiğiniz komutları sürekli olarak değiştirmeyiniz.

Ay Takvimine Göre Saç Kesimi

Ay Takvimine Göre Uygulanabilecek Güzellik Sırları

Ay takvimine göre saç kesimi için, ayın büyüme döneminin yani yenilenme döneminin seçilmesi gerektiği gibi, saçlarınıza bu dönemde beslemek ve korumak adına yapacağınız maskelerde kesin sonuç alabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık saçlılar, daha kolay nasıl saç uzatabilir?

Aynı şekilde saçlarınızı boyamak istediğiniz zaman da bu dönemi tercih edin. Çünkü ay yenilenme döneminde en mükemmel halindedir ve boyanız istediğiniz gibi tutar ve saçlarınız ışıl ışıl olur.

Ay Takvimine Göre Saç Kesimi

Ay takvimine göre saç kesiminizi seçerken, saçlarınızın kalınlaşması gibi bir isteğiniz varsa; Ay, aslan ya da başak burcundan geçerken saçlarınızı kestirin.  Aynı zamanda bu süreci erkeklerde saç dökülmeleri için değerlendirebilir.

Ay takvimine göre saç kesimi sürecinde çocuklarınızın ilk saç kesimini de yaptırabilirsiniz ki Ay aslan burcundan geçerken yapılmalıdır. Böylelikle hem daha sağlıklı saçları olur hem de saçları daha çabuk uzar.

Ay Takvimine Göre Saç Kesimi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu