- Advertisement -

- Advertisement -

Kıvırcık Saç Düzleştirme

0 4
Spread the love

Kıvırcık saç düzleştirme, isminden de anlaşılabileceği gibi, kıvırcık saç yapısına sahip olan; saçlarını düzleştirmek isteyen bayanların yaptığı işleme verilen isimdir. Kıvırcık saçlara sahipseniz, saçlarınızı düzleştirmek ve bu işlemi yaparken saçlarınıza zarar vermek istemiyorsanız, mutlaka bu metni okumanızı öneririz.

saç düzleştirme

Kıvırcık Saçlarımı Nasıl Düzleştirebilirim?

Kıvırcık saç düzleştirme işlemi yapmak istiyorsanız, mutlaka belirli detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir. Zira saçlarınızda beklenilen etkiyi yakalamaya çalışırken, saçlarınızı yakmanız kaçınılmaz olabilir. Kıvırcık saçlarınızı düzleştirmek için elektronik aletler kullanabileceğiniz gibi, tamamen doğal yöntemleri de tercih etmeniz mümkün. Ancak doğal yöntemlerin kalıcılığı çok daha az olacaktır.

Saçlarınızı Yakmayın: Pek çok hanım, saçlarını düzleştirirken, ne yazık ki saçlarını yakmaktadır. Bunun en büyük nedeni saçlarınızın şeklidir. Kıvırcık saçların şekil alması ve düzleşmesi, oldukça zordur. Bu sebepten ötürü, saçlarınızı düzleştirirken, yüksek sıcaklık seçeneğini seçmeniz son derece tahmin edilebilir bir yaklaşım olacaktır. Ancak, bu o kadar da doğru bir yaklaşım değil. Keza, düzleştirici aletine bir anda son ısı değerini ayarlamak, saçlarınızı kıracaktır. Bu sebepten ötürü, cihazı en düşük sıcaklıktan başlayarak açmanız ve daha sonra ısıtmanız, saçlarınız için sağlıklı yöntemlerden birisi olacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Koleston Saç Renk Kataloğu

Kıvırcık saçlara sahipseniz ve çok fazla saç düzleştiricisi kullanıyorsanız, düzenli olarak bakıma gitmeniz gerekmektedir.

Evde Mükemmel Saç Düzleştirmek İçin 16 Yöntem

Fön, Düzleştiriciye Kıyasla Çok Daha Güvenli!

Saçlarınızı düzleştirmek için çeşitli markalara ait düzleştirici cihazlarını tercih etmek yerine, kuaföre gitmenin çok daha güvenli olduğunu biliyor muydunuz? Zira kuaförde müşteriye uygulanan fön makineleri, sıcaklığı doğrudan saç tellerinize uygulamıyor. Böylelikle saçlarınızın kırılma oranı düzleştiriciye göre çok daha düşük oluyor. Ancak her şekilde, aşırı sıcaklığın saçları yıprattığını söylemek mümkün.

Saçları ütüleme yöntemi, doğrudan kaçınılması gereken bir yöntem. Özellikle 2000’li yılların başında genç kızlar tarafından tercih edilen bu yöntem, nihayet ki rafa kalkmış olarak görünüyor. Bu yöntemi tercih ederseniz, sonunda saçsız kalmanız dahi olası olacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Topuz Modelleri

Kıvırcık saç düzleştirme konusunda, kozmetiğe güvenebilir; ünlü markaların bitkisel saç düzleştirme ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu yöntem hem daha güvenli olacak, hem de saçlarınız düzleşirken bakım da yapmış olacaksınız. Siz de bu yöntemi tercih ediniz.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saçlar İçin Köpük Markaları başlıklı makalemizde curly hair tips, hangi köpüğü tercih etmeliyim ve kıvırcık saç köpük markası hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.