- Advertisement -

- Advertisement -

Kıvırcık Saçlar İçin Pratik Çözümler

0 3
Spread the love

Kıvırcık saçlı kişiler için bir hayli zor ve eğlencelidir saçlarının bakımını saplamak. Saçlar kıvırcık olduğu için bakım konusunda çok dikkatli ve titiz olmak gerekmektedir. Örneğin kıvırcık saçlı kişiler saçlarını kuruturken çok fazla önem göstermek zorundadırlar. Banyodan sonra saçlarımızı kurutmak için kullandığımız saç kurutma makinesi kıvırcık saçlar için çok fazla kullanılırsa saçların köklerine zarar vermektedir. Bunun için kıvırcık saçlı kişiler saç kurutma makinelerini az kullanmaya dikkat etmeli ve mümkün olduğu sürece saçların kendi kendine kurumasını sağlamalılardır.

Kıvırcık saçlı kişilerin yaşadığı sorunlardan biri de saçlarının kabarmasıdır. Özellikle tararken kabarma sorunundan dolayı ciddi sorunlar yaşanmaktadır. Bunun için saç kremi kullanılması tavsiye edilmektedir. Fakat saç kremi kullanılsa bile saç kabarma sorunu devam edebilir. Bunun için kıvırcık saçlı kişiler saçlarını banyo esnasında saç kremini sürer sürmez tarayarak kabarma sorununun önüne geçebilirler.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Düzleştirici Taraklar Kullanışlı Mı?

Saçların havlulu kurutulması zaten genel anlamda saçlara zarar vermektedir. Fakat kıvırcık saçlılar kesinlikle havlu kullanmamalıdırlar. Bunun yerine kâğıt havlular tercih edilmeli hatta gerekli görülmediği takdirde hiç kurutulmayıp kendi kendine kurutulması sağlanmalıdır. Aynı zamanda saçlara oldukça zarar veren kurutma makinesi ve maşalar da kıvırcık saçlı kişiler tarafından kullanılmamalıdırlar. Bu tür aletler saçların yapısını bozabilir buklelerinizin şekillerini bozabilirler. Bunun için kıvırcık saçlı kişiler saçlarının sağlığını ve güzel görünmesini düşünüyorlarsa saç düzleştirici ve maşalardan da uzak durmalıdırlar.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Nasıl Şekillendirilir ? başlıklı makalemizde dalgalı saça şekil verme, kıvırcık saç nasıl şekillendirilir ve kıvırcık saça nasıl model verilir hakkında bilgiler verilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlara Işıltı

Leave A Reply

Your email address will not be published.