Saç Modelleri

Kına Taşı İle Saç Boyama

Saç renginde değişiklik yapmak isteyen kişiler ya da saçında oluşan beyaz renkleri gidermek isteyen kişiler ya doğal yollar kullanarak saçını boyamak ister ya da kimyasal içerikli boyaları tercih ederek saçını boyamak ister. Doğal yolları tercih eden kişiler listesinin en başında kına yer almaktadır. Peki, kına taşı ile saç boyama işlemi nasıl olmaktadır? Kısaca bir göz atalım.

Püf Noktalar İle Boyanın Hazırlanışı

Ülkemizin doğal güzelliklerinden birisi olan kına, saçı hem beslemekte hemde saça parlak bir görünüm sağlamaktadır. Kına birçok tipten meydana gelebilmektedir. Bu tipler arasında siyah, kızıl ve yeşil renkler yer almaktadır. Şimdi bu modellerin hazırlanışına bakalım;

  • İlk olarak elimizde kına izi kalmaması için eldiven giyelim ve ardından kınanın hazırlanması için metal bir tabak alalım.
  • Saçın boyutuna ve uzunluğuna göre sütü ya da ılık sütü kınanın içerisine ilave edelim ve karıştıralım.
  • Karışımı yaklaşık olarak 8 ile 10 dakika arasında karıştıralım.
  • Son olarak karışımı sağlanan kınanın yüzeyine az miktarda su dökelim ve bunu yaklaşık 8 ile 10 saat arasında dinlenmeye bırakalım.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hamilelikte Saç Boyanır mı?

Boya kıvamına gelmiş olan kına artık gönül rahatlığı ile saçlara uygulanabilir. Bu uygulama esnasında saç köklerinden uçlarına doğru uygulamaya dikkat edin.

Dikkat Edilmesi Gereken Nokta

Eğer ki saçlarınızda sabit bir renk olmasını istiyorsanız elde etmiş olduğunuz karışımın içerisine bir miktar tuz ekleyebilirsiniz. Bu karışımı yaklaşık olarak 2 ya da 4 saatlik aralıklar ile bekleterek elde etmek istediğiniz tonu ayarlayabilirsiniz.

Kına İle Saçlarda Bakır Renk Eldesi

Yukarıda anlatılan yolların hepsini deneyerek elde etmiş olduğunuz karışımın içerisine 1 su bardağı kadar soğan kabuğunu kaynatıp ilave edin ve yukarıda anlatılan şekilde karışımı oluşturmaya devam edin. Böylelikle bakır renk oluşumunu elde etmiş olacaksınız.

Kına İle Saçlarda Kızıl Renk Eldesi

Tıpkı bakır rengin eldesinde olduğu gibi bu yöntemde de soğan kabuğu yerine az miktarda pancar suyu eklemesi yapmalısınız. Böylelikle rahat bir şekilde saçlarınızda kızıl renk eldesine ulaşmış olacaksınız.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Her Kadının Kullanabileceği Pratik ve Şık Saç Modelleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu