- Advertisement -

- Advertisement -

Kısa Saçlar İçin Evde Yapılabilecek Saç Modelleri

0 131
Spread the love

Saçlarınızın boyu ve görünümü tarzınızı doğrudan yansıttığı için kısa saçlı insanlar kısa saçlar için evde yapılabilecek saç modelleri hakkında bilgi ve fikir sahibi olmak isteyecektir. Saçlarınız ile görüntünüz birbirine bağlı olduğu için bu konuda özen göstermeniz sizin için en iyisi olacaktır.

Ayrıca burada sadece saçınızın boyuna göre olan saç modellerini bulabilirsiniz. Kısa saçlar, genel olarak bakımı ve temizliği kolay saç şekli olarak kabul edildiği için tercih edilir. Ancak kısa saça şekil vermenin zor olduğuna dair yanlış bir kanı vardır. Bu kanıyı destekleyen durum ise kısa saçlı insanların belli başlı kısa saç modellerini yapmasıdır. Ancak bu yazıda bulabileceğiniz modeller sayesinde artık daha farklı saç modellerini kısa saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Oval Yüz Saç Modelleri Erkek

Kısa Saç Nedir?

Aslında kısa saçın ne olduğu herkes tarafından bilinir. Ayrıca kısa veya uzun saçı tanımlamak için genel-geçer bir bilgide yoktur. Genel olarak saçın sıfır numaradan omuzlara kadar olan tüm uzunlukları kısa saç olarak bilinir.

Kısa Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Kışa saça şekil vermek uzun saça nazaran daha kolay olarak biliniyor. Bu bilgi aslında doğrudur. Çünkü kısa saçı istediğiniz bir şekilde çok kısa bir süre içerisinde istediğiniz modeli verebilirsiniz. Kısa saçlara sahipseniz ve saçlarınıza şekil vermek konusunda zorlanıyorsanız bir tarak ve saç jölesi işinizi görecektir.

Kısa Saça Yapılacak Modeller

Kısa saçlara sahip olan insanlar, genellikle her modeli yapamayacaklarını düşünürler. Bu kısmen doğru olsa bile her model için geçerli değildir. Kısa saça yapılacak birkaç model şunlardır:

  • Örgü modeli
  • Topuzlar
  • Kıvırcık modeller
  • Düz modeller
  • Bağlı modeller
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Düz Kısa Kesim Saç Modelleri

Bu gibi saç modellerini kısa saçlarınıza da uygulayabilirsiniz.

Kısa Saçta Örgü ve Topuz

Kısa saçta en olması zor olarak görülen iki saç modeli örgü ve topuzdur. Ancak saçınızın boyutuna göre bu iki modeli de yapabilirsiniz. Kısa saçlarınızı taradıktan sonra bu iki saç modeli işlemini de rahatlıkla yapabilirsiniz. Taradığınız saçlarınızı ister bir bütün olarak isterseniz de parçalara bölerek örebilir ya da topuz yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kız Çocuk Saç Kesim Modelleri başlıklı makalemizde Kız Çocuk Saç Kesim ve Kız Çocuk Saç Kesim Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.