Saç Modelleri

Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım

Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım

Kısa saç, rahatlığı ve özgürlüğü seven kadınlar tarafından tercih edilir ve kişi kendini kısa saçları sayesinde çok hafif hisseder. Kısa saç, öz güvenin bir şekilde dışa vurumu olarak da değerlendirilebilir ama bazen de saçların uzun olmasına yönelik istekler söz konusu olur ki bu uzun saçta beğendiğiniz bir örgü modelinden kaynaklanabilir.

Üzülmenize gerek yok çünkü kısa saç örgü modelleri ve yapılışları resimli anlatım sayesinde sizinde özellikle duş aldıktan sonra çabuk kuruması ve sabahları hazırlanırken kısa süre alması gibi nedenlerle tercih ettiğiniz kısa saçlarınız için uygulayabileceğiniz saç örgü modellerini sizinle paylaşacağız.

Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım

İkili Boksör Örgü ve Yapılışı

Kısa saçlara çok yakışan ikili boksör örgü modeli sonrası saçlarınızı açtığınızda dalgalı saçlara sahip olacağınız için bu model sonrası düz saçlarınızı dalgalı olarak kullanabilirsiniz. Saçlarınız bob kesim modeli olsa bile kısa saç örgü modelleri ve yapılışları resimli anlatım sayesinde bu modeli saçlarınıza rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Aralardan çıkacak olan saçlarınızı saç spreyi ile sabitleyerek şık bir model elde edebilirsiniz.

 • İlk önce saçlarınızı ortadan iki ayırıyoruz ama farklı bir tarz yaratmak istiyorsanız zigzag şeklinde de saçlarınızı ayırabilirsiniz.
 • Saçın sağ ön kısmından örmeye başlıyoruz. İsterseniz klasik balıksırtı örgüsü yapabileceğiniz gibi, tutamları alt kısımdan ekleyerek ters örgü de yapabilirsiniz.
 • Saçın sağ kısmını sonuna kadar ördükten sonra aynı şekilde sol kısmını da örüyoruz ve lastik toka ile sabitliyoruz. Lastik tokanın görünmesini istemiyorsanız, toka üstünden saç dolayabilirsiniz.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Oval Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım

Saç Dövmeli Örgü ve Yapılışı

Kısa saç örgü modelleri ve yapılışları resimli anlatım sayesinde saç dövmeli örgü modeli ile özel günlerinizde farklı ve şık görünebilir, kısa saçlarınızla daha renkli görünebilirsiniz.

 • Öncelikle saçları ikiye ayırıyoruz.
 • Sağ ve sol kısmı ayrı ayrı balıksırtı şeklinde saçları örüyoruz.
 • Örgüleri topuz şeklinde topluyoruz ve topuzların orta kısmına renkli saç dövmeleri yapıştırıyoruz.

Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım

Yanlardan Yarım Örgü ve Yapılışı

Saçlarınız kısa ve özel bir gün ya da iş toplantınız için saçlarınıza farklı bir şekil vermek istiyorsanız yanlardan yarım örgü kısa saç örgü modelleri ve yapılışları resimli anlatım sayesinde istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

 • Öncelikle saçların ön kısmını iki tutam halinde ayırıyoruz.
 • Sağ ve sol kısmı ayrı ayrı balıksırtı şeklinde örüyoruz. Lastikle sabitliyoruz. Eğer isterseniz arkada kalan uçları topuz şeklinde toplayarak daha farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.
 • Alt kısımda salınık olarak kalan saçları da saç köpüğü ile dalgalandırabilirsiniz.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saça Nasıl Şekil Verilir?

Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım

Balıksırtı Örgü ve Yapılışı

Kısa saçlar için balıksırtı örgü yaparken başlangıçta zorlanılsa bile yaptıkça pratiklik kazanılmaktadır. Başlangıçta sadece saçınızın tek bir tarafını örerek, elinizi alıştırmaya çalışabilirsiniz. Kısa saç örgü modelleri ve yapılışları resimli anlatım yaparak da sizlerin işini kolaylaştırabiliriz.

 • Öncelikle saçları iyice tarıyoruz ve ön kısımdan bir tutam saç alıyoruz.
 • Bu tutamı 3’e ayırarak klasik bir biçimde örüyoruz.
 • 2 kez bu şekilde ördükten sonra yanlardan tutamlar alarak örgüye dahil edip örüyoruz.
 • Tüm saçı bu şekilde örerek bitirdikten sonra kalan kısmı klasik örgü şeklinde örüyoruz ve lastik toka ile sabitliyoruz.

Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım

Burgulu Örgü ve Yapılışı

Özellikle küt saçlarda rahatlıkla uygulanabilecek burgulu örgü modelini yapmak için kısa saç örgü modelleri ve yapılışları resimli anlatımı ile sizlere kolaylık sağlıyoruz.

 • Son derece kolay bir şekilde yapılan bu model için saçların ön kısmından bir tutam alıp ikiye ayırıyoruz.
 • Tutamları ayrı ayrı burgu haline getiriyoruz ya da iki tutamı birbirinin üstüne atarak alttan yeni bir tutam alarak ekliyoruz.
 • Kulak hizasına kadar bu işlemi yaptıktan sonra tel toka yardımıyla saçları sabitliyoruz.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Modelleri ve Kadınlar

Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
  japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
  kowalskypage

  Teşekkürler. Örgü modellerinin birçoğunu beğendim. Ama bazılarını da hiç beğenmedim. Bence her model için video yayınlarsanız daha iyi olur. Fotoğrafta görüyoruz ama video daha iyi olur.

 2. Bir dönem kısa saçlıydım fakat tekrardan uzattım saçıma istediğim şekli veremediğim için. Gerçekten çok yorucu oluyor bazen şekil vermek ama mantığı kavrayabildiyseniz kızlar çok güzel bir model ortaya çıkarabilirsiniz. Kısa saçlı dönemimi özlüyorum 🙁

 3. Kıvırcık ve kısa saç modellerinde siyah saç rengi çok daha hoş duruyor. Kısa ve kıvırcık bir saçınız varsa istisnai durumlar dışında saç renginizi siyah yapmanızı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu