- Advertisement -

- Advertisement -

Kıvırcık Saça Maske Nasıl Yapılır?

0 7
Spread the love

Her saç modeline uygun maske bulunur. Kıvırcık saç modeline maske uygulaması da sanıldığının aksine basitkıvırcık saç maskesi (4)yöntemlere dayalıdır. Özellikle de havanın biraz nemli olduğu zamanlarda kıvırcık saçların dağınıklığının önüne geçmek daha zor olmaktadır. Hatta bazı zamanlarda çok fazla kuru olduğu için şekil aldırmanın imkansız olduğunu fark edebilirsiniz. Doğal malzemelerden yardım alarak siz de bakım, nemlendirme görevini üstlenen maskelere başvurabilirsiniz. Bu yöntemler ile saçlarınıza şekil verebilirsiniz ve daha sakinleştirebilirsiniz. En çok ihtiyacınız olacak malzemeler yumurta, bal ve zeytinyağıdır.

kıvırcık saç maskesi (1)

Hangi Maskelerden Yararlanabilirsiniz?

  1. Maske:

    1 adet yumurta alın ve kasenin içine koyarak çırpın. Üzerine de zeytinyağını ekleyin. Bu maskeyi diplerden başlayıp tüm saçınıza uygulayın. Sürdükten sonra duş bonesi takın ve yarım saat kadar bu şekilde bekleyin. Bonesi olmayanlar ılık bir havludan da yardım alabilir. Bekleme işlemi bitince saçlarınızı ılık su ile durulayın. Hemen ardından da nemlendirici içeren bir şampuan ile saçlarınızı yıkayın. Zeytinyağı kullanmak istemeyenler badem ya da susam yağı da kullanabilir. Daha parlak ve yumuşak saçlarınız olduğunu fark edeceksiniz.

  2. Maske:

    Bu maskemiz için 1 litre ılık suya ihtiyacınız var. İçine 1 çay kaşığı kadar bal ekleyin. Balın erimesini bekleyin. Sonra da iyice karıştırın. Hemen ardından karışım yani maske hazır diyebiliriz. Bu maskeyi saçınızın her bir zerresine uygulayın. Ardından da dişleri geniş bir tarak ile saçlarınızı tarayın. Kuruyuncaya kadar bekleyin ve en son adımda da nemlendirici şampuan ile saçlarınızı yıkayın. Farkı siz de göreceksiniz.kıvırcık saç maskesi (2)

  3. Maske:

    Önerebileceğimiz maskelerden biri de muz ve süt karışımından oluşuyor. Nemlendirme özelliği en üst seviyede olan maskenin bu olduğunu ifade edebiliriz. 1 kase kadar süt alın ve içine iyice ezmiş olduğunuz 1 tane muzu ekleyin. Karıştırınca da saçlarınıza sürün. Bu maskeyi yarım saat kadar saçlarınızda bekletin. Sonra da durulayın. Genellikle boyalı saçlar için tavsiye edilen maskelerin başında gelmektedir. Dilerseniz maskeyi yaparken süt istemezseniz yoğurt da kullanabilirsiniz. Ayda 1 kez yapmanız uygun ve önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Bakım Ürünleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç bakım, kıvırcık saç bakım tavsiyeleri ve kıvırcık saç bakım ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Okulda Kullanmak İçin Kıvırcık Saç Modelleri

Leave A Reply

Your email address will not be published.