Saç Modelleri

Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli

Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli

Kadınlar tarafından kullanılan saç modelleri arasında yer alan örgü modelleri, her türlü saç uzunluğunda rahatlıkla uygulanabilmesi ve sıradan görünümü ortadan kaldırarak saça hareket katması gibi farklı nedenlerden dolayı en fazla tercih edilen saç modelleri içerisindedir. Siz de saç örgüleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için ve saç örgü modelleri nasıl yapılır resimli anlatımımız ile değişik saç örgü modelleri öğrenebilir, özel günleriniz içinde sunacağımız modellerden tercih ederek çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli

Saç Örgü Modelleri Yapılışı

Saç örgü modelleri çok fazla çeşit ve varyasyona sahip olması, kıyafetlere uyum sağlaması, her türlü ortama uygun olması, pratik olduğu kadar profesyonel görünmesi gibi sunduğu farklı avantajlar nedeniyle en fazla tercih edilen saç modelleri arasında yer almaktadır.

Sizler için sunacağımız saç örgü modelleri nasıl yapılır resimli anlatımı ile birbirinden farklı ve şık modeller sayesinde siz de daha cool ve şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli

Balık Sırtı (Kılçık Örgü) Örgü Saç Stili ve Yapılışı

Zaman açısından hızlı yapılabilen ve klasik olduğu kadar her daim güzel duran balık sırtı örgü saç stili son dönemlerde en çok tercih edilen saç örgü modelidir. Halk arasında kılçık örgü olarak da bilinen saç örgü modelleri nasıl yapılır resimli olarak anlatarak sizinde son dönemlerin moda saç modelini kolayca yapabilmenizi sağlayacağız.

 • İlk önce saçları arkadan iki eşit tutamlara ayırıyoruz.
 • Sağ tarafta ayrılan tutamlardan bir miktar saç alıyoruz.
 • Sol taraftan ayrılan tutamlardan bir miktar saç alarak, çapraz olarak sağ taraftan alınan bir miktar saç ile birleştiriyoruz.
 • Aynı şekilde yine saçlardan bir kısım alarak çapraz olarak karşı tarafla birleştiriyoruz.
 • Üst kısımlar yer alan saç tutamlarını örerken, bu işlemi daha sıkı bir şekilde yapıyoruz.
 • Eğer saçlarınız çok fazla sıkı oldu ise, şiş yardımıyla bazı sıkı olan yerlerde gevşetme yapabilirsiniz.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Koyu Saça Ombre Saç Modelleri

Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli

Şerit Örgü Saç Stili ve Yapılışı

Bazı kadınlar için topuz saç modeli vazgeçilmezler arasında yer alır ama değişiklik de isterler. Bu durumda hem topuz hem de örgü kullanılarak yapılan şerit örgü saç stili çok iyi bir tercih olur ve harika ötesi görünümü ile göz alıcı olmanızı sağlar. Şimdi şerit saç örgü modelleri nasıl yapılır resimli olarak anlatarak, eşsiz bir saç modeli öğrenmenize destek olalım.

 • Öncelikle saçları sağ, sol ve orta olmak üzere 3 farklı bölüme ayırıyoruz.
 • Ortada yer alan saçları lastik bir toka yardımıyla topluyoruz ve yuvarlak bir topuz yapıyoruz.
 • Sağ ve solda kalan saç bölümünü ikiye ayırarak, ön tarafta yer alan kısmı sağ ve sol tarafta olmak üzere ayrı ayrı ince olarak düz örgü yapıyoruz.
 • Arka bölümde kalan kısmı da aynı şekilde sağ ve sol tarafta olmak üzere ince bir biçimde düz örgü olarak örüyoruz.
 • Sağ ve solda olmak üzere ördüğümüz ikişer saç bölümü yan yana olacak şekilde şeritler halinde topuzun alt kısmında tel toka yardımıyla sabitliyoruz.

Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli

Dağınık Topuz Örgülü Saç Stili ve Yapılışı

Topuz ve örgü severler için iyi bir seçenek olarak sunulan dağınık topuz saç örgü modelleri resimli anlatımı sayesinde hızlı ve pratik olarak yapılabilecek saç modelleri arasında yer alır. Özellikle siz de toplu saçları daha çok seviyorsanız, bu saç örgü modelini mutlaka denemelisiniz.

 • İlk olarak saçlarımızı tepenin tam başından olmayacak şekilde topluyoruz.
 • İlk aşamada topladığımız saçların bir bölümünü diğerlerinden ayırıyoruz.
 • Ayırdığımız saç bölümünü uç kısmına kadar örüyoruz.
 • Örülen saçları geçici olarak saçın üst noktasında sabitliyoruz.
 • Saçın altta kalan sabit saç bölümünü de kendi saç köküne doğru kıvırıp ve firkete ile tutturmanız gerek. Bu saç bölümü bu şekilde duracak.
 • Üst noktada ördüğünüz saç bölümünü alıp alt noktada kalan topuzun üzerini kapatacak şekilde aşağı doğru tutturma yapın.
 • Şayet isterseniz örgülü saç bölümünün tamamını aşağıya serbest bırakmak yerine topuzun sağ ve sol tarafına doğru kıvırarak sabitleme yapabilirsiniz.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Açık Küllü Kumral Üzerine Altın Sarısı

Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli

Günlük Saç Örgü Stili ve Yapılışı

Günlük saç örgü modelleri resimli anlatımı sayesinde günlük olarak kullanımı kolay ve saç stillerini öğrenebilirisiniz.

 • İlk olarak saçı atkuyruğu şeklinde topluyoruz ve lastik toka ile tutturuyoruz.
 • Toka ile tutturulan saçın altta kalmış bölümünü tokanın içersinden geçiriyoruz ve böylelikle toka ile tutturulmamış atkuyruğu modeli elde ediyoruz.
 • Atkuyruğunu iki eşit parçaya ayırarak, her bir parçayı ayrı ayrı örüyoruz.
 • Ördüğümüz saçları sağ kısımdaki sağda, sol kısımda solda kalacak şekilde çapraz şekilde sabitliyoruz. Böylelikle saçlara kurdele görünümü veriyoruz.
 • Son olarak eğer isterseniz, yarım atkuyruğu olarak topladığımız bölüme taraklı bir toka takabilirsiniz.

Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli

Hollanda Örgü Saç Stili ve Yapılışı

Yapılışı zor gibi görünse de özellikle kalın telli ve sık saçlara çok yakışan Hollanda örgü saç modelleri resimli anlatımı ile bu modeli rahatlıkla yapabilirsiniz.

 • Öncelikle tepeden saçlardan bir bölümü ayırarak topluyoruz ve aşağı sarkmaması açısından geçici olarak topluyoruz.
 • Geride kalan saçları da aynı şekilde toplayarak lastik toka ile tutturuyoruz.
 • Geçici topladığımız saçları ikiye ayırdıktan sonra lastik toka ile toplanılan kısmı yanlara doğru sarkıtıyoruz.
 • Altta kalan saçı üst noktaya doğru katlayarak, ortasına tutturuyoruz.
 • Geri kalan kısma da aynı şekilde toplama işlemini yaparak lastik toka yardımıyla tutturuyoruz. Bu işlemi tüm saçlar bitene kadar uyguluyoruz.
 • En son Hollanda örgümüzü gevşettikten sonra saç yapımını bitiriyoruz.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2018-2019 Sonbahar-Kış Sezonunun Trend Saçları

Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli

Taç Örgülü Saç Stili ve Yapılışı

Şeritler kullanılarak yapılan taç örgülü saç örgü modelleri resimli anlatımı ile özel günlerde kullanabileceğiniz bir saç modeli yapımını öğrenebilirsiniz.

 • Saçın sol kısmından bir tutam saç alarak önden örme işlemine başlıyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken ise, örgünün çok sıkı yapılmamasıdır.
 • Daha sonra kalan kısımları son noktada bağımlı olmayacak şekilde örerek, lastik toka ile tutturuyoruz.
 • Aynı şekilde sağ kısımdan da saç alarak çok sıkı olmayacak şekilde son noktaya kadar örüp, sol kısımda örülmeyen kısımdaki saçların üzerinden sağ kısımda sabitliyoruz.
 • Sabitleme işlemini kulak arkasında yapabileceğiniz gibi, örgünün başlangıç kısmının alt noktasına doğru da sabitleyebilirsiniz.
 • En son olarak sağ kısımdaki örülen bölümü de sol kısımda sabitleyerek, saç stilimizi kullanır hale getiriyoruz.

Saç örgü modelleri resimli anlatımları sayesinde öğreneceğiniz bu modelleri günlük hayatınızda kullanabileceğiniz gibi özel günleriniz içinde rahatlıkla kullanabilir, istediğinizi şıklığı elde edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=ElamnuuMtec

Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli

Kaynak: Vogue

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu