- Advertisement -

- Advertisement -

Kıvırcık Saç Bakım Ürünleri

0 6
Spread the love

Daha doğal kıvırcık saçlara sahip olmak isteyen bayanlar saçları için organik bakım ürünleriyle sık sık ilgileniyor. Bunun yanında sadece ürünlerin isimlerine bakmaktansa ürünler hangi maddeleri içeriyor, saçları yoruyor mu gibi detaylara da hakim olmak istiyorlar. Bu yazımızda sizler için kıvırcık saçlarınıza uygulayabileceğiniz yağları derledik. Sıralayacağımız bakım ürünlerini, yağları hemen hemen her yerden temin etmek ve saçlarınıza uygulamak çok kolay.

Kıvırcık saçlara uygulanabilecek muhteşem saç yağları ve bakım ürünleri
Kıvırcık saçlara uygulanabilecek muhteşem saç yağları ve bakım ürünleri

 

Hint yağı:
Bu yağ, kıvırcık saçlara sahip bayanlar için adeta bir nimet. Hint yağında dikkat edilmesi gereken nokta diğer yağlara kıyasla daha ağır olması. Bu sebepten eğer saçlarınız inceyse bu yağı çok dikkatli kullanmalısınız. Hint yağını kullandıktan sonra saç kıvrımlarınızdaki artışları rahatlıkla fark edeceksiniz. Saçlarınız daha kalın ve daha dolgun görünmeye başlayacak, daha parlak ve daha sağlıklı bir görünüme sahip olacak. En önemlisi ise saçlarınızdaki hasarları inanılmaz bir hızda onaracak ve muhtemelen hasarlara karşı en ön safta yerini alacak.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Doğal Kıvırcık Saç Bakım Ürünleri

Hindistancevizi yağı:
Bu ürün on yıllardır binlerce kişi tarafından uygulanmış ve işe yaradığı kesinleşmiş bir ürün. Sadece saçlarınız için değil aynı zamanda vücudunuz için nemlendirici olarak da kullanabilirsiniz. Aynı Hint yağında olduğu gibi ağır olmasından dolayı çok dikkatli kullanmalısınız ve saçınıza hafifçe uygulamalısınız. Saç derinizin köklerine kadar işler ve kepek sorunlarını %100’e kadar çözer. İçerdiği E vitamini sayesinde saçlarınıza onlarca yararı vardır.

Avokado yağından zeytin yağına kadar tüm saç bakım ürünleri.
Avokado yağından zeytin yağına kadar tüm saç bakım ürünleri.

 

Avokado yağı:

Kıvırcık saçlarınızın çok hassas olduğundan ve kolay hasar aldığından şikayetçiyseniz bu yağ tam size göre. Saçlarınızın neme karşı korumak için saç derinize uygulayın. Diğer yağlara göre hafif bir yağ olmasından dolayı avokado yağını saçlarınıza uygularken rahat hissedebilirsiniz. Saçlarınız hiç olmadığı kadar parlak görünecek!

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kalıcı Düzleştirme Yöntemi İle İlgili Merak Edilenler

Zeytin yağı:

Son sırada geleneksel ancak en etkili bakım ürünlerinin başında gelen zeytin yağı var. Eğer ince saçlara sahipseniz ve durumdan şikayetçiyseniz zeytin yağı tam size göre. Saçlarınızdaki esnekliği arttırmada da bire bir etkili. Aynı zamanda tam bir bakteri karşıtı(anti-bakteriyel) olarak görev alır ve bakterilere karşı savaşır. Bu yüzden kepek sorunlarınız veya kafa derisi sorunlarınız varsa zeytin yağı tam da aradığınız ürün.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Kullanan 6 Ünlü başlıklı makalemizde kıvırcık saç, kıvırcık saç kullanan ünlüler ve kıvırcık saç ünlüler hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.