Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık Saç Bakımı için Doğal Yağlar

Kıvırcık Saç Bakımı için Doğal Yağlar

Saç nemini kaybettiğinde kabarmanın önüne geçmek imkansız gibidir. Nemi olmayan saç telleri kalınlaşır ve kırılır. Bu nedenle kıvırcık saç bakımı daha da önemlidir.

Hava kirliliği, kimyasal boyalar gibi dış etkenlerin ve elbette saçın doğal olarak nemsiz kalmasının etkilerini de geri döndürmek kıvırcık saç bakımı ile geri döndürmek mümkündür.

Kozmetik ürünlerin fayda etmediği böylesi durumlarda, sonuç almayı sağlayacak aşağıdaki doğal bakım ürünleri kullanmak gerekebilir.

Kıvırcık Saç Bakımı için Doğal Yağlar

Bebek Yağı

Bebeklerin hassas cildi için özel olarak hazırlanmış paraben gibi zararlılardan arınmış bebek yağları saçlara da fayda sağlar. Gün içinde sadece aşırı kabarma gördüğünüzde saçlara uygulanabilen bebek yağları kabarmanın önüne geçecek günü kurtaran çarelerden birisidir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Bakımı - Bakım İçin İpuçları

Kıvırcık Saç Bakımı için Doğal Yağlar

Zeytinyağı

Zeytinyağı saçların kabarmasına neden olan kuruluğun çaresi olarak karşımıza çıkıyor. Saçın doğal nem dengesine kavuşmasını sağlayarak, kabarma sorununa uzun vadeli çözüm getirir. İçeriğindeki omega yağ asitleri ile saçlar yeniden yapılanacaktır.

Zeytinyağını kullanım şekline gelince, aslında gayet kolaydır. Öncelikle yağın hafifçe ısınması gerekiyor. Bunun için mikrodalga fırında,  saçlara uygulanacak yağı 2 dakika kadar ısıtın. Ardından bu yağı saçlara masaj yaparak yedirin ve bir havlu ile sarın. Yaklaşık bir saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.

Kıvırcık Saç Bakımı için Doğal Yağlar

Yumurta Sarısı

Kıvırcık saç bakımı için mükemmel bir nem maskesi de yumurta sarısıdır. Protein bakımından da oldukça zengin olan yumurta sarısı aynı zamanda saçı besleyerek parlaklık verecektir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Doğal kıvırcık saçlara saç bakımı nasıl olmalıdır?

Uygulama için bir yumurta sarısının üzerine bir fincan kadar su ekleyerek güzelce karıştırın. Bir fırça yardımı ile saça boya sürer gibi bu karışımı sürün. 20 dakika kadar bekledikten sonra şampuanla saçlarınızı güzelce yıkayın. Yumurta sarısına zeytinyağı da ilave edilebilir.

Kıvırcık Saç Bakımı için Doğal Yağlar

Bira

Saçların nemini korumanın en kolay yollarından birisi bira uygulamasıdır. Özellikle siyah bira son derece nem sağlayan bir üründür. Uygulaması basittir. Yıkayıp, duruladığınız saçınıza bir sprey şişesine doldurulan bira püskürtülür. Oda sıcaklığında biranın saça iyice nüfus etmesi beklenir. Ertesi gün saç tekrar yıkandığında pırıl pırıl parlayan ve nemini tekrar kazanmış saç, uygulamanın ne kadar doğru olduğunu size kanıtlar.

Kıvırcık saç bakımı ile ilgili diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar İçin Doğal Hindistan Cevizi Maskesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu