Kıvırcık Saç Bakımı

Evde Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde kıvırcık saç bakımı yapmak pek kolay değildir. Fakat vereceğimiz önerilerle, kıvırcık saçlarınızın ışıl ışıl ve güçlü görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dış görünüşünüzde olumlu manada renk katan kıvırcık saçlar bazen en büyük kâbusunuz olabilir. Kullandığınız kalitesiz şampuan, sert yastıklar veya yağışlı hava. Tüm bu sayılanlar kıvırcık saçlarınızdan şikayetçi olmak için yeter de artar bile. Düz veya dalgalı saçlara nazaran bakımı daha zor olan, nazik ve narin bir yapıdaki kıvırcık saçlarınızı gün aşırı koruyup kollamanız ve onlara sevgiyle yaklaşmanız gerekebilir.

Bin bir emekler vererek kıvırcık hale getirdiğiniz saçlarınızın bakımlarını düzenli aralıklarla gerçekleştirmezseniz, saçlarınız kısa süre içinde tekrar eski halini alıp düzleşmeye başlayabilir. Bunun önüne geçmek için alabileceğiniz bazı önlemler var elbette…

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Kesimi için Püf Noktaları

Evde Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçınızın kurumasına izin vermeyin

Saçlarınızın kıvırcıklığını koruması için kurumaması önem taşır. Duş aldıktan sonra saçınızı kuruturken saç kurutma makinesi kullanıyorsanız ve makineyi yüksek sıcaklıkta çok yakından kullanıyorsanız, saçınızın kurumasına sebep olabilirsiniz. Bunun için her zaman saç kurutma makinesiyle aranızdaki mesafeyi korumanız gerekir.

Evde Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kıvırcık saçların bakımı zordur

Duştan çıktıktan sonra saçınızı durularken havlu kullanmayı bırakmanızı tavsiye etmek doğru olmayacaktır. Ancak saçınızı yumuşak olmayan havlularla sertçe durulamak, kıvırcık saçlarınızın bozulmasına yol açabilir. Aynı şekilde saçınızı sert fırçayla taramak da kıvırcıkların düzleşmesine sebep olabileceğinden, geniş aralıklı plastik başlıklı ve yumuşak fırçalarla nazikçe saçlarınızı tarayabilirsiniz.

Evde Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçınızın doğal bir şekilde kuruması için hiçbir şey yapmadan beklemek, saçınıza en az hasar veren kurulama yöntemidir. Ancak her zaman kullanışlı ve pratik olmayacağı için parmaklarınızla saç köklerinizi havalandırarak bu sürece hız kazandırabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Açık Küllü Kumral Üzerine Altın Sarısı

Kıvırcık saç telleriniz zayıfsa, saçınıza şekil vermeye başlamadan önce saç köklerine hacim artırmayı sağlayan serumları uygulamanız da tavsiye edilir.

Saç uçlarındaki buklelerin düzleşmesini istemiyorsanız, bandana veya saç bandı kullanmaktan da kaçınmanızda fayda olacaktır.

Evde Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Evde Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Evde Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Evde Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Evde Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Evde Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu