Evde Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Evde Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?
14 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 22 kez okundu.
Spread the love

Evde kıvırcık saç bakımı yapmak pek kolay değildir. Fakat vereceğimiz önerilerle, kıvırcık saçlarınızın ışıl ışıl ve güçlü görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

kivircik-sac-bakimi-3

 

Dış görünüşünüzde olumlu manada renk katan kıvırcık saçlar bazen en büyük kâbusunuz olabilir. Kullandığınız kalitesiz şampuan, sert yastıklar veya yağışlı hava. Tüm bu sayılanlar kıvırcık saçlarınızdan şikâyetçi olmak için yeter de artar bile. Düz veya dalgalı saçlara nazaran bakımı daha zor olan, nazik ve narin bir yapıdaki kıvırcık saçlarınızı gün aşırı koruyup kollamanız ve onlara sevgiyle yaklaşmanız gerekebilir.

kivircik-sac-bakimi-4

 

Bin bir emekler vererek kıvırcık hale getirdiğiniz saçlarınızın bakımlarını düzenli aralıklarla gerçekleştirmezseniz, saçlarınız kısa süre içinde tekrar eski halini alıp düzleşmeye başlayabilir. Bunun önüne geçmek için alabileceğiniz bazı önlemler var elbette.

kivircik-sac-bakimi-2

 

Saçınızın kurumasına izin vermeyin

Saçlarınızın kıvırcıklığını koruması için kurumaması önem taşır. Duş aldıktan sonra saçınızı kuruturken saç kurutma makinesi kullanıyorsanız ve makineyi yüksek sıcaklıkta çok yakından kullanıyorsanız, saçınızın kurumasına sebep olabilirsiniz. Bunun için her zaman saç kurutma makinesiyle aranızdaki mesafeyi korumanız gerekir.

sac-kurutma

 

Kıvırcık saçların bakımı zordur

Duştan çıktıktan sonra saçınızı durularken havlu kullanmayı bırakmanızı tavsiye etmek doğru olmayacaktır. Ancak saçınızı yumuşak olmayan havlularla sertçe durulamak, kıvırcık saçlarınızın bozulmasına yol açabilir. Aynı şekilde saçınızı sert fırçayla taramak da kıvırcıkların düzleşmesine sebep olabileceğinden, geniş aralıklı plastik başlıklı ve yumuşak fırçalarla nazikçe saçlarınızı tarayabilirsiniz.

sac-fircasi

 

Saçınızın doğal bir şekilde kuruması için hiçbir şey yapmadan beklemek, saçınıza en az hasar veren kurulama yöntemidir. Ancak her zaman kullanışlı ve pratik olmayacağı için parmaklarınızla saç köklerinizi havalandırarak bu sürece hız kazandırabilirsiniz.

islak-saclar

 

Kıvırcık saç telleriniz zayıfsa, saçınıza şekil vermeye başlamadan önce saç köklerine hacim artırmayı sağlayan serumları uygulamanız da tavsiye edilir.

kivircik-sac-bakimi-1

 

Saç uçlarındaki buklelerin düzleşmesini istemiyorsanız, bandana veya saç bandı kullanmaktan da kaçınmanızda fayda olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git