- Advertisement -

- Advertisement -

Kız Çocuk Saç Kesim Modelleri

0 451
Spread the love

Biliriz ki, ezelden beri gelen kavramdır bu, kız çocukları güzelliğine ve dış görümlerine oldukça düşkündür. İster okul, ister parti, ister gezmek isterse de evde olsun. Kızlar daima güzel olmak isterler. İnsanı güzellikle bütünleştiren en güzel detay ise saçlarımızdır. Saçlarımız günümüze ve psikolojimize dahi yön verebilecek potansiyeldedir.

Peki, bebek gibi olan miniklerimizin saçlarına nasıl şekiller verebiliriz. Annelerin saç model arayışlarına bir son verelim istedik. İhtiyacınız olan tüm modelleri ile onların güzelliklerine güzellik katacak kız çocuk saç kesim modelleri detaylarıyla yazımızın devamına ekleyelim ve birlikte inceleyelim.

Kız Çocuk Saç Kesim Modelleri Nelerdir?

Bebek gibi saçları olan minik prenseslere annelerinin kestirmesine gerek kalmadan yapabilecekleri örnek saç modelleri ile başlayalım;

  • Kâküllü kız çocuk saç kesimi
  • Minik kâküllü saç kesimi
  • Yan kâkül ve küt saç kesimi
  • Örgülü, çift yarım topuz
  • Kurdele saç modeli Yan kâkül ve küt saç kesimi
  • Elsa örgüsü
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Krepe Balyaj Modelleri

Kâküllü kız çocuk saç kesimi, Kız çocuklarımıza oldukça yakışan bu modelden minikler rahat olabilir ve sıkılmazlar ise kesinlikle önerebileceğimiz bir modeldir. Minik suratlarına oldukça yakışan bu modeli, düz veya dalgalı saçlara şıklık katacaktır. Kıvırcık tipte saçları varsa yukarı çekeceğinden bu modeli pek öneremeyiz.

Minik kâküllü saç kesimi; Kulak hizasından olan bu saç, önden arkaya doğru uzayan şekli ile minik prenseslerin önlerine düşmeden onları asla rahatsız etmeyecektir.

Yan kâkül ve küt saç kesimi: Omuz hizasında olan bu saç ile minik suratlarına o kadar tatlı duracak ki sizlerde bu rahatlığı hissedeceksiniz.Bu modeli saç aksesuarları ile destekleyebilirsiniz.

At Kuyruğu; Saç modelleri arasında en pratik diye gösterebileceğimiz model olan at kuyruğu, tepe noktadan toplayarak lastik tokayla sabitleyebilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Oval Yüz Erkek Saç Modelleri

Örgülü, çift yarım topuz; Bu saç ‘ micket Mause saç modeline benzerliği ile minik prenseslerin de oldukça hoşuna gidecektir. Saçlarını 2 kısma ayırarak balıksırtı saç modeli tarzında örerek uç kısımlarını topuz yapın işte bu kadar.

Kurdele saç modeli; En tepeden bir topuz yaparak, oluşan topuzu ikiye ayırın. Ortasından saçın uç kısımlarını geçirip tel tokalarla destekleyin. Harika gözükecekler.

Elsa örgüsü; Karlar Kraliçesi Elsa’yı hepsi bilirler, dışarıdan balıksırtı örgü ile bırakın arkadaşlarına havalarını atsınlar.

Tüm saç modellerini denemenizi tavsiye ederiz. Sevimli saç modelleri hepsine çok yakışacaktır.

Bir önceki yazımız olan Oval Yüz Şekline Göre Saç Modelleri başlıklı makalemizde Oval Yüz Şekillerine saç modelleri, Oval Yüz Şekline Göre Saç Modelleri ve saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dalgalı Saç Modelleri

Leave A Reply

Your email address will not be published.