Kahküllü Saç Toplama Modelleri

Kahküllü Saç Toplama Modelleri
25 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 2 kez okundu.
Spread the love

Kahküllü Saç Toplama Modelleri

Kahküllü saç modelleri çok etkileyici ve şık bir görünüm kazandırmasına rağmen, yüz şekline ve saç tipine uygun kesilmediği ya da toplanmadığı sürece çok da kötü bir görüntüye de neden olabilir. Bu nedenle özellikle kahküllü saçlarınızı toplarken doğru şekil vermeyi bilmeli ve yüzünüze uygun olan şekilde kahküllü saç toplama modellerini öğrenmelisiniz.

Kahküllü Saçlara Uygun Saç Kesim Modelleri

Katlı saç kesimi

Katlı saç kesimi

Saçlarınız uzunsa ve saçlarınızı daha hacimli göstermek istiyorsanız kahkül ile katlı saç kesimini birleştirerek, saçlarınızın daha gür ve dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle kahkülünüz de siz doğal bir hava katacaktır.

Özellikle de saçlarınızın ince telli ise saçlarınıza katlı kesim yaptırmanız sayesinde saçlarınızın hareketli ve dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda alnınız geniş ve yüz şekliniz oval ya da yuvarlak ise, sık kahkül kullanarak katlı saç kesim modelini tercih etmeli ve saçlarınızı toplamak için kahküllü saç toplama modellerinden uygun olanı seçerek çok da etkileyici bir görünüm kazanabilirsiniz.

Yalnız katlı saç kesimlerinde uçlar daha fazla belirgin olacağı için saç uçları ile boylarının ayrı bir beslenmeye ihtiyacı olacaktır. Yoksa saçlarınız kuru görünmeye başlar. Bu nedenle içerisinde sülfat içeren şampuanlardan uzak durmalısınız.

Bob saç kesimi

Bob saç kesimi

Farklı görünmekten hoşlanıyorsanız bob saç kesimi ile birlikte kahkül kullanmayı tercih edebilirsiniz. Kısa olan saçlar ile kısa kahkülleri tercih ederek minimal bir görünüm elde edebilir, kendinize daha fazla güvenebilirsiniz.

Saçlarınız ne ince ne de kalınsa kısa saçlarınızı kahkülle birlikte daha rahat kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz yüz şeklinizdir. Eğer yuvarlak ve küçük yüzlü iseniz, kahküllü kısa saçlar yüzünüzü daha kısa göstereceği için kesinlikle kahküllerden uzak durmalısınız.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Buğday Tene Uygun Saç Renkleri

Özellikle nemden dolayı saçlarınız yazın çok elektriklenebilir. Bu nedenle kabarmasını ve elektriklenmesini engellemek için yağlı durulanmayan saç kremleri kullanabilirsiniz.

Long bob saç kesimi

Long bob saç kesimi

Saçlarınız sayesinde daha modern bir görünüme kavuşmak istiyorsanız uzun bob saç kesimini tercih edebilir ve kahküllerinizle birlikte omuz hizasında saçlarınızı kullanabilirsiniz ve hatta kahküllü saç toplama modelleri tercih ederek yüz hatlarınızın net görünmesini sağlayabilirsiniz Aynı zamanda küt ve düz bir kesim olması nedeniyle bu saç modeli yüzünüzü olduğundan daha sert gösterebilir. Bu nedenle özellikle köşeli yüzlere sahipseniz, bu modelden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Kısa saç kesimi

Kısa saç kesimi

Uzun süredir kısa saç kullanıyorsanız ve bir değişiklik yapmak istiyorsanız; kısa saçlarınıza kahkül kestirebilirsiniz. Kaşlarınıza kadar gelen düz kaküller sayesinde daha havalı ve etkileyici görünebilirsiniz. Özellikle saçlarınız kontrol altına alınamayacak kadar kalın telli ise, bu saç kesimini mutlaka denemelisiniz. Ancak geniş ve köşeli bir yüze sahipseniz, daha uzun olan saç modellerini tercih etmelisiniz.

Kahküllü Saçlara Uygun Saç Modelleri

Yarım topuz

Yarım topuz

Kahküllü saçlara sahipseniz ve saçlarınız kısa ise, her zaman açık kullanmak zorunda değilsiniz. Pratik olarak saçlarınızı toplamak için kahküllü saç toplama modelleri içerisinde olan yarım topuzu tercih ederek; önlerden alınan kalın saç tutamını arkaya alarak, saçınızın arkasında küçük bir topuz oluşturabilirsiniz. Bu saç modeli sayesinde kahkülleriniz ön plana çıkacağı için, kahküllü saçlarınız için sıkça bu modeli tercih edebilirsiniz.

Atkuyruğu

Atkuyruğu

Kahküllü saç kesimine en çok yakışan modeller içerisinde olan atkuyruğu, daha genç ve enerjik hissetmenizi de sağlayacaktır. Ama dikkat etmeniz gereken önce kahküllerinizi düzleştirmelisiniz.

Örgüler

Örgüler

Özel günlerinizde ya da etkinliklerinizde saçlarınızda kahkülleriniz de varsa, kahküllü saç toplama modellerinden olan örgü modelini tercih edebilirsiniz. Hem böylelikle daha şık görünürken hem de kahküllerinizin ön plana çıkmasını sağlarsınız.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Kısacık Saç Modelleri

Bir önceki yazımız olan Buğday Tene Uygun Saç Renkleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git