- Advertisement -

- Advertisement -

Oval Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

0 1.070
Spread the love

Oval yüz şekline sahip kadınlar, oval yüz şekline göre saç modelleri tercih etmektedir. Oval yüz şekline genelde her saç kesimi yakışmaktadır. Ancak, saçın doğal yapısı da göz önünde bulundurulmalıdır. Öncelikle kuaförünüze, saçınızın doğal yapısına uyacak modeller için danışmalısınız.

Oval Yüz Şekli Nasıl Belirlenir?

Yüzünüzün boyu, genişliğine göre daha uzunsa yüz şekliniz ovaldir. Oval yüzün dar bir çene çizgisi vardır.

Oval Yüz Şekli İçin Saç Kesimi Modelleri

Oval yüz şekline sahip kadınlar çok şanslıdırlar. Oval yüz şekline yakışacak pek çok saç modeli vardır.

Bu saç modelleri;

  • Katlı saç modeli
  • Küt saç modeli (bob)
  • Oval saç modeli
  • Uzun küt saç modeli (lob)
  • Kahküllü saç modeli
  • Düz kesim modeli
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yarım Ay Çıt Çıt Saç

Oval yüze her stil yakışmaktadır. Katlı kesim, düz saçları hareketlendirmek ve hacim vermek için idealdir. Kabarık saçlılar bunu tercih etmemelidirler. Bob saç modeli çok moderndir, herkes tercih edemez ancak oval yüzler için idealdir.

Küt saçtan hoşlananlar bob yerine lob yani uzun küt saç kesimini de tercih edebilirler. Kabarık saçlar yine kısa kesimlerden uzak durmalıdır. Oval saç kesimi de çek sevilen bir modeldir, oval yüzlüler için harika bir seçimdir. Kahküllü saç kesimi de yakışır, fakat burada alın şekli daha önemlidir. Düz kesim modeli her yüz şeklinde olduğu gibi oval yüz şeklinde de güzel durur.

Omuz Hizasında Saçlar

Kadınlar saçlarını en çok omuz hizasında kullanırlar. Oval yüzlü kadınlara da bu uzunluk çok yakışmaktadır. Saçlarınızı maşa ile hafif dalgalandırarak çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, hafif dağınık topuzlar da yüzünüzü çok güzel gösterir. Dümdüz saçlarınız varsa katlı kestirmeniz önerilir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Uzun Yüze Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

Hem yüzünüze ifade katar, hem de hareketli bir görünüm verir. Kabarık veya dalgalı saçlarınız için genelde düz kesimi seçmelisiniz. Sizin için en risksizi bu olur. Oval yüzlere, yarım toplu saçlar veya gevşek örgüler de çok yakışmaktadır.

Risk Alabilirsiniz

Oval yüzünüz varsa, saçlarınızı istediğiniz gibi ayırıp dilediğiniz şekilde kestirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yüz Tipine Göre Saç Modelleri başlıklı makalemizde saç modelleri ve Yüz Tipine Göre Saç Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.