Saç Modelleri

Yüz Tipine Göre Saç Modelleri

En başta bayanlar olmak üzere insanların en çok uğraştıkları ve zorlandıkları konuların başında saç modeli seçimi geliyor. Her ne kadar zaman zaman zorlansalar da, çoğu zaman erkekler bu konuda biraz daha rahat ve hızlı bir şekilde karar verebiliyorlar kendi saç modellerine. Örneğin özel bir günde, yapılan hazırlık işlemleri sırasında en uzun süren işlemlerin başında saç modeli işlemi geliyor. Çünkü bir bayan kendisine en uygun ve en çok yakışan saç modelini belirleyebilmek için bazen ayna karşısında saatlerini harcayabiliyor. Ya da kararsız bir şekilde, hangi saç modelinin yakışacağını bir türlü kestiremiyor. Peki, doğru saç modeli nasıl olmalı, yüz tipine göre saç modelleri seçimi nasıl yapılmalı? Yüz şekline göre saç modeli seçimi yapılmasında ki amaç, yüz ve saç arasında ki orantısızlığı en aza indirmektir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Uzun Saç Erkek Modelleri

Yuvarlak Yüzler

Yuvarlak yüzlü insanların en önemli ve en büyük avantajı, hemen her saç modeline uyabilen bir yüz şekline sahip olmalarıdır. Düz saç modelleri ve katlı şekilde kesilen saç modelleri ise bu yüz modelinde ki insanlara en çok yakışan iki saç modelidir.

Kare Yüzler

Sivri ve sert bir çene yapısına sahip olan bu yüz modelinde ki insanlara en çok yakışan ve uygun olan saç modeli. Fakat asimetrik kesim bir küt saç modeli tercih etmek en doğrusu olacaktır.

Oval Yüzler

Tıpkı geniş yuvarlak yüzler gibi, hemen her saç modelinin yakıştığı yüz hattı modelleridir. Hem gevşek hem de topuz saç modeli ve biraz dağınık görünüş ile yüz hatlarını tamamen ortaya çıkarmak mümkün. Ayrıca at topuzu modeli de bu yüz hattına sahip kişilerin tercih edebilecekleri bir saç modeli.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Açık Küllü Kumral Üzerine Altın Sarısı

Geniş Alınlı Yüzler

Geniş alınlı yüz hattına sahip kişiler at topuzu modelinden mümkün olduğunca uzak durmalıdır. Bunun yerine alnı tamamen ya da büyük ölçüde kapatan modeller tercih edilebilir.

Küçük Alınlı Yüzler

Küçük alınlı yüze sahip olanlar için, en uygun ve en çok yakışabilecek olan saç modeli, yüzü ortaya çıkaran ve daraltmayan perçem modelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu